Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
brafman
18.05.2011 18:33

Adwokat celebrytów. Wybroni szefa MFW?

Benjamin Brafman bronił Puffa Daddy'ego, Jay-Z oraz Michaela Jacksona. Jego numer telefonu trzeba mieć, jeśli wpada się w kłopoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przypadek szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna wydaje się skrojony na miarę spraw, jakimi zajmuje się Benjamin Brafman: znany klient, trudna sprawa, prasa międzynarodowa łowi każde słowo. 62-letni nowojorski adwokat wszystko to świetnie zna.

Po skromnych początkach - po ukończeniu studiów był asystentem prokuratora okręgowego - Brafman dołączył do grona najbardziej poszukiwanych i ostrych adwokatów w Nowym Jorku, uzyskując, ku ogólnemu zaskoczeniu, uniewinnienia dla swoich klientów, najczęściej otoczonych rozgłosem.

Ponownie znalazł się w świetle jupiterów, gdy podjął się obrony dyrektora generalnego Międzynarodowego Funduszu Walutowego, oskarżonego o seksualne napastowanie pokojówki w hotelu Sofitel na Manhattanie, czemu Strauss-Kahn zaprzecza.

_ - Uważamy, że jest to jak najbardziej sprawa do obrony _ - oświadczył w poniedziałek Brafman, gdy DSK po raz pierwszy stawił się przed sędzią. Brafman podjął się obrony w kilka godzin po zatrzymaniu szefa MFW na pokładzie samolotu, którym miał odlecieć z Nowego Jorku.

ZOBACZ RELACJĘ Z NOWOJORSKIEGO SĄDU:

Strauss-Kahn, jeden z najpotężniejszych ludzi na świecie, został umieszczony w więzieniu przez policję specjalizującą się w sprawach przestępstw na tle seksualnym i, zakuty w kajdanki, w asyście policjantów, doprowadzony do sędziego, gdzie musiał jeszcze odczekać na swoją kolej wśród drobnych przestępców.

Brafman zna takie sytuacje. W końcu lat 90. bronił rapera Puffa Daddy'ego, którego prawdziwe nazwisko to Sean Combs, oskarżonego o nielegalne posiadanie broni i manipulowanie świadkiem w sprawie strzelaniny w nocnym klubie na Manhattanie. Raper, który od tego czasu zmienił pseudonim na P. Diddy, został uniewinniony.

Brafman bronił również innego rapera - Jay-Z - w procesie o pchnięcie nożem producenta płyt Lance'a Rivery. Jay-Z później przyznał się do winy i został skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu.

Brafman należał też do grona obrońców króla popu Michaela Jacksona, który ostatecznie został oczyszczony z zarzutu molestowania dzieci.

Kilka lat później Brafman został określony przez _ New York Timesa _ jako ktoś, kto _ lubi brać na siebie odpowiedzialność i bardzo zdyscyplinowany adwokat _. _ Trzeba umieć wykorzystywać swój autorytet i odmówić klientowi _ - wyjaśniał w wywiadzie.

Brafman, ortodoksyjny żyd, urodzony w rodzinie ocalałych z holokaustu, wychowywał się w biednej nowojorskiej dzielnicy i musiał uczęszczać na wieczorowe kursy, by zdać na uniwersytet.

W przeciwieństwie do innych wziętych przedstawicieli nowojorskiej palestry nie ukończył prestiżowej uczelni na wschodnim wybrzeżu, lecz studiował na uniwersytecie w Ohio. Po przejściu przez pracę w wymiarze sprawiedliwości i kancelariach prawniczych dał się poznać jako obrońca członków zorganizowanej przestępczości.

Obecnie, jeśli wierzyć czasopismu _ New York Magazine _, _ zyskał sobie reputację człowieka, którego numer telefonu trzeba mieć w zasięgu ręki, jeśli wpada się w duże kłopoty _.

Jak powiedział CNN Mark Geragos, adwokat z Los Angeles, Brafman jest _ idealnym adwokatem _ dla Dominique'a Strauss-Kahna, zwłaszcza że _ świetnie sobie radzi z nawigacją wśród pułapek medialnych _.

Brafman nie dał się zbić z tropu, kiedy sędzia nakazał uwięzienie jego klienta i odmówił zwolnienia go za kaucją w wysokości miliona dolarów. _ Ta batalia dopiero się zaczyna _ - ostrzegł.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/kto;po;strauss-kahnie;belka;ucina;spekulacje,172,0,831660.html) Kto po Strauss-Kahnie? Belka ucina spekulacje Prezes NBP: _ Nie jestem i nie będę kandydatem na szefa MFW, nie jestem do dyspozycji _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t139524.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skandal;w;mfw;pokojowka;chce;zeznawac,202,0,831434.html) Skandal w MFW: Pokojówka chce zeznawać 32-letnia kobieta współpracuje z policją i prokuraturą, poinformował jej adwokat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t75322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lagarde;faworytka;przejmie;schede;po;dsk,204,0,831692.html) Lagarde faworytką. Przejmie schedę po DSK? Francuska minister finansów miałaby największe szanse objąć stanowisko szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Tagi: brafman, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz