Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Adam Hofman: "Mowa nienawiści tematem zastępczym"

0
Podziel się:

Tłumaczył, że jego wątpliwości budzi arbitralności decyzji, co mową nienawiści jest.

Adam Hofman: "Mowa nienawiści tematem zastępczym"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECGBwmt

Zamiast zajmować się sytuacją w służbie zdrowia, media zajmują się _ mową nienawiści _ - ocenia rzecznik PiS. Adam Hofman mówił w radiowej Jedynce, że pomysł PO dotyczący wprowadzenia kar za _ mowę nienawiści _ może być niebezpieczny.

Tłumaczył, że jego wątpliwości budzi arbitralności decyzji, co mową nienawiści jest. Czy to prokurator ma określać, że wypowiedź jednego polityka jest dobra, a drugiego zła - dodaje poseł.

Adam Hofman podkreśla, że już teraz w polskim prawie obowiązuje zakaz głoszenia treści komunistycznych, faszystowskich czy rasistowskich. Przypomina, że w tej chwili, w oparciu o obowiązujące prawo prokuratura zajmuje się wypowiedzią reżysera Grzegorza Brauna:

bECGBwmv

- _ Nie można w Polsce głosić treści komunistycznych, faszystowskich, ksenofobicznych, rasistowskich. Jest jednak pewne niebezpieczeństwo. Zastanawiam się, dlaczego ktoś arbitralnie ma decydować, kogo szufladkuje się politycznie _ - twierdzi Hofman.

Klub PO złożył w Sejmie projekt nowelizacji kodeksu karnego przewidujący 2 lata więzienia za nawoływanie do nienawiści na tle przynależności narodowej, etnicznej, rasowej czy politycznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Groził dziennikarzom. Prokuratura sprawdza Stołeczna prokuratura sprawdza, czy wszcząć śledztwo o publicznie nawoływanie do popełnienia zbrodni przez autora filmów dokumentalnych Grzegorza Brauna.
Powszechna opłata. Tak trzeba finansować TVP Przetrwanie TVP przez najbliższe dwa lata jest możliwe, ale pod warunkiem finansowania publicznego na nieco wyższym poziomie niż obecnie.
Nowy podatek i polowanie na niepłacących abonamentu. Prezes TVP ujawnia plany - _ Nie będziemy za wszelka cenę walczyć o prawa do emisji meczów w ramach eliminacji do Mundialu _ - zapowiada Juliusz Braun.
bECGBwmW
KOMENTARZE
(0)