Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
acta
03.02.2012 18:13

ACTA zawieszone. Palikot gratuluje Tuskowi

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak wciąż krytykuje Donalda Tuska. A Janusz Palikot gratuluje premierowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak nadal krytykuje szefa rządu. Mimo, że Donald Tusk zapowiedział zawieszenie procesu ratyfikacji umowy ACTA.

- _ Premier obudził się z zimowego letargu. Ta umowa nie powinna zostać podpisana. Mamy dowód na to, że ten rząd cofa się tylko pod presją siły _- mówi polityk PiS.

Według Mariusza Błaszczaka w sprawie umowy ACTA powinno się teraz odbyć wysłuchanie publiczne z udziałem przedstawicieli instytucji państwowych i wszystkich zainteresowanych. Jego efektem powinno być pełne wycofanie się Polski z umowy ACTA.

W poniedziałek premier spotka się z internautami podczas otwartego spotkania. Debata będzie transmitowana przez internet i za pomocą mediów tradycyjnych.
Premier zapowiedział też rozpoczęcie prac nad reformą prawa autorskiego w Polsce.

- _ Dobrze, że premier się zreflektował, choć szkoda że tak późno _ - skomentował z klei decyzję premiera w sprawie ACTA Janusz Palikot.

Polityk złożył też gratulacje grupie Anonymous oraz Donaldowi Tuskowi. - _ Obywatele zrobili niesamowitą rzecz, że może zmusić tak silną władzę do zmiany stanowiska. Gratuluję też Tuskowi. Nie jest łatwo przyznać się do całkowitej klęski _ - mówi polityk.

Palikot zaznaczył, że zespół parlamentarny do spraw ACTA nie przestaje działać i dokona on przeglądu szeregu aktów prawnych pod względem wolności obywatelskich. Poza tym, jak zaznaczył polityk, premier zapowiedział na razie jedynie zawieszenie ratyfikacji.

Palikot powiedział też, że jego klub w poniedziałek podejmie decyzję o tym czy złożyć swoje podpisy o wotum nieufności dla ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Wniosek o dymisję Zdrojewskiego przygotował klub Solidarnej Polski.

Czytaj więcej o ratyfikacji umowy ACTA
Warunek prezydenta. Wtedy podpisze ACTA? Prezydent Bronisław Komorowski czeka na stanowisko rzecznika praw obywatelskich w sprawie ACTA.
Nie można zwolnić winnego w sprawie ACTA Radosław Sikorski powiedział, że premier dwukrotnie dał polecenie "przeprowadzić konsultacje".
Tagi: acta, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz