Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ACTA na razie nie będzie ratyfikowane przez Słowenię

0
Podziel się:

Na czas nieokreślony Słowenia zamroziła ratyfikację umowy ACTA. Rząd chce najpierw poznać skutki debaty w instytucjach unijnych.

ACTA na razie nie będzie ratyfikowane przez Słowenię
(globalclaire/cc/flickr)

Słowenia jako kolejny kraj Unii Europejskiej postanowiła zamrozić ratyfikowanie ACTA - zakomunikował wczoraj rzecznik rządu Anże Logar.

Zawieszenie ratyfikacji, jak wyjaśnił rzecznik, nastąpiło na czas nieokreślony, a słoweński rząd będzie oczekiwał na rezultaty debaty na ten temat w Parlamencie Europejskim i innych instytucjach Unii Europejskiej.

Liczne stowarzyszenia obywatelskie i organizacje społeczne na Słowenii energicznie protestowały od czasu podpisania 26 stycznia przez ten kraj wraz z innymi 21 członkami Unii Europejskiej kontrowersyjnego porozumienia. Słoweńscy krytycy ACTA uważają, że pakt zagraża prawom człowieka i swobodzie wypowiedzi w internecie.

ACTA to międzynarodowa umowa handlowa o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi. Zawiera zapisy dotyczące ochrony własności intelektualnej, które - zdaniem krytyków - ograniczą swobodne funkcjonowanie internetu. ACTA podpisały 26 stycznia w Tokio 22 kraje unijne; nie podpisały jej dotąd Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i Słowacja.

O umowie ACTA w innych krajach czytaj w Money.pl
Premier zaskoczył wszystkich, na nic protest Bułgarski premier Bojko Borysow niespodziewanie oświadczył, że rząd wnosi projekt umowy ACTA do parlamentu.
Kolejny kraj UE zawiesza ratyfikację ACTA Rumunia zawiesiła ratyfikację kontrowersyjnego porozumienia o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi i piractwa internetowego.
"Tłumaczenie ACTA należy ocenić krytycznie" Tekst jest niejasno sformułowany. Niezależnie od tłumaczenia język umowy jest miejscami nieprecyzyjny i pozostawia wiele miejsca na sprzeczne interpretacje - ocenia Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)