Notowania

abw
02.12.2014 09:24

ABW zatrzymała członka gangu paliwowego

Wcześniej zatrzymano już osiem osób zamieszanych w fikcyjny transfer paliw przez granicę Unii Europejskiej i wyłudzanie podatku VAT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

Przestępcy w ostatnich dwóch latach utworzyli sieć kilkunastu spółek, do tak zwanego karuzelowego obrotu paliwami.

W wyniku fikcyjnego transferu bioskładników paliwa firmy wyłudzały podatek VAT. Straty Skarbu Państwa są szacowane na ponad 400 milionów złotych.

Rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Maciej Karczyński powiedział, że do zatrzymania doszło w wyniku kontynuacji śledztwa prowadzonego pod nadzorem prokuratury w Gliwicach.

Wcześniej zatrzymano już osiem osób zamieszanych w fikcyjny transfer paliw przez granicę Unii Europejskiej i wyłudzanie podatku VAT.

Wobec zatrzymanych wcześniej członków grupy przestępczej zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości nawet dwóch milionów złotych, mają też dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Jeden z nich trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi im kara nawet 15 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymanie ABW i kolejna odsłona afery Według ABW straty Skarbu Państwa mają przekraczać 400 milionów złotych.
Areszty za wyłudzanie VAT-u od paliw Według śledczych Skarb Państwa stracił na tym procederze ponad 100 mln złotych.
Ten prawnik szpiegował w Polsce dla Rosjan? Warszawski sąd okręgowy oddalił zażalenie na decyzję o aresztowaniu. Stanisław Sz. pozostanie w areszcie.
Tagi: abw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz