Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
13.05.2012 16:52

Aborcja we Włoszech. Marsz dla życia w Rzymie

Aborcja to przemoc, to zabójstwo, Koniec z cichymi morderstwami - takie hasła widniały na transparentach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mahalie/CC/Flickr)

Jedno z haseł _ Marszu dla życia _ brzmiało: _ Koniec z zabójstwami państwowymi _. Tak nazwano aborcję. W marszu wzięły udział setki stowarzyszeń obrońców życia z Włoch i innych krajów, wśród nich grupa ze Szczecina.

Przybyły również delegacje z Francji, Hiszpanii, Węgier, Nigerii.

Tysiące ludzi przeszły aleją Fori Imperiali pod Zamek świętego Anioła w pobliżu Watykanu. Na czele manifestacji szedł burmistrz Wiecznego Miasta Gianni Alemanno, który objął patronat nad tą inicjatywą. W minionych dniach wywołało to polemikę i protesty centrolewicy, głównie ze względu na to, że do marszu przyłączyły się środowiska skrajnej włoskiej prawicy z neofaszystowskim ugrupowaniem Forza Nuova na czele.

_ Więcej narodzin, mniej aborcji _, _ Aborcja to przemoc, to zabójstwo _, _ Koniec z cichymi morderstwami _ - takie hasła widniały na transparentach niesionych przez manifestantów. Wznosili oni okrzyki: _ Nie zabijajmy przyszłości _.

W marszu uczestniczyły liczne rodziny z dziećmi.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież bezradny wobec kryzysu? Jest apel Podczas mszy w Arezzo w Toskanii Benedykt XVI apelował o znalezienie rozwiązań obecnego kryzysu gospodarczego przyznając, że jest to trudne.
Berlusconi jest znowu chwalony. Za mafię Włoski prokurator krajowy do spraw walki z mafią Pietro Grasso wyraził uznanie dla poprzedniego rządu, którym kierował Silvio Berlusconi.
Dla fiskusa przygotowali koktajle mołotowa Media informują, że podatki stają się kwestią porządku publicznego w kraju.
Tagi: włochy, aborcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz