Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aborcja w polsce
20.10.2012 15:40

Aborcja będzie możliwa? Jest projekt ustawy

Projekt klubu SLD dopuszcza przerywanie ciąży do 12 tygodnia. Po tym terminie aborcja byłaby możliwa tylko w trzech przypadkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Klub SLD złoży w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie, liberalizujący przepisy aborcyjne _ - zapowiedział szef SLD Leszek Miller.

Projekt klubu SLD dopuszcza przerywanie ciąży do 12 tygodnia. Po tym terminie aborcja byłaby możliwa tylko w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety; gdy jest wynikiem czynu zabronionego lub gdy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony.

Propozycja Sojuszu zakłada również refundację środków antykoncepcyjnych i trzech prób zabiegu in vitro ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, a także edukację seksualną od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Na sobotniej konferencji prasowej w Olsztynie Miller powiedział, że intencją tej ustawy jest _ ucywilizowanie _ stosowania w Polsce aborcji, bo obecne przepisy antyaborcyjne należą do _ najbardziej dyskryminujących w całej Unii Europejskiej _.

W jego ocenie nie jest prawdą, że obecna ustawa antyaborcyjna była efektem kompromisu, zawartego w latach 90. Jak stwierdził było to jedynie _ narzucone zdanie prawicowej większości _ w parlamencie.

Zamiar złożenia _ w najbliższych dniach _ projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie zapowiedziano po raz pierwszy na czwartkowej konferencji prasowej SLD w Warszawie.

Miller powtórzył w Olsztynie, że w ten sposób jego ugrupowanie chce dać _ szansę rehabilitacji _ tym posłom PO, którzy zagłosowali za skierowaniem do dalszych prac w izbie projektu Solidarnej Polski, zaostrzającego obecnie obowiązującą ustawę aborcyjną. Poinformował, że projekt trafi do Sejmu w poniedziałek.

Zgodnie z obecnie obowiązującą ustawą o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży aborcja jest legalna w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety; jest wynikiem czynu zabronionego lub gdy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony.

Szef Sojuszu uczestniczył w sobotę w konferencji dotyczącej sytuacji społeczno-gospodarczej i możliwości rozwoju woj. warmińsko-mazurskiego, zorganizowanej przez regionalne struktury partii.

Jak podkreślał uczestnicy tej debaty akcentowali potrzebę wykorzystania sąsiedztwa tego regionu z obwodem kaliningradzkim. _ Gdyby udało się uczynić z woj warmińsko-mazurskiego pewnego rodzaju pomost miedzy UE, a Federacją Rosyjską, to wszyscy by na tym skorzystali _ - ocenił.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk zapowiada test dla szefa klubu PO Testem dla szefa klubu PO Rafała Grupińskiego będzie naprawa sytuacji powstałej w wyniku głosowania w Sejmie nad projektem ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne - ocenił premier Donald Tusk.
Palikot chce wywołać wojnę światopoglądową Zdaniem Palikota, Polska jest już innym krajem i ok. 70-80 proc. społeczeństwa popiera m.in. liberalizację ustawy aborcyjnej, in vitro, edukację seksualną.
Oto, co Tusk naprawdę sądzi o aborcji Zdaniem premiera przerywanie ciąży coraz częściej jest traktowane jako środek antykoncepcyjny.
Tagi: aborcja w polsce, aborcja, przerywanie ciąży, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz