Notowania

katastrofa lotnicza
30.11.2013 12:45

34 ofiary katastrofy samolotu Namibii

Samolot leciał ze stolicy Mozambiku Maputo do stolicy Angoli Luandy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(daspaddy/CC BY 2.0/Flickr)

_ Moja ekipa na miejscu odnalazła wrak. Nikt nie przeżył. Maszyna doszczętnie spłonęła _ - powiedział agencji AFP przedstawiciel policji w regionie Okawango na północnym wschodzie Namibii.

Samolot leciał ze stolicy Mozambiku Maputo do stolicy Angoli Luandy. Na pokładzie znajdowało się 28 pasażerów i 6 członków załogi. Według agencji Xinhua wśród pasażerów byli obywatele Mozambiku, Angoli, Portugalii, Francji i Brazylii.

Maszyna rozbiła się na terenie Parku Narodowego Bwabwata. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną katastrofy. Jak informują mozambickie władze samolot zaginął w chwili, gdy panowały złe warunki atmosferyczne i słaba widoczność.

W pewnym momencie samolot stracił łączność z kontrolerami lotów. Najpierw informowano, że prawdopodobnie wylądował awaryjnie na północy Namibii, w pobliżu granicy z Botswaną i Angolą, następnie - że zaginął.

W piątek po południu na poszukiwania wysłano śmigłowiec, lecz po jakimś czasie trzeba go było odwołać z powodu silnych opadów deszczu. Nazajutrz rano poszukiwania wznowiono.

W 2011 r. Unia Europejska wydała zakaz lotów samolotów LAM na swoim terytorium ze względu na _ istotne braki w dziedzinie bezpieczeństwa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozbił się mały samolot. Los załogi nieznany Niewielkich rozmiarów odrzutowiec pasażerski rozbił się w nocy u wybrzeży Florydy;
Katastrofa samolotu w Boliwii. Nie żyje 8 osób Samolot podchodził do lądowania przy ulewnym deszczu.
Znaleźli ciało drugiej ofiary katastrofy lotniczej Samolot rozbił się dwa dni temu w Szwajcarii podczas ćwiczeń.
Rośnie liczba ofiar katastrofy samolotu Zabici to 44 pasażerów i pięciu członków załogi- podały laotańskie władze.
Tagi: katastrofa lotnicza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz