Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

32 śmiertelne ofiary ziemnych lawin

0
Podziel się:

Co najmniej 32osoby poniosły śmierć a 22 uznaje się za zaginione w
rezultacie zejścia w nocy z wtorku na środę lawin ziemnych na przedmieściach Hiroszimy, miasta na
południowym zachodzie Japonii - poinformowała telewizja NHK.

32 śmiertelne ofiary ziemnych lawin
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

1/8

fot:

Co najmniej 22 uznaje się za zaginione w rezultacie zejścia w nocy z wtorku na środę lawin ziemnych na przedmieściach Hiroszimy, miasta na południowym zachodzie Japonii - poinformowała telewizja NHK.

Aktualizacja 12:17

Lawiny zeszły ze zboczy wzgórz rozmiękłych po długotrwałych i wyjątkowo ulewnych opadach deszczu, zaskakując ludzi w czasie snu.

Na zdjęciach przekazanych przez telewizję NHK widać zniszczone, lub uszkodzone domy otoczone przez zwały ziemi, kamieni i błota oraz mieszkańców usiłujących opanować sytuację.

Do wielu domów ratownicy musieli dostać się przy pomocy śmigłowców i lin aby udzielić pomocy mieszkańcom.

Premier Japonii Shinzo Abe, który przerwał urlop z powodu katastrofy, określił ostanie opady jako "bezprecedensowe". Zapowiedział wzmocnienie ekip ratowniczych oddziałami wojska.

Władze ostrzegły przed dalszymi opadami, które mogą spowodować kolejne lawiny.

Lawiny ziemne są w górzystej i gęsto zaludnionej Japonii stałym zagrożeniem. Wiele domów budowanych jest na zboczach, lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie, co znacznie zwiększa zagrożenie, mimo prac mających na celu ustabilizowanie wzniesień.

Czytaj więcej w Money.pl
Poważny konflikt na linii Tokio - Pekin Premier Japonii w rocznicę sprawowania rządów odwiedził świątynię Yasukuni. Dla Koreańczyków i Chińczyków to miejsce, które jest symbolem japońskich zbrodni wojennych.
Japonia szykuje się na inwazję. Hipotetyczną Pod rządami premiera Shinzo Abego rośnie rola japońskich sił zbrojnych w kraju i za granicą.
Rosjanie drażnią Japonię. Chodzi o... Tokio uważa za nie do przyjęcia prowadzenie przez Rosję ćwiczeń wojskowych w rejonie spornych wysp. Będzie odpowiedź.
Tajfun Halong uderzył w Sikoku. 26 rannych Z powodu wichury już ponad pół miliona mieszkańców poproszono o udanie się w bezpieczne miejsce.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)