Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

22. Finał WOŚP zabezpieczy kilkanaście tysięcy policjantów

0
Podziel się:

Funkcjonariusze będą też kontrolować czy zbiórki pieniędzy prowadzą osoby do tego uprawnione, aby zapobiec różnego rodzaju oszustwom.

Na zdj. Mariusz Sokołowski
Na zdj. Mariusz Sokołowski (Reporter)

Funkcjonariusze będą też kontrolować czy zbiórki pieniędzy prowadzą osoby do tego uprawnione, aby zapobiec różnego rodzaju oszustwom - tłumaczy rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Hasło tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to: _ Na ratunek _. Pieniądze będą zbierane na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników kwesty w całym kraju czuwać będą policjanci patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz funkcjonariusze operacyjni. _ Kwestującym na rzecz WOŚP będą przekazywać informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń. Poradzą im, czego unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze _ - powiedział rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Policjanci przypominają, że należy unikać miejsc rzadko uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, a po zmroku parki i skwery. Nie jest wskazane chodzenie w pojedynkę, najlepiej zbierać datki w towarzystwie rodziny czy znajomych.

Rzecznik KGP zaapelował, aby wolontariusze kwestując, pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. _ W razie napadu nie należy za wszelką cenę ratować skarbonki. Warto zapamiętać natomiast jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy. Podczas ucieczki sprawcy, należy głośno wzywać pomocy i jak najszybciej przekazać policji informację o kradzieży _ - powiedział Sokołowski.

Policjanci będą nie tylko zabezpieczać Finał, ale także, jak co roku, włączą się w zbiórkę pieniędzy. Wśród trwających akcji internetowych na rzecz WOŚP są także te związane z policją. Licytować można m. in. wspólny patrol z policjantami ruchu drogowego, dzień na planie serialu _ Komisarz Alex _ oraz wspólny trening z funkcjonariuszami oddziału prewencji.

Zebrane podczas 22. Finału pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG. W tym roku Fundacja WOŚP po raz drugi będzie zbierać pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.

Zeszłoroczna kwesta, podczas której zebrano ponad 50,6 mln zł, przebiegła spokojnie; w całym kraju doszło do 39 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto finał WOŚP w liczbach. Również policji Na ulicach kwestowało 120 tys. wolontariuszy. Nad bezpieczeństwem podczas Finału czuwało kilkanaście tysięcy policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową i strażników miejskich.
Zagraniczne służby będą działały w Polsce Nowe prawo ma usprawnić współpracę służb między innymi podczas katastrof i klęsk żywiołowych.
Pijany ksiądz, który spowodował kolizję, zawieszony Poza karą suspensy duchowny został też skierowany na leczenie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)