Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

1500 euro grzywny za kradzież piasku

0
Podziel się

Turysta skradł 10 kilogramów piasku z plaży na Sardynii we Włoszech.

1500 euro grzywny za kradzież piasku
(bmward_2000/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bDZPwNyZ

Grzywnę w wysokości ponad 1500 euro musi zapłacić turysta za kradzież 10 kilogramów piasku z plaży na Sardynii we Włoszech. Policja wymierza surowe kary za takie częste kradzieże, uważane za wyrządzanie nieodwracalnych szkód ekosystemowi.

Jasny piasek z białymi kamykami na plaży w Stintino koło Sassari tak bardzo spodobał się turyście przybyłemu z Udine na północy Włoch, że gołymi rękoma zgarnął do wielkiej torby aż 10 kilogramów. Przyłapany został w chwili, gdy ciężki pakunek z _ pamiątką _ z wakacji chował w bagażniku samochodu.

Mężczyzna odpowie za zuchwałą kradzież. Wymierzono mu najniższą z możliwych w takich przypadkach kar: 1 549 euro. Kara najwyższa to 9 296 euro.

bDZPwNzb

W związku z tym zdarzeniem włoskie media przypomniały, że na plażach na Sardynii, wyróżniających się niezwykłym pięknym i czystym piaskiem, bardzo często dochodzi do jego kradzieży. Turyści zazwyczaj nie wiedzą, że proceder ten jest ścigany i karany.

Czytaj więcej w Money.pl
Złodzieje wysadzili bankomat w powietrze Złodzieje doprowadzili do wybuchu w jednym z bankomatów w podłódzkim Andrespolu i ukradli z niego gotówkę.
Kradną dla zabawy. Plaga nastoletnich złodzie Jedna trzecia kieszonkowców w Hadze ma mniej niż 16 lat - tak wynika z danych lokalnej policji, do których dotarły holenderskie media. Wielu nastolatków wchodzi w konflikt z prawem za namową kolegów.
bDZPwNzC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)