Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
08.07.2013 09:19

12 lat więzienia za molestowanie seksualne

Taka kara grozi mężczyźnie, który przez 10 lat wykorzystywał pięcioro małoletnich dzieci swojego brata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Taka kara grozi mężczyźnie, który przez 10 lat w jednej z wsi gminy Stare Kurowo (Lubuskie) wykorzystywał pięcioro małoletnich dzieci swojego brata - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki.

Na ławie oskarżonych, pod groźbą tej samej kary, zasiądą również rodzice dzieci, którzy mieli biernie przyglądać się ich dramatowi. Śledztwo w tej sprawie zakończył Prokurator Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich, który skierował akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. _ Ofiarami wujka były trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Mężczyzna, wykorzystując trudną sytuację materialną rodziny, w zamian za pieniądze w kwotach od 10 do 100 zł lub karty telefoniczne, zaspokajał swój popęd seksualny, nakazując dzieciom dotykać intymnych części swego ciała, a także sam dotykał ich narządów płciowych _ - powiedział PAP rzecznik.

Biegli ustalili, że oskarżony wykorzystywał fakt, iż pokrzywdzone dzieci są upośledzone umysłowo. Z ustaleń śledztwa wynika, że miał też używać wobec nich przemocy i wielokrotnie doprowadzał je do odbycia stosunków płciowych.

Śledczy ustalili, że do patologicznych zachowań oskarżonego dochodziło najczęściej pod nieobecność rodziców pokrzywdzonych dzieci, w pokoju zajmowanym przez mężczyznę. Uzyskane pieniądze dzieci zatrzymywały lub przekazywały rodzicom, informując o źródle ich pochodzenia i okolicznościach, w których je otrzymały.

_ Rodzice dzieci, wiedząc o skłonnościach mężczyzny, nie reagowali na jego zachowanie, nadal pozostawiali je pod jego opieką, ułatwiając mu tym samym dokonywanie kolejnych przestępstw o tym charakterze _ - powiedział Domarecki.

Wujek i częściowo matka dzieci przyznali się do zachowań, opisanych w zarzutach. Ojciec dzieci nie przyznał się do winy, lecz potwierdził, że dzieci mówiły mu o takim zachowaniu brata. Główny oskarżony został tymczasowo aresztowany. Rodzice zostali oddani pod dozór policji, połączony z zakazem kontaktowania się z dziećmi.

Prokurator rozpoczął również postępowanie przed sądem rodzinnym, którego skutkiem jest decyzja o ograniczeniu oskarżonym rodzicom przysługującej im władzy nad dziećmi.

Czytaj więcej w Money.pl
Skandal w policji. Molestował nastolatka? Funkcjonariusz miał opiekować się chłopcem jako kurator sądowy.
Zatrzymali podejrzanych o zabójstwo 26-latka Po godzinie 2 w nocy młody mężczyzna szedł wraz ze znajomym ulicą Półwiejską. Tam napotkał dwie inne osoby. Między nimi doszło do sprzeczki.
Polacy patrolują wybrzeże Adriatyku Policjanci pomagają miejscowym funkcjonariuszom podczas wspólnych patroli w rejonie Zadaru.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz