Notowania

arabia saudyjska
03.10.2013 12:35

10 lat więzienia i 2 tys. batów za taniec z nagim torsem

Saudyjski sąd skazał czterech młodych mężczyzn za tańczenie na samochodzie przed grupką młodzieży i zamieszczenie nagrania wideo na portalach społecznościowych. Oprócz niego skazano jeszcze trzech innych Saudyjczyków za obrazę moralności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Saudyjski sąd skazał młodego mężczyznę na 10 lat więzienia i 2 tys. batów za taniec w miejscu publicznym z obnażonym torsem - poinformowała miejscowa prasa. Oprócz niego skazano jeszcze trzech innych Saudyjczyków za obrazę moralności.

Na nagraniu wideo zamieszczonym w internecie widać czterech młodych Saudyjczyków, w tym jednego z nagim torsem, tańczących na dachu samochodu w prowincji Al-Kasim w środkowej części Arabii Saudyjskiej, bardzo konserwatywnego kraju muzułmańskiego. Mężczyźni tańczą w towarzystwie grupy ludzi.

Drugi skazany otrzymał wyrok siedmiu lat więzienia i 1200 batów, a dwóch pozostałych dostało po trzy lata pozbawienia wolności i 500 batów - orzekł sąd w Burajdzie, głównym mieście Al-Kasim.

Cała czwórka została oskarżona o _ tańczenie na samochodzie przed grupką młodzieży i zamieszczenie nagrania wideo na portalach społecznościowych _ oraz o _ zachęcanie do rozpusty i wystąpienie przeciwko wartościom społecznym z pogwałceniem moralności _ w miejscu publicznym.

Tagi: arabia saudyjska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz