Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
30.10.2014 15:28

10 skoków na kantory. Policja: Nie jest źle

Komendy Głównej Policji przekonuje, że z roku na rok zmniejsza się liczba napadów z użyciem broni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

W ciągu zaledwie kilku dni doszło do dwóch napadów na kantory w Małopolsce. Z danych Komendy Głównej Policji wynika jednak, że z roku na rok zmniejsza się liczba napadów z użyciem broni. Od początku tego roku w całym kraju doszło do 10 napadów na kantory.

_ - Na przestrzeni ostatnich lat widoczny jest spadek liczby napadów z użyciem broni lub innego niebezpiecznego narzędzia; w ciągu ostatnich 10 lat ponad trzykrotny _ - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Jak dodał, w 2013 r. - od stycznia do września - policja odnotowała 1199 rozbojów z użyciem broni palnej, noża lub środka obezwładniającego; w analogicznym okresie tego roku takich przypadków było 763.

_ - Spadła także liczba napadów z bronią na kantory. Jak dotąd, w tym roku, mieliśmy 10 takich przypadków, w całym ubiegłym roku 15. Od stycznia do września w napadach na kantory w Polsce poszkodowane zostały trzy osoby, w sumie z ostatnimi napadami - 5. W całym ubiegłym roku - w napadach na kantory poszkodowanych zostało 9 osób _ - dodał rzecznik.

Poinformował również, że poszukiwaniem sprawców w takich przypadkach zajmują się zespoły policjantów. W przypadku poniedziałkowego napadu z Bochni, jest to 12 funkcjonariuszy zarówno z komendy wojewódzkiej w Krakowie jak i z komendy w Bochni.

W ciągu ostatnich czterech dni doszło do dwóch napadów na kantory w Małopolsce. W poniedziałek w Bochni postrzelony został pracownik kantoru; napastnik wyrwał mu reklamówkę z pieniędzmi. Ranny mężczyzna zmarł w szpitalu. Podczas napadu ranna została również kobieta, pracownica kantoru. Jej obrażenia były jednak niegroźne.

Z kolei w czwartek rano dwóch napastników weszło do kantoru w Jabłonce (pow. nowotarski); rozpylili gaz i zrabowali 200 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Obława na sprawcę napadu. Jest nagroda Mężczyzna jest średniego wzrostu, miał na sobie ciemne ubranie, w tym skórzaną kurtkę. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji wyznaczył nagrodę za przekazanie informacji, które będą pomocne w zatrzymaniu sprawcy napadu.
Pił podczas wizyty Obamy, dostał... naganę Nagana - jak wyjaśniła rzeczniczka - wiąże się z konsekwencjami finansowymi, m.in. obniżeniem nagrody rocznej, dodatku służbowego oraz brakiem możliwości awansowania przez pół roku.
Sprawa Froga. Będą dwa postępowania Przesłanie zebranych materiałów ma na celu wszczęcie dwóch odrębnych postępowań o wykroczenia i nie kończy śledztwa prowadzonego przez płocką prokuraturę okręgową.
Kanada boi się terrorystów. Planują atak? Kanadyjskie służby wywiadowcze wskazały, iż jeden osobnik lub organizacja w Kanadzie lub za granicą ma zamiar i możliwości przeprowadzenia aktu terrorystycznego na terenie Kanady.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz