Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Termin składania wniosków ws. mienia zabużańskiego

0
Podziel się

31 grudnia, upływa termin składania u wojewodów wniosków potwierdzających prawo do wypłaty rekompensat za mienie zabużańskie.

bEpXHLIl

Chodzi o mienie pozostawione przez osoby repatriowane w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną światową do Polski.

Wartość rekompensat, wypłaconych do końca listopada br., wyniosła ponad 248 mln zł. Do tego czasu Ministerstwo Skarbu Państqa przekazało do Banku Gospodarstwa Krajowego dane osób uprawnionych do wypłaty 6 714 odszkodowań.

Osoby, które nie zdążyły do tej pory zgromadzić wszystkich dokumentów, potwierdzających prawo do rekompensaty, powinny niezwłocznie złożyć w wojewódzkim urzędzie sam wniosek. Mają na to czas do 31 grudnia.
Ustawa przyznaje uprawnionym osobom odszkodowania w wysokości 20 proc. wartości mienia.

bEpXHLIn

Wnioski o potwierdzenie prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Polski są dostępne na stronach internetowych urzędów wojewódzkich.

Pozostałe niezbędne dokumenty powinny trafić do wojewodów możliwie jak najszybciej. Chodzi m.in. o oświadczenia o miejscu zamieszkania i polskim obywatelstwie właściciela w dniu 1 września 1939 roku.

bEpXHLIO
prawo
ważne terminy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)