Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mienie zabużańskie
30.12.2008 00:08

Termin składania wniosków ws. mienia zabużańskiego

31 grudnia, upływa termin składania u wojewodów wniosków potwierdzających prawo do wypłaty rekompensat za mienie zabużańskie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chodzi o mienie pozostawione przez osoby repatriowane w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną światową do Polski.

Wartość rekompensat, wypłaconych do końca listopada br., wyniosła ponad 248 mln zł. Do tego czasu Ministerstwo Skarbu Państqa przekazało do Banku Gospodarstwa Krajowego dane osób uprawnionych do wypłaty 6 714 odszkodowań.

Osoby, które nie zdążyły do tej pory zgromadzić wszystkich dokumentów, potwierdzających prawo do rekompensaty, powinny niezwłocznie złożyć w wojewódzkim urzędzie sam wniosek. Mają na to czas do 31 grudnia.
Ustawa przyznaje uprawnionym osobom odszkodowania w wysokości 20 proc. wartości mienia.

Wnioski o potwierdzenie prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Polski są dostępne na stronach internetowych urzędów wojewódzkich.

Pozostałe niezbędne dokumenty powinny trafić do wojewodów możliwie jak najszybciej. Chodzi m.in. o oświadczenia o miejscu zamieszkania i polskim obywatelstwie właściciela w dniu 1 września 1939 roku.

Tagi: mienie zabużańskie, prawo, ważne terminy
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz