Notowania

kierowcy autobusu
10.09.2008 09:09

Nowe prawo dla kierowców autobusów

Egzamin na prawo jazdy kategorii D to za mało, by zostać kierowcą autobusu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Michał Włosik)

Egzamin na prawo jazdy kategorii D to za mało, by zostać kierowcą autobusu - pisze _ Gazeta Prawna _.

Od 10 września weszło w życie prawo, które nakazuje ukończenie kwalifikacji wstępnej. Jednak ośrodki doskonalenia techniki jazdy nie dostosowały infrastruktury do nowych przepisów i nie mogą egzaminować kierowców.

Odbycie dodatkowego szkolenia jest niezbędne do podjęcia pracy w firmie transportowej na stanowisku kierowcy autobusu. Podczas kwalifikacji wstępnej przyszli kierowcy uczą się zasad poruszania pojazdami w ekstremalnych warunkach - na przykład na śliskiej powierzchni. Według nowej ustawy, ośrodki doskonalenia techniki jazdy muszą posiadać odpowiedni tor, na którym zajęcia praktyczne mogą się odbywać. Takich ośrodków w Polsce jest tylko 20.

_ Gazeta Prawna _ zauważa, że nowa ustawa nie określa dokładnego programu szkolenia kierowców w ramach kwalifikacji wstępnej. Dziennik pisze także, że brakuje centralnego systemu szkolenia instruktorów, którzy mieliby zająć się szkoleniem kierowców.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kierowcy zapłacą 500 zł za jazdę na czerwonym świetle ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kierowcy;zaplaca;500;zl;za;jazde;na;czerwonym;swietle,226,0,362210.html )
* [ Policjanci chcą rewolucji. Prawo jazdy od 21 lat ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policjanci;chca;rewolucji;prawo;jazdy;od;21;lat;,141,0,344461.html )
* [ Będą karne punkty za rozmowę przez komórkę ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/beda;karne;punkty;za;rozmowe;przez;komorke,237,0,340461.html )
* [ Fotoradar stanie na każdej drodze? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/fotoradar;stanie;na;kazdej;drodze,162,0,354210.html )

Tagi: kierowcy autobusu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, ważne terminy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz