Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dominique strauss-kahn
21.01.2013 06:58

Francja: Minister zapłacił pokojówce 1,5 mln dolarów

W wyniku skandalu stracił stanowisko szefa MFW, szansę ubiegania się o fotel prezydenta i pozycję jednej z najbardziej wpływowych osób na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jackson Lee/Splash News/EAST NEWS)

Były szef MFW Dominique Strauss-Kahn pokojówce Nafissatou Dialo, która oskarżyła go o napaść na tle seksualnym zapłacił 1,5 mln dolarów zgodnie z umową zawartą w grudniu między stronami - podał wczoraj francuski tygodnik _ Journal du Dimanche _ (JDD).

Zawarcie ugody ogłoszonej 10 grudnia przez sędziego Douglasa McKeona sądu w Bronx zakończyło korowody sądowe, ale jej szczegóły nie zostały wówczas ujawnione. Według amerykańskich i francuskich mediów, Strauss-Kahn miał zapłacić pokojówce 6 mln dolarów, by w końcu mieć za sobą tę aferę.

Wczoraj JDD odnotował, że wypłacenie _ odszkodowania w wysokości 1,5 mln dolarów zostało potwierdzone przez otoczenie byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego _

_ _

Według tygodnika_ Diallo _w rzeczywistości otrzymała nieco ponad 1 mln dolarów, a 30 proc. kwoty wypłaconej przez Strauss-Kahna dostali jej adwokaci.

Do tej sumy trzeba dodać jeszcze odszkodowanie wypłacone przez amerykański tabloid, któremu Diallo wytoczyła cywilny proces za nazwanie jej prostytutką.

W wyniku skandalu, który wybuchł w maju 2011 roku, Strauss-Kahn stracił stanowisko szefa MFW, szansę ubiegania się o fotel prezydenta Francji i pozycję jednej z najbardziej wpływowych osób na świecie.

Strauss-Kahn przyznał, że w hotelu doszło do _ niepłatnego _ stosunku seksualnego między nim a pokojówką, ale zaprzeczał, by dopuścił się wobec niej jakiejkolwiek przemocy. Dzięki ugodzie nie będzie musiał wyjaśnić, co stało się 14 maja 2011 w jego apartamencie w hotelu Sofitel w Nowym Jorku.

Czytaj więcej w Money.pl
Polityk pojdzie siedzieć? Za słowa o nazizmie Trzy miesiące więzienia i 10 tysięcy euro grzywny - tak za wypowiedź pomniejszającą zbrodnie nazizmu we Francji został ukarany Jean-Marie Le Pen.
Skarb Państwa zapłaci za upadłość JTT Computer Wyrok jest prawomocny, ale stronom przysługuje od niego skarga kasacyjna. Gra toczy się o 50 milionów złotych.
Zaatakował święty obraz. Sąd wydał wyrok Obserwacja ma dać odpowiedź na pytanie, czy w chwili przestępstwa podejrzany był poczytalny.
Tagi: dominique strauss-kahn, prawo na lewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz