Na skróty

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo spadkowe

Zmiana postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku

2011-08-01
Zmiana postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku

Pytanie: Czy jest możliwa zmiana postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku i objęcie postanowieniem również innych osób, które są spadkobiercami?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 679 k.p.c. można zgłosić wniosek o wszczęcie postępowania o uchylenie lub zmianę stwierdzenia nabycia spadku. Trzeba jednak udowodnić,...

Źródło: e-prawnik
Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
  • Cło i VAT za prezent - laptop z USAPytanie: Moja Kuzynka z USA chciałaby przesłać kurierem z zagranicy - mojemu synowi - jako prezent - nowego laptopa (komputer przenośny). Jakie cło i podatek VAT powinno się opłacić od takiego...
  • Legalizacja samowoli budowlanejPytanie: Na sąsiedniej działce wybudowano w 2008 r. w pasie drogowym trasy S8 napowietrzną linię energetyczną na podstawie pozwolenia na budowę wydanego przez starostę, które zostało następnie...
  • Zmiana nazwiskaPytanie: Witam, Zwracam się z zapytaniem odnośnie do zmiany nazwiska. Chciałabym dokonać zmiany nazwiska, gdyż nosze nazwisko po ojcu (ojciec zostawił mnie z mamą jak miałam kilka lat i nawet do...
  • VAT od sprzedaży ziemiPytanie: W czerwcu 2005 roku, nabyliśmy wraz żoną (jako osoby fizyczne) grunt rolny, którego część, zgodnie z ówczesnym planem zagospodarowania (załączam kopię) przeznaczony był pod zabudowę...
  • Ustalanie granic potrąceń dla świadczeniaPytanie: Pobieram emeryturę z której ZUS potrąca alimenty oraz zobowiązanie na podstawie sadowego tytułu wykonawczego. Istnieje rozbieżność co do sposobu liczenia kwoty potrącenia (60%). ZUS potrąca...
Przydatne linki