Na skróty

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo pracy

Powrót do pracy po urlopie bezpłatnym

2006-02-08
Powrót do pracy po urlopie bezpłatnym

Pytanie: Jestem na urlopie bezpłatnym w jednym z urzędów, udzielono mi tego urlopu na czas pełnienia funkcji dyrektora w urzędzie podległym pod urząd, w którym mam teraz urlop bezpłatny. Aktualnie zostałem odwołany z funkcji dyrektora - wypowiedzenie 3 miesięczne ma rozpocząć bieg odkąd skończy się moje zwolnienie lekarskie. Jeśli zwolnienie lekarskie zakończy się w marcu to wypowiedzenie będzie biegło od 1 kwietnia? A co z urlopem bezpłatnym? Czy należy wrócić do tego urzędu i zacząć normalnie pracę na starym stanowisku? Czy odwołanie z funkcji dyrektora i tym samym wypowiedzenie pracy w podległym urzędzie jest równoznaczne z wypowiedzeniem pracy w urzędzie, gdzie udzielono mi urlopu, a który jest moim zwierzchnikiem?

Odpowiedź: Wydaje się, że urlop bezpłatny został udzielony na czas wykonywania określonej pracy na innym stanowisku. Termin końcowy terminu wypłaty został określony...

Źródło: e-prawnik
Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
  • Budowa fabryki - jak ją przygotować od strony prawnejSzukając lokalizacji nie powinno się pomijać korzyści z inwestycji w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, oraz obszarów, gdzie są preferencje podatkowe.
  • Darowizna części nieruchomościPytanie: Jestem w trakcie budowy domu typu bliźniak. Chcę przepisać część domu i ziemi bratu w formie darowizny, ale nie określając jakiejś części, tylko na zasadzie współwłasności. Czy jest możliwe...
  • Termin dla składania wniosków dowodowychPytanie: Zgodnie z art. 168 § 2 k.p.c. przywrócenie terminu nie jest dopuszczalne, jeżeli uchybienie terminu nie pociąga za sobą ujemnych dla strony skutków procesowych. Co to znaczy ujemne skutki...
  • Umowa o świadczenie niemożliwePytanie: Zawarłem umowę na zakup okien, która okazała się umową o świadczenie niemożliwe, bowiem okazało się, że materiał, z którego miały być wytworzone nie istnieje. Chcę złożyć wniosek o...
  • Pomoc publiczna przedsiębiorcomPytanie: Z tytułu przekształcenia użytkowania wieczystego we własność (Dz. U. z 2005 r., Nr 175, poz. 1459 ze zm.) użytkownicy wieczyści są zobowiązani do uiszczenia właścicielowi opłaty. Przy...
Przydatne linki