Na skróty

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo pracy

Podwyższenie wynagrodzenia aneksem do umowy

2008-01-19
Podwyższenie wynagrodzenia aneksem do umowy

Pytanie: Zatrudniam pracowników na umowę o pracę . Chcę zmienić ich wynagrodzenie z minimalnego na wyższe. Jak udokumentować zmianę tego uposażenia, czy wystarczy aneks, czy bardziej prawidłowe będzie napisanie nowych umów?

Odpowiedź: Przepis art. 29 § 1 Kodeksu pracy stanowi, iż umowa o pracę określa m.in. warunki pracy i płacy pracownika. Przepis § 4 wskazanego artykułu stanowi natomiast,...

Źródło: e-prawnik
Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
Przydatne linki