Na skróty

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo pracy

Dzień wolny z powodu śmierci byłego teścia

2009-01-14
Dzień wolny z powodu śmierci byłego teścia

Pytanie: Jestem od dwóch lat po rozwodzie, a właśnie zmarł ojciec mojego byłego męża, z którym miałam cały czas dobre kontakty. Chciałabym pójść z dziećmi na pogrzeb ich dziadka. Czy w związku z tą okolicznością przysługuje mi z zakładu pracy dzień wolny?

Odpowiedź: Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym (art. 26 kro), w wyniku małżeństwa pomiędzy małżonkiem a rodzicami drugiego małżonka powstaje stosunek powinowactwa....

Źródło: e-prawnik
Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
  • Ochrona wizerunku osoby zmarłej w internecieBliskim zmarłego przysługuje roszczenie o zaniechanie działania naruszającego dobro osobiste, usunięcie skutków (np. przez złożenie stosownego oświadczenia), a także zapłatę zadośćuczynienia.
  • Umowy na czas określony powinny być krótszeNiektóre umowy na czas określony zawierane były na 10 a nawet na 20 lat.
  • Przywóz leków z EgiptuPytanie: Za miesiąc wyjeżdżam na krótki urlop do Egiptu. Kolega-sportowiec prosił mnie o przywiezienie stamtąd środków dopingujących (sterydów anabolicznych) w Polsce niedostępnych, albo dostępnych...
  • Gaz-System wypłaci odszkodowanieW listopadzie 2013 r., wskutek rozszczelnienia gazociągu i pożaru w Jankowie Przygodzkim zginęły dwie osoby, 13 zostało rannych, kilkanaście budynków uległo zniszczeniu.
  • Jakie zachowanie może zostać potraktowane jako uznanie długu?Uznanie długu nie może zostać cofnięte lub odwołane, m. in. w wypadku uświadomienia sobie przez dłużnika znaczenia i konsekwencji swojego wcześniejszego działania.
Przydatne linki