Na skróty

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo pracy

Dzień wolny z powodu śmierci byłego teścia

2009-01-14
Dzień wolny z powodu śmierci byłego teścia

Pytanie: Jestem od dwóch lat po rozwodzie, a właśnie zmarł ojciec mojego byłego męża, z którym miałam cały czas dobre kontakty. Chciałabym pójść z dziećmi na pogrzeb ich dziadka. Czy w związku z tą okolicznością przysługuje mi z zakładu pracy dzień wolny?

Odpowiedź: Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym (art. 26 kro), w wyniku małżeństwa pomiędzy małżonkiem a rodzicami drugiego małżonka powstaje stosunek powinowactwa....

Źródło: e-prawnik
Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
Przydatne linki