Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo podatkowe

Refaktura kosztów biletów lotniczych

2011-12-20 05:10

Refaktura kosztów biletów lotniczych

Pytanie: Spółka z o.o. zakupiła w Polsce bilet LOT (lot zagraniczny) dla kontrahenta zagranicznego (faktura ze stawką VAT 0%). Następnie zawarła umowę z w/w kontrahentem zagranicznym, w ramach której będzie koszt biletów LOT refakturować na tą zagraniczną firmę (w kwocie wynikającej z faktury pierwotnej). Polska spółka z o.o. ma VAT UE. Również kontrahent zagraniczny, na którego bilety będą refakturowane, jest w UE i jest zarejestrowany w swoim kraju do VAT. Z jaką stawką VAT należy wystawić refakturę w w/w przypadku? Czy w związku z wystawieniem refaktury koszt biletu LOT będzie dla polskiej spółki kosztem podatkowym? Wyrażam zgodę na rozliczenie 2 pytań w ramach limitu.

Odpowiedź: Zgodnie z §4 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w...

Źródło: e-prawnik.pl

Porady prawne online 24h - bezpłatna wycena

Wypełnij formularz
Opisz swój problem
i dodaj ewentualne
załączniki

Wycena w 60 minut
Bezpłatna wycena
kosztów sporządzenia
porady prawnej

Gotowa porada
W ciągu 1 - 3 dni
przygotujemy poradę
prawną

Dodaj załącznik

Dodaj kolejny załącznik

Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
Przydatne linki