Na skróty

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo podatkowe

Podatek od sprzedaży nieruchomości

2011-06-14
Podatek od sprzedaży nieruchomości

Pytanie: Osoba A nabyła w drodze darowizny w 2011 roku od Siostry B gospodarstwo rolne C z zabudowaniami D o pow. 10 ha. W obecnej umowie darowizny została ujęta służebność mieszkania dla Siostry B. Wcześniej w KW została także ujęta służebność mieszkania dla Ojca obydwu Sióstr E. Obecnie osoba A sprzedaje osobie fizycznej X część gospodarstwa rolnego C stanowiącą grunt rolny F o pow. 0,9 ha za kwotę 30000 złotych. Jaki osoba A będzie musiała zapłacić podatek po sprzedaży gruntu rolnego F?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowego są przychody uzyskane z tytułu sprzedaży całości...

Źródło: e-prawnik
Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
Przydatne linki