Na skróty

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo podatkowe

PCC kosztem podatkowym

2006-10-31
PCC kosztem podatkowym

Pytanie: Firma zakupiła od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej towar do dalszej odsprzedaży. Zgodnie z umową nabywca ponosi koszty umowy, w tym podatek od czynności cywilno-prawnych w wysokości 2% wartości rynkowej towaru. Zgodnie z ustawą o PCC, jeżeli przedmiotem umowy jest towar do dalszej odsprzedaży nabywca powinien pobrać 2% podatku od zbywcy i przekazać (jako płatnik) należny podatek. Czy podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacony przez nabywcę może być kosztem podatkowym nabywcy?

Odpowiedź: Zgodnie zart. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) i art. 15 ust. 1 ustawy opodatkudochodowym od osób prawnych (CIT), kosztami uzyskania...

Źródło: e-prawnik
Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
Przydatne linki