Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo podatkowe

Okres przechowywania dokumentów księgowych

2008-05-05 00:00

Okres przechowywania dokumentów księgowych

Pytanie: Przez jaki okres czasu należy przechowywać dokumenty księgowe związane z prowadzeniem ksiąg: 5-6-czy 7 lat? Według mojej wiedzy należy przechowywać je 5 lat plus szósty rok do miesiąca, w którym złożono bilans. Tymczasem wg uzyskiwanych przeze mnie informacji w urzędach skarbowych należy przechowywać je 7 lat. Urzędnicy tłumaczą to tym, że 5 lat liczy się od roku złożenia bilansu, a nie od zamknięcia ksiąg . Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Wobec powyższego uprzejmie proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie z wyjaśnieniem tego problemu.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 74 ust. 2 ustawy o rachunkowości, księgi rachunkowe, dokumenty inwentaryzacyjne, pozostałe dowody księgowe i dokumenty przechowuje się co najmniej...

Źródło: e-prawnik.pl

Porady prawne online 24h - bezpłatna wycena

Wypełnij formularz
Opisz swój problem
i dodaj ewentualne
załączniki

Wycena w 60 minut
Bezpłatna wycena
kosztów sporządzenia
porady prawnej

Gotowa porada
W ciągu 1 - 3 dni
przygotujemy poradę
prawną

Dodaj załącznik

Dodaj kolejny załącznik

Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
Przydatne linki