Na skróty

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo podatkowe

Amortyzacja samochodu używanego

2009-02-18
Amortyzacja samochodu używanego

Pytanie: Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą kupiła 16.02.2009 r. smochód osobowy. Rok produkcji 2006. Przed zakupem ww. samochód był używany przez osobę fizyczną ponad 6 miesięcy. Czy można zastosować indywidualną stawkę amortyzacji i amortyzować go przez 30 miesięcy (stawka 40%). Czy muszą być spełnione jeszcze inne warunki?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 22j ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy, z zastrzeżeniem art. 22l (który dotyczy taboru transportu morskiego...

Źródło: e-prawnik
Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
Przydatne linki