Na skróty

Money.plPrawoPorady prawnePoradyPrawo administracyjne

Założenie świetlicy środowiskowej

2009-02-18
Założenie świetlicy środowiskowej

Pytanie: Od kilku lat myślę o stworzeniu przy prowadzonym przeze mnie prywatnym przedszkolu świetlicy środowiskowej lub socjoterapeutycznej dla dzieci z rodzin patologicznych i niewydolnych wychowawczo. Czy osoba fizyczna może założyć taką świetlicę? Jeżeli nie, to w jaki sposób można formalnie powołać ją do życia? I w końcu, skąd czerpać fundusze na jej utrzymanie? Nadmienię, że gmina i GOPS nie są zainteresowane jej powstaniem, pomimo że na naszym terenie nie istnieje ani jedna tego typu placówka.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 84 ustawy o pomocy społecznej placówki opiekuńczo-wychowawcze dzielą się na: publiczne (prowadzone przez gminę, powiat lub samorząd województwa)...

Źródło: e-prawnik
Najnowsze wiadomości
Przykładowe porady
Przydatne linki