Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zabójstwo buddystki w Birmie. Sprawcy doczekali się srogiej kary

0
Podziel się:

Członkowie muzułmańskiej grupy etnicznej za swoją zbrodnię dostali karę, której nie wykonywano od ponad 20 lat.

Zabójstwo buddystki w Birmie. Sprawcy doczekali się srogiej kary

Sąd w Birmie skazał na karę śmierci dwóch mężczyzn za zgwałcenie i zamordowanie kobiety, której śmierć wywołała falę przemocy na tle religijnym na zachodzie kraju. W ciągu dwóch tygodni zginęło tam ponad 50 osób - poinformowały media państwowe.

Według gazety _ Myanmar Ahlin _ wyrok zapadł wczoraj w stanie Arakan, na zachodzie Birmy. Trzeci mężczyzna, który również był zamieszany w gwałt i morderstwo, odebrał sobie życie w areszcie jeszcze przed rozpoczęciem procesu.

28 maja we wsi Kyauknimaw, leżącej w graniczącym z Bangladeszem stanie Arakan, członkowie muzułmańskiej grupy etnicznej Rohingya zgwałcili i zabili 27-letnią buddystkę z mniejszości Arakanów. W odwecie 3 czerwca rozwścieczony tłum zlinczował 10 muzułmanów.

Ogółem w wyniku trwających przez dwa tygodnie starć między buddystami a muzułmanami śmierć poniosło 50 osób, a ponad 30 tys. musiało opuścić swoje domy, które zostały spalone lub zdewastowane. Przed 10 dniami w stanie Arakan wprowadzono stan wyjątkowy.

Choć północ stanu Arakan zamieszkuje 800 tys. muzułmanów z grupy Rohingya władze nie uznają ich za mniejszość etniczną, a wielu Birmańczyków postrzega ich jako nielegalnych imigrantów z Bangladeszu. Według ONZ Rohingya są jedną z najbardziej prześladowanych grup etnicznych na świecie.

Od 1988 roku w Birmie nie wykonano ani jednego wyroku śmierci.

Czytaj więcej w Money.pl
Coca-Cola wraca do tego kraju po 60 latach Po raz pierwszy od 60 lat firma Coca-Cola planuje sprzedawać swoje napoje w Birmie.
Co z zawieszeniem broni? Były rozmowy Mają zakończyć walki na wschodzie kraju i wstrzymać produkcję narkotyków - takie ustalenia padły miedzy birmańskim rządem, a rebeliantami.
Rewolucyjna decyzja w sprawie stosunków z... Decyzja o mianowaniu ambasadora i złagodzeniu restrykcji jest nowym rozdziałem w amerykańsko-birmańskich stosunkach
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)