Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kampania już ruszyła

0
Podziel się:

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitety wyborcze: PiS, PSL oraz Związku Słowiańskiego, chcące startować w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na zdj. Jarosław Kaczyński, szef PiS
Na zdj. Jarosław Kaczyński, szef PiS (Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitety wyborcze: PiS, PSL oraz Związku Słowiańskiego, chcące startować w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z informacji na stronie internetowej komisji.

Wczoraj ruszyła kampania wyborcza i kalendarz wyborczy; od dzisiaj do PKW można składać zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego.

Z danych PKW wynika, że oprócz PiS, PSL i Związku Słowiańskiego takie zawiadomienie złożył także komitet Ruchu Narodowego. Ten komitet do wtorkowego południa nie został zarejestrowany. Na przyjęcie zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego PKW na 3 dni od momentu złożenia zawiadomienia.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym o powstaniu komitetu wyborczego trzeba zawiadomić PKW do 50. dnia przed dniem wyborów, czyli do 5 kwietnia, ale ponieważ jest to sobota, termin ten zostanie wydłużony do 7 kwietnia. Z kolei 15 kwietnia o północy upłynie termin zgłaszania list kandydatów na europosłów.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 25 maja. Polacy będą wybierać 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych. W całej UE wybory odbędą się w dniach 22-25 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 751 europosłów.

Związek Słowiański na swej stronie internetowej informuje, że broni praw i interesów narodu polskiego oraz dba o zachowanie jego słowiańskiej tożsamości.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, ile posłowie wydadzą na kampanie W poprzednich wyborach do PE limit wydatków na kampanię wyborczą nie zależał od tego, w ilu i w których okręgach wyborczych dany komitet zarejestrował listy; była to stała kwota.
Gowin chce ograniczyć biurokrację w UE. Jak? Ograniczenie biurokracji w UE, walka z bezrobociem i kryzysem demograficznym w Europie - to główne punkty programu Polski Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Atak SLD na Brukselę. Kogo wystawią? O miejsce na listach do PE walczy celebrytka Weronika Marczuk, były szef SLD Grzegorz Napieralski, lekkoatletka Anna Jesień i znany amerykanista profesor Longin Pastusiak.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)