Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Telewizja przeprasza za prezenterkę bez arabskiej chusty

0
Podziel się:

Oficjalny rzecznik korporacji zapewnił, że uważa ona za niedopuszczalne, aby nie były respektowane państwowe normy religijne i moralne.

Telewizja przeprasza za prezenterkę bez arabskiej chusty
(action press/East News)

Saudyjska Korporacja Radia i Telewizji przeprosiła telewidzów tłumacząc się, że była to dziennikarka, która nadawała wiadomość ze studia w Wielkiej Brytanii.

Oficjalny rzecznik korporacji w komunikacie ogłoszonym we wszystkich saudyjskich mediach zapewnił, że _ uważa ona za niedopuszczalne, aby nie były respektowane państwowe normy religijne i moralne _.

Obiecał także, iż to co się stało _ więcej się nie powtórzy _. _ - Zadbamy aby uniknąć na przyszłość tego rodzaju przypadków, które mogłyby wywołać konfuzję wśród naszych telewidzów _ - podkreślił.

Na usprawiedliwienie korporacji rzecznik dodał, że nie jest to pierwszy przypadek pojawienia się na saudyjskich kanałach telewizyjnych zagranicznej dziennikarki bez hidżabu, a saudyjskie stacje telewizyjne nie są w stanie zmusić dziennikarek do ich noszenia. Dotychczas wydarzało się to jednak wyłącznie na prywatnych kanałach telewizyjnych.

Saudyjskie konserwatywne media drukowane i elektroniczne ostro zaatakowały państwową Korporację Radia i Telewizji za _ szerzenie zgorszenia _.

W sprawie dziennikarki, która pojawiła się na wizji bez nakrycia głowy zabrał głos również felietonista saudyjskiego dziennika _ Mekka _ Manea al-Yami. Wyraził lekkie zdziwienie, że odsłonięte włosy kobiety mogły wywołać aż taki szum medialny.

_ - W końcu był to tylko warkocz _ - napisał dziennikarz _ Mekka _ w felietonie utrzymanym w tonie, jaki rzadko zdarza się w mediach Arabii Saudyjskiej, gdzie obowiązują surowe zasady prawa islamskiego, szariatu. Zgodnie z nimi, kobieta może mieć odsłonięte jedynie dłonie i twarz.

Czytaj więcej w Money.pl
Za picie i palenie można stracić pracę lub... W około 30-milionowej Arabii Saudyjskiej żyje około 9 mln obcokrajowców, w większości pochodzenia azjatyckiego.
Saudyjski król dał ważną posadę synowi Media zwracają uwagę, że powierzenie 44-letniemu księciu tak odpowiedzialnej funkcji wskazuje, że król umacnia w kraju pozycję swojej gałęzi rodowej.
Siedem kolejnych ofiar wirusa. Wina zwierząt? Władze kraju podały też, że odnotowano kolejnych 10 przypadków zarażenia się niebezpiecznym wirusem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)