Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tak rządzący chcą zmienić prawo pracy

0
Podziel się:

Projekty przewidują wprowadzenie wydłużenie okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy. Projekt przewiduje też zmianę definicji doby pracowniczej.

Tak rządzący chcą zmienić prawo pracy
(Reporter)

Uelastycznienie czasu pracy pomoże walczyć z bezrobociem - twierdzi PO. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu mają być rozpatrywane dwa projekty ustaw w tej sprawie: rządowy i klubu PO.

Projekty przewidują wprowadzenie wydłużenie okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy. Projekt przewiduje też zmianę definicji doby pracowniczej. Miałoby to dać możliwość dwukrotnego rozpoczynania pracy w ciągu jednej doby z wykluczeniem godzin nadliczbowych.

Poseł Adam Szejnfeld z komisji gospodarki uważa, że takie rozwiązania pomogą uniknąć zwolnień w wielu zakładach pracy.

Na koniec stycznia w urzędach pracy zarejestrowanych było blisko 2 miliony 300 tysięcy bezrobotnych. Stopa bezrobocia wzrosła do 14,2 procent - podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny.

Z danych GUS wynika także, że lawinowo przybywa osób, które straciły zatrudnienie z winy zakładu pracy. Jest ich teraz o ponad 60 procent więcej niż przed rokiem.

Najwyższą stopę bezrobocia - 22,2 procent - odnotowano w styczniu na Warmii i Mazurach. Tam też jest najwięcej, bo aż pięć, powiatów, w których stopa bezrobocia przekracza 30 procent. Rekordzistą w skali kraju pozostaje powiat szydłowiecki na Mazowszu, gdzie stopa bezrobocia na koniec stycznia osiągnęła poziom 38,6 procent. Najniższe bezrobocie jest w Poznaniu - wynosi 4,5 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Skuteczniejsza walka z bezrobociem? Jest plan RPO profesor Irena Lipowicz chce, by powiaty miały większą swobodę w elastycznym reagowaniu na bezrobocie. Poprawę efektywności walki z bezrobociem zapowiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
Polacy wracają z Londynu. Sprawdziliśmy, gdzie teraz można nieźle zarobić Bez posady jest już niemal co szósty Polak, ale obok są kraje, gdzie pracy nie brakuje.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)