Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plPrawoAktualnościWiadomości

Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos

2014-03-04 06:22

Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos

Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos
[fot: RIA Novosti/EAST NEWS/Mihail Metzel]

O sytuacji na Ukrainie prezydent Rosji mówi: Niekonstytucyjny przewrót i przejęcie władzy. Według Putina uzbrojone siły na Krymie to nie są rosyjscy żołnierze, lecz lokalne siły samoobrony, które były szkolone w Polsce, Litwie i na Ukrainie. Putin zaznaczył, że prezydentem tego ostatniego kraju nadal pozostaje Wiktor Janukowycz, choć nie ma już przed nim politycznej przyszłości. Atmosferę panującą w Kijowie prezydent Rosji nazwał terrorem.

aktualizacja: 13:04

Konferencja prasowa Władimira Putina już się zakończyła. O sytuacji na Ukrainie prezydent Rosji mówił: Niekonstytucyjny przewrót i zbrojne przejęcie władzy. Prezydent Rosji podkreślił, że rozumie ludzi z Majdanu, ale nie toleruje sposobów ich działania. Według Putina odpowiadają oni za destabilizację kraju.

Czy dzisiejsza władza na Ukrainie jest prawomocna? - Parlament częściowo tak, ale jest tylko jeden prezydent, Wiktor Janukowycz, który ma władzę - odpowiedział Putin. O Janukowyczu mówił jednak, że nie ma on już przed sobą przyszłości politycznej.

Są trzy sposoby - zgodnie z prawodawstwem Ukrainy - na odsunięcie prezydenta od władzy. - Śmierć. Drugi sposób to jego własna decyzja o oddaniu władzy i trzeci: impeachment. To konstytucyjny wymóg. Powinien w tym brać udział sąd konstytucyjny, najwyższy, Rada Najwyższa. A tej procedury nie przeprowadzono - zaznaczył Putin.

Prezydent Rosji odniósł się również do ciężkiej sytuacji ludzi, którzy mieszkają na Ukrainie. Podkreślił, że korupcja w tym kraju jest o wiele większa niż w Rosji. - Lud chciał zmian - mówi Putin, zastrzegając, że należy działać wyłącznie drogą konstytucyjną.

Prezydent Rosji przypomniał, że sam Wiktor Janukowycz prosił jego kraj o interwencję zbrojną na Ukrainie. Dodał, że na razie nie ma potrzeby, by Rosja wprowadziła tam swoje wojska, choć taka możliwość nadal istnieje.

Putin zastrzegł, że Rosja ma prawo bronić mieszkańców bratniej republiki Ukrainy przed przemocą. Według niego, w przypadku konfliktu, żołnierze rosyjscy i ukraińscy będą po tej samej stronie barykady.

Putin odniósł się do reakcji na działania Rosji w sprawie Ukrainy, które zostały uznane przez międzynarodowych przywódców za bezprawne. Nie zgodził się z taka opinią i wypomniał Zachodowi interwencje w Iranie, Afganistanie i Libii. Według niego ewentualne sankcje wobec Rosji, o których słyszymy coraz częściej, spowodują straty po obu stronach.

Komentując wstrzymanie prac nad szczytem G8 w Soczi przez gospodarcze mocarstwa zachodu, prezydent stwierdził że Rosja będzie gotowa przyjąć delegacje. - Jeśli chodzi o sprawę G8, to nie wiem. Szykujemy się do spotkania, będziemy gotowi przyjąć u siebie naszych kolegów. Ale jak oni nie chcą przyjechać, to trudno - mówił Putin.

Według prezydenta Rosji uzbrojone siły na Krymie to nie są rosyjscy żołnierze, lecz lokalne siły samoobrony. Według niego były one szkolone w Polsce, Litwie i na Ukrainie. Przypomniał też słowa Wiktora Janukowycza, który zapewniał go, że nie wydawał rozkazu strzelania do ludzi zebranych na Majdanie. Kto zatem strzelał do kijowskich demonstrantów? Putin odpowiada, że mówi się o prowokatorach.

Prezydent Rosji zaznaczył, że trzy dni temu nakazał swoim urzędnikom wznowienie kontaktów z Ukrainą na poziomie rządowym. Mówił również o dostawie gazu do tego kraju. Zaznaczył, że Ukraina ma ogromny dług wobec Gazpromu. Dlatego firma ta nie chce przedłużyć obowiązujących dla Ukrainy zniżek na dostawę surowca.

Według prezydenta Putina sprawa nowej konstytucji Ukrainy powinna zostać rozwiązana w drodze ogólnokrajowego referendum. Dodał, że oczywiście nie jest to sprawa Rosji i jej rozwiązanie leży w gestii Ukrainy. Odnosząc się do wyborów prezydenckich na Ukrainie zaznaczył, że jeśli zostaną one przeprowadzone na warunkach jakie panują do tej pory, to Rosja ich nie uzna.

Według prezydenta Rosji zmiana władzy na Ukrainie jest potrzebna, lecz powinna zostać dokonana zgodnie z literą prawa. Putin nie wie, kto mógłby zastąpić Wiktora Janukowicza. Nie chciał również odpowiedzieć na pytanie o błędy, które ten polityk popełnił. - Nie dlatego, że ich nie znam. Po prostu nie wypada - zaznaczył.

Na koniec konferencji Putin podkreślił, że Ukraina w żadnym razie nie jest wrogiem Rosji, tylko bratnim krajem.

Godzina zero minęła, nic się nie stało

Na Krymie nie doszło do działań zbrojnych po upływie dzisiaj nad ranem rosyjskiego ultimatum dla sił ukraińskich - relacjonuje agencja Associated Press. Według niej żadna ze stron nie podjęła działań.

Dwa ukraińskie okręty wojenne pozostają dzisiaj rano w sewastopolskim porcie - pisze AP. Agencja Interfax-Ukraina poinformowała w poniedziałek wieczorem, powołując się na przedstawiciela ukraińskiego ministerstwa obrony, że dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej wiceadmirał Aleksandr Bitko miał wyznaczyć ukraińskim żołnierzom stacjonującym na Krymie termin na poddanie się do godz. 4 rano czasu polskiego. W przeciwnym razie siły rosyjskie zagroziły szturmem.

Przedstawiciele rosyjskiej floty zaprzeczyli potem, by takie ultimatum Ukraińcom postawiono. Na Krymie jest obecnie, jak podaje AP, około 16 tys. rosyjskich żołnierzy. Kontrolują oni wszystkie posterunki graniczne, obiekty wojskowe oraz terminal promowy w Kerczu.

Dramatyczne spotkanie w ukraińskiej bazie wojskowej

W bazie w Belbeku, koło Sewastopola,trwały rano negocjacje pomiędzy wojskowymi ukraińskimi i rosyjskimi. Oddział ukraińskich wojskowych zażądał wpuszczenia ich na teren lotniska, które przed kilkoma dniami zajęły siły rosyjskie.

Ukraińscy żołnierze szli zwartym oddziałem z narodowym sztandarem oraz sztandarem ich jednostki. Naprzeciw nich wyszli w rynsztunku bojowym żołnierze w rosyjskich mundurach. Gdy kolumna zbliżyła się do posterunku Rosjan rozległy się okrzyki: Stój, wypełniam swoje rozkazy. Stój będziemy strzelać po nogach.

Doszło do negocjacji, podczas których wojskowi ukraińscy przedstawili swoje żądanie - wyjście z terenu lotniska rosyjskich oddziałów.

Rosjanie zgodzili się jedynie na przepuszczenie dziesięciu wojskowych ukraińskich. Ci wojskowi mają zająć swoje stanowiska służbowe na lotnisku. Według słów żołnierzy rosyjskich ich dalsze kroki będą zależały od rozkazów z Moskwy.

Rosja odpowie na sankcje

Jeśli USA zastosują sankcje wobec Rosji za jej działania na Ukrainie, Moskwa może zrezygnować z dolara jako waluty, w której trzyma rezerwy i odmówić spłacania zadłużenia w amerykańskich bankach - powiedział dzisiaj doradca prezydenta Rosji Siergiej Głazjew.

Według Głazjewa, gdyby władze w Waszyngtonie zdecydowały się zamrozić aktywa rosyjskich firm i osób prywatnych, Moskwa zaleciłaby wszystkim posiadaczom amerykańskich obligacji skarbowych w Rosji, by je sprzedali.

Rosyjskie rezerwy walutowe wynoszą 453 mld dolarów. Władze USA pracują obecnie nad możliwymi sankcjami, aby ukarać Rosję za wojskową interwencję na Krymie, którą Waszyngton uznał za pogwałcenie suwerenności Ukrainy.

Według Białego Domu i Departamentu Stanu USA w grę wchodzi szereg sankcji dyplomatycznych i gospodarczych, mogących doprowadzić do izolacji Rosji na arenie międzynarodowej. Rozważane są też ukierunkowane sankcje zakazu wizowego i zamrożenia aktywów wobec konkretnych osób. Pentagon poinformował już o zawieszeniu współpracy wojskowej z Rosjanami.

Rosyjskie wojska wracają do baz

Prezydent Rosji Władimir Putin rozkazał dzisiaj wojskom, które uczestniczyły w zarządzonej przez niego w zeszłym tygodniu kontroli gotowości bojowej sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, by wróciły do miejsc stałej dyslokacji. Poinformował o tym rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

W ćwiczeniach, które objęły siły okręgów wojskowych zachodniego i centralnego, a także niektórych rodzajów wojsk, uczestniczyło ponad 150 tys. żołnierzy, 90 samolotów, ponad 120 śmigłowców, 880 czołgów, ponad 1200 jednostek sprzętu wojskowego i 80 okrętów.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych Putin w towarzystwie ministra obrony Siergieja Szojgu na jednym z poligonów w obwodzie leningradzkim obserwował ostatnią fazę manewrów.

W ubiegłą środę Szojgu oznajmił, że zgodnie z poleceniem prezydenta ogłoszono bez uprzedzenia alarm bojowy w wojskach Zachodniego Okręgu Wojskowego, a także w związkach taktycznych i jednostkach wojskowych stacjonujących na jego terytorium, w 2. Armii Centralnego Okręgu Wojskowego, jak również dowództwach Obrony Powietrzno-Kosmicznej, Wojsk Powietrznodesantowych, Lotnictwa Dalekiego Zasięgu i Lotnictwa Transportowego.

Szojgu dodał, że Putin postawił zadanie sprawdzenia gotowości wojsk do działań przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych, stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa militarnego kraju.

Minister oświadczył, że sprawdzian generalnie w żaden sposób nie jest związany z wydarzeniami na Ukrainie. Przyznał jednak, że ćwiczenia będą się odbywać również u granic Rosji z Ukrainą.

Putin zarządził sprawdzian gotowości bojowej wojsk nazajutrz po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa FR, które w całości było poświęcone sytuacji na Ukrainie po obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza.

W sobotę prezydent Rosji wystąpił do Rady Federacji o zgodę na użycie wojsk FR na terytorium Ukrainy. Izba wyższa parlamentu niezwłocznie zgodę taką dała.

Moskwa gotowa do rozmów, ale stawia warunki

Jak pisze rosyjska agencja RIA Novosti, powołując się na źródło w MSZ, w procesie negocjacyjnym miałaby uczestniczyć szeroka reprezentacja sił politycznych na Ukrainie. Informator agencji dodał, że w najblizszych dniach będą kontynuowane rozmowy z międzynarodowymi partnerami Rosji.

21 lutego Wiktor Janukowycz oraz przywódcy ówczesnej opozycji: Arsenij Jaceniuk, Witalij Kliczko i Ołeh Tiahnybok podpisali porozumienie, które miało zakończyć rozlew krwi na kijowskim Majdanie i w innych ukraińskich miastach.

Umowa przewidywała między innymi rozpisanie wyborów prezydenckich na grudzień. Tymczasem następnego dnia Janukowycz został obalony i uciekł z kraju, parlament zmienił konstytucję, a wkrótce powołano nowy rząd Ukrainy. Rada Najwyższa zarządziła też wybory prezydenckie na 25 maja.

Amerykanie zawieszają współpracę wojskową z Rosją

Nie będzie między innymi wspólnych ćwiczeń wojskowych, rozmów i konferencji. To reakcja na groźbę interwencji na Ukrainie.

Rzecznik Pentagonu, kontradmirał John Kirby, wezwał Rosję do zaprzestania eskalacji kryzysu na Krymie. Zaapelował też do rosyjskich żołnierzy po powrót do baz na terenie Rosji, na mocy porozumień dotyczących stacjonowania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Ukrainie.

Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry przyleci dzisiaj do Kijowa, aby zademonstrować poparcie USA dla Ukrainy. W Brukseli, na wniosek Polski, zbierze się Rada Północnoatlatycka (NAC). Ambasadorowie państw NATO spotkają w trybie artykułu 4. Traktatu Północnoatlantyckiego.

Artykuł ten stanowi, że strony traktatu będą się wspólnie konsultowały, ilekroć, zdaniem którejkolwiek z nich, zagrożone będą integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze stron.

Rada Północnoatlantycka jest najwyższym organem decyzyjnym NATO, w skład której wchodzą przedstawiciele wszystkich państw członkowskich, a jej obradom przewodniczy sekretarz generalny. Na jej forum przeprowadzane są m.in. konsultacje w sprawie bezpieczeństwa.

Konflikt na Ukrainie, a przede wszystkim przejęcie przez armię rosyjską kontroli nad Krymem, będzie także tematem wtorkowych rozmów w Madrycie szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton i rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa.

Rosja stanęła po złej stronie historii, decydując się na wojskową interwencję na Ukrainie - oświadczył prezydent USA Barack Obama. Dalsze działania militarne Rosji na terytorium Ukrainy okażą się dla niej kosztownym przedsięwzięciem - dodał.

Miliard dolarów dla Ukrainy

Komisja spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu rozpoczęła prace na pakietem pomocy dla Ukrainy, który obejmuje gwarancję pożyczkową w wysokości minimum 1 mld dolarów. Trwają też konsultacje w sprawie możliwych sankcji wobec Rosji w odpowiedzi na jej wojskową interwencję na Krymie.

Jak ogłosił w poniedziałek przewodniczący tej komisji, demokratyczny senator Robert Menendez, rosyjska interwencja wojskowa na Ukrainie stanowi jasne pogwałcenie międzynarodowego prawa i wymaga szybkiej i skoordynowanej odpowiedzi międzynarodowej wspólnoty, by pomóc Ukrainie i przeciwdziałać aneksji ukraińskiego terytorium.

Senatorzy pracują nad ponadpartyjnym pakietem legislacyjnym, który ma zezwolić administracji USA na uruchomienie pomocy finansowej dla bliskiej bankructwa Ukrainy w postaci gwarancji pożyczkowej w wysokości co najmniej 1 mld dolarów. Ma to być pomoc dwustronna, udzielona dodatkowo do tej, którą Kijów może dostać w ramach Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Ponadto pakiet ma obejmować pomoc techniczną w zreformowaniu sektora energetycznego i przeprowadzeniu wyborów prezydenckich w maju oraz wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i walki z korupcją.

Jednocześnie Menendez poinformował, że komisja spraw zagranicznych Senatu pracuje wraz z administracją USA nad możliwymi krokami, by ukarać Rosję za wojskową interwencję na Krymie, co stanowi pogwałcenie suwerenności terytorialnej Ukrainy.

Według Białego Domu i Departamentu Stanu, w grę wchodzi szereg sankcji dyplomatycznych i gospodarczych, mogących doprowadzić do izolacji Rosji na arenie międzynarodowej. Mowa też o ukierunkowanych sankcjach zakazu wizowego i zamrożenia aktywów dla konkretnych osób oraz zawieszeniu sprzedaży sprzętu wojskowego i wstrzymaniu współpracy wojskowej z Rosją.

Pakiet pomocowy dla Ukrainy oraz ewentualne sankcje wobec Rosji wymagają aprobaty także niższej izby Kongresu. Ale lider większości Republikanów w Izbie Reprezentantów Eric Cantor zapowiedział, że ustawa pomocowa zostanie przyjęta tak szybko jak to możliwe. Sprawdzimy też, co możemy zrobić (...), by prezydent mógł nałożyć sankcje na rosyjskich urzędników, oligarchów i inne osoby współodpowiedzialne za inwazję i ingerowanie w suwerenność Ukrainy - dodał.

W poniedziałek prezydent Barack Obama zaapelował do członków Kongresu, by potraktowali sprawę pakietu pomocy dla Ukraińców jako priorytetową i nie czynili z niej przedmiotu międzypartyjnego sporu. W czwartek przed senatorami Komisji Spraw Zagranicznych oświadczenie na temat sytuacji na Ukrainie złoży zastępca sekretarza stanu Williams Burns.
Czytaj więcej w Money.pl
Putin odwraca upadek muru berlińskiego
Rosja może bardzo ucierpieć z powodu paniki na rynkach, wyprzedaży jej waluty, ucieczki inwestorów z rynków akcji i utraty zaufania - pisze Economist.
Stawką dla Rosji jest Ukraina, a nie Krym
Moskwa chce wykazać, że nic ważnego nie może stać się na Ukrainie bez jej udziału - mówi James Sherr, ekspert think tanku Chatham House.
Rosjanie atakują ukraińskich pograniczników
Uzbrojeni i zamaskowani napastnicy wspierani przez rosyjskich żołnierzy, zajęli punkt oddziału straży granicznej Ukrainy w kluczowym miejscu na Krymie.
(PAP), (DM), (IAR)

tagi

ukraina, nato, krym, interwencja rosji

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


-1 spadek
2014-03-04 18:26:06 46.204.64.* | teraz już wiadomo
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos [1]
mam nadzieję, że nasz kondrwywaid namierza miejscową razwiedkę, jeżli już dostała prikaz uaktywnienia sowieckiej propagandy.
51 awans
2014-03-04 16:34:07 46.76.12.* | ctda
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos [3]
Sorry ale przez nieuwagę, dodałem swoja wypowiedź pod czyimś komentarzem a nie to było moim zamiarem.
dlatego pozwolę sobie wypowiedzieć się raz jeszcze w tzw. głównym nurcie

Niestety ale to Putin ma rację. Konstytucyjnie i prawnie Janukowycz jest pełnoprawnym prezydentem Ukrainy. Już kiedyś na tym forum pisałem, gdyby dotrzymano umowy z Janukowyczem to do końca roku opozycja na Ukrainie miała by pełnie władzy a co najistotniejsze przejęła by władzę legalnie.
A obecnie stan prawny jest taki, ze władza na Ukrainie jest w połowie nielegalna , jeżeli w ogóle można użyć takiego określenia. Opozycja złamała prawa konstytucyjne Ukrainy.
To, że po nielegalnym objęciu władzy zmieniono konstytucje niczego nie zmienia, ponieważ zmiana konstytucji była nielegalna.
Nikt nie zastanowił się dlaczego nacjonalistyczna część opozycji parła do złamania, do zerwania umowy z Janukowyczem? Przypominam umowa opozycji z legalnym prezydentem Ukrainy Janukowyczem podpisana została przy aplauzie i pod patronatem ministrów UE w tym polskiego ministra pana Sikorskiego.
Jakoś wszyscy przechodzą nad tym do porządku, jakby nic się nie stało.
Jest swoisty paradoks, niedemokratyczna Rosja bardziej przestrzega demokratycznych procedur i prawa niż wydawało by się stare atlantyckie demokracje.
Wiem , że po stronie jastrzębi jest wielkie rozczarowanie, że na Krymie obyło się (póki co) bez większego rozlewu krwi. motorówki z bojownikami z Majdanu zostały zatrzymane jeszcze na samej Ukrainie przez samych Ukraińców. Jakoś nie widziałem tych informacji w Polskich mediach?
Ponad to już wiadomo, że przynajmniej część ofiar na Majdanie to nie sprawa milicji ale kogoś innego, najprawdopodobniej prowokacja nacjonalistów.
Wyraźnie widać, że Ukraina to część jakiejś długofalowej i znacznie ważniejszej rozgrywki.
W polskich mediach, kiedy opozycja okupowała budynki administracji rządowej w Kijowie nazywano ich bojownikami, choć było to ewidentne łamanie prawa, na Krymie kiedy miejscowi okupowali budynki lokalnej administracji w polskich mediach nazwano ich terrorystami. A przecież miejscowi na Krymie zachowywali się o wiele łagodniej i spokojniej niż bojówki Majdanu.
Odmawia się ludności na Krymie prawa do decyzji , do wyboru swojej przyszłości , choć jednocześnie przyznało się prawo Majdanowi do buntu i łamanie prawa ukraińskiego.
Ba, te sama państwa które oderwały Kosowo od Serbii odmawiają ludności Krymu prawa do samo stanowienia o sobie.
A wszystko to z "troski" o jedność Ukrainy. Absurd goni absurd.
A przecież o wiele bardziej integralności Ukrainy zagraża działalność nacjonalistycznej opozycji uzbrojonej w niepatyczkujące się z niczym ani z nikim bojówki. Opozycja demokratyczna jest praktycznie bezbronna i musi bardzo uważać na swoje poczynania aby nie narazić się bojownikom nacjonalistycznym, czy to normalne(?) i czy to są właśnie te popierane przez UE i USA standardy prawne?
Rosyjskojęzyczna ludność na południu i na wschodzie Ukrainy nie burzy się bez powodu, ale właśnie obawia się dyskryminacji. A już zaczęło się od wyeliminowania rosyjskiego jako drugiego języka urzędowego , nacjonalistyczna część opozycji miała gdzieś, że bardzo duża cześć nacji ukraińskiej posługuje się rosyjskim właśnie, w przygotowaniu są następne decyzje , dyskryminujące rosyjskojęzycznych, czy zdaniem zachodu to nie spowoduje podziału Ukrainy?
Sprawa Krymu, choć mocno spieniaczona, mocno nagłośniona jest sprawa drugorzędną, w tej skali problemów Ukrainy. Krym dla Ukrainy gospodarczo bez większego znaczenia i co ważniejsze historycznie nie był Ukraiński. Nie przesadzam, ale po co Ukrainie Krym(?), no poza tzw. powodami ambicjonalnymi? Skoro ludność Krymu chce własnego państwa niech je ma, czy wyjdą na tym lepiej (?) czas pokaże. Zapewne liczą , że jako samodzielny byt państwowy znacznie lepiej sobie poradzą?.
2014-03-04 22:55:08 81.190.62.* | T.

motorówki z bojownikami z Majdanu zostały zatrzymane jeszcze na samej Ukrainie przez samych Ukraińców. Jakoś nie widziałem tych informacji w Polskich mediach?

Ojej,przecież takich informacji nie podaje się do publicznej wiadomości.
Podobnie nie podano do wiadomości, gdy Janukowycz opuścił budynek rządowy,po czym do środka siłą wtargnęli rozjuszeni opozycjoniści i napotkali tam jeszcze dwóch pracowników cywilnych.
Jednego od razu rozstrzelano na miejscu a drugiego zamknięto w piwnicy i żywcem spalono!
Takich drobiazgów w naszych mediach nie publikuje się. Za to najważniejszą informacją jest ,że Janukowycz dokonał masowego mordu. No i oczywiście ,bez względu co by Putin na konferencji prasowej nie powiedział to i tak jest niewiarygodny w/g naszych "obiektywnych znawców tematu".
2014-03-04 22:52:36 78.9.175.* | P. Mortis
Dobry komentarz, logiczny. Gratuluję! Od czasu zakończenia pomarańczowej rewolucji zastanawiałem się, kiedy zachodni decydenci znowu zaatakują i jaki to będzie miało kształt i przebieg. Kiedy się w końcu zaczęło, byłem ciekaw reakcji Rosji. Cóż, rozgrywka trwa! Szkoda, że kosztem zwykłych obywateli Ukrainy.
2014-03-04 18:33:30 83.24.22.* | liczby urojone
ctda bardzo logiczna wypowiedz...Czesto czyta sie wypowiedzi antyhamerykanskie za prowokowanie wojenek na swiecie, wojenka na swiecie? to byc albo nie byc dla ameryki wtedy jest dobra prosperyta,przemysl zbrojeniowy pracuje pelna para../o tym wie prawie kazdy gimnazjalista w szkole/
222 awans
2014-03-04 14:55:30 212.14.47.* | jako tako jest
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos [10]
USA, USA = zamrożone mocarstwo, lód, śnieżyce, domy bez prądu, zamknięte szkoły, urzędy, lotniska etc. Niech się ci amerykańscy oligarchowie chociaż troszeczkę zajmą swoim narodem i ich nędzą codziennego życia bo się w końcu doszukają Ukraińskiej zadymy u siebie. Imperium które od 30 lat bezustannie wszczyna wojny, aktualnie okupując Irak i Afganistan w którym zamordowali kilkaset tys. ludzi a doprowadzili do śmierci z zimna, głodu, chorób kilka mln. ludzi powinno być sądzone przez Trybunałami Międzynarodowymi za swoje zbrodnie. USA Powinno nawet zostać osądzone za zrzucenie bomb atomowych na Japonię w 1945r., oraz za 150 lat stosowania prawa rasistowskiego w swoim skorumpowanym, zgniłym systemowo imperium zła. Oni nie mają żadnego prawa do upominania innych krajów, a już tym bardziej kraju który poparł dążenia ludności Krymu do autonomii i uniezależnienia się od faszystowskiego reżimu Ukrainy. Rzekłem !!!
-2 spadek
2014-03-04 15:05:39 83.27.229.* | jest do kitu
ciekawe czy byś tak mądrkował, bez amerykańskiego komputera, amerykańskiej myszki.
to rzekłeś bezsensu, gdyż referendum ma odbyć się 30 marca, w takim razie masz pretensje, że amerykanie robią syf, a rosja co? wchodzi do autonomii, która podlega Ukrainie nie może poczekać kilka dni...dlaczego więc po zimnej wojnie czy upadku związku krym nie przyłączył się do rosji...
powinni jeszcze osądzić amerykanów, za mordowanie idian w czasach kolonizacji, ale zaraz, przecież to byli europejczycy, czyli twoi pra pra pra dziadkowie...tym samym obwiniasz samego siebie...
"imperium zła", które wyszło z europy. to rzekłeś sensownie....
2014-03-04 18:02:52 178.43.162.* | wwasdsdas
tak, kiedyś byli europejczykami, ale wyjechali i zdziczeli, zaczęli mordować tubylców, gdy ich już wymordowali a niedobitki zamknęli w rezerwatach, wzięli się za resztę świata ....
2014-03-04 15:23:13 212.14.47.* | jakom tako jest
Jaqkiego amerykańskiego. Mój jak i 85% Polaków to PC Made in Chine. To jest potęga ekonomiczna a nie skorumpowane, totalitarne imperium zła jakim są USMani.
2014-03-04 16:00:29 83.27.229.* | powodzenia
pfff...chyba made in taiwan i japan, no ale jak ty kupujesz śmieć na placu targowym, to nie dziwię, twoim wypowiedziom. made in china ale designed in USA. piszesz takie bzdury, technologia skonstruowana przez amerykanina lub dokładniej niemca, który tam wyjechał wieki temu, a chiny same sobie komunizm narzuciły, i produkcję stali, która na gówno się przydaje, jak amerykanie tworzą materiały typu carbon.
Chiny to tylko tania siła robocza, ale nie martw się wujek władimir już pędzi do ciebie, będziesz od klikania przycisku on/off, dla dumy rosji i socjalizmu.
Wywal w takim razie komputer, gdyż został skonstruowany przez USMana z imperium zła, przynajmniej internet nie będzie zaśmiecony takimi bzdetami.
2014-03-04 14:36:06 31.174.129.* | zbytkownik
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos [1]
"Według Putina uzbrojone siły na Krymie to nie są rosyjscy żołnierze, lecz lokalne siły samoobrony, które były szkolone w Polsce, Litwie i na Ukrainie."
CZYLI PRO-ROSYJSKIE SZKOLENIE W POLSCE, etc.? - to jedyny logiczny wniosek...
chyba, ze cos nie tak z tlumaczeniem z rosyjskiego
2014-03-04 14:42:32 79.185.226.* | ROSHFOR
Mi się wydaje, że Putinowi chodziło o siły na majdanie a nie na Krymie.
2014-03-04 14:12:00 83.27.229.* | wodzu do boju
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos [1]

Są trzy sposoby - zgodnie z prawodawstwem Ukrainy - na odsunięcie prezydenta od władzy. - Śmierć. Drugi sposób to jego własna decyzja o oddaniu władzy i trzeci: impeachment. To konstytucyjny wymóg. Powinien w tym brać udział sąd konstytucyjny, najwyższy, Rada Najwyższa. A tej procedury nie przeprowadzono - zaznaczył Putin.

żebyś się tak nie rozpędził z tym sądzeniem...
śmierć - o to przypomnę o Kaczyńskim...teraz jeszcze obwinia janukowycza, a za pomocą strachu jeszcze ładował kasę mu do łapy, bo jak tego nie zrobi, to wejdziemy do ukrainy bo tam są rosjanie...
UE wie, że putin jest nieobliczalny, a jakby tam weszła przed jego decyzją o zajęciu Krymu, to mielibyśmy Wojnę UE vs Russia.
-1 spadek
2014-03-04 13:19:55 94.42.189.* | huragan
myślę, że Ukraińcy przykładem tuska, sprawę zbadania tego konfliktu powierzą komisji rosyjskiej. [0]
Tusk miał i ma takie wielkie zaufanie do Putina, że to oni Rosjanie badali zamach pod Smoleńskiem.
Podobnie powinni zrobić i Ukraińcy !
Świat na pewno to zrozumie i doceni.
2014-03-04 13:17:54 77.45.88.* | azazazaz
tak informacyjnie panie putin ci faszysci z polski co wspierali majdan to u mnie na ogrodku cwiczyli.... [0]
... pomiedzy hustawka, a piaskownica... a tak w ogole lubie szkolic faszystow, a antysemitow wrecz ubostwiam... zawsze jak do mnie przyjda moga liczyc na karkowke z grila i zimne piwko...
2014-03-04 13:16:35 195.35.80.* | B_7
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos [0]
Jak nie będzie konsekwencji za to co Rosja zrobiła w postaci sankcji i to bolesnych to się Rosjanie będą w przeświadczeniu że mogą tak naprawdę pod ble pretekstem wjechać zbrojnie gdzie tylko będą chcieli...
2014-03-04 13:14:44 77.45.88.* | dwwsdsada
chory czlowiek... jak sam powiedzial sa 3 sposoby na jego usuniecie... [0]
.
2014-03-04 13:10:54 Elektro Devil  [ Tysiącznik na forum ]
Hitler też bronił tylko Niemców Sudeckich w 1939 roku. [1]
Niemcy obecnie mogłby szybko ukrócić agresywne zapędy Rosji. Niestety widać, że im nie zależy, a może wręcz odwrotnie już wybrali stronę rosyjską.
2014-03-04 13:17:03 83.27.229.* | zezu
raczej skrycie dążą do zwiększenia swoich wpływów nad terminalami gazowymi, ale nie chcą otwartej wojny, i dystansują się...jeśli unia weźmie ukrainę, to będą mieli wieksze pole manewrowania, na co putin nie zgodzi się, i pośle każdego rosjanina do obrony gazpromu. zajał potajemnie krym, będzie się tam zbroił, na wypadek nieprzewidzianych zamachów, na rosjan w ukrainie, pod rzadami UE, aby w razie czego mieć pretekst do uderzenia, tak już to zrobił...
10 awans
2014-03-04 13:03:24 2.101.95.* | br555
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos [1]
Jak próbowałem słuchać wywodów Putina i jego filozofii - to przekonałem się co do jednego - 10.04.2010 to nie był przypadek, to była zemsta za mieszanie się w sprawy Gruzji. Zdaje mi się że UE wystawia Ukrainę, a także Polskę na ruską strzelnicę, chcą po prostu zobaczyć reakcje społeczne w tych krajach, też podgrzać antyrosyjskie nastroje (nawet zajadli wrogowie PO i PiS nagle zaczynają mówić wspólnym językiem, wydaje mi się że obie partie są kolejno przedłużeniem obcej agentury - proniemieckiej i proamerykańskiej, których kolejnym pretekstem będzie tzw. obrona - czyli forsowanie projektu tarczy antyrakietowej - ściągnięcie śmiertelnego zagrożenia dla kraju, ponieważ marzy im się powtórka z zimnej wojny i wczesnych lat 80-tych XXw.) Rosja jest państwem agresywnym, podobnie jak Stany Zjednoczone, chcą rozszerzać strefy wpływów, a EuroSodoma przehandluje stare słowiańskie narody za przysłowiowe 30 srebników, jak przyjdzie co do czego, bo kieruje się skrajnym pragmatyzmem i chciwością, a nie patriotyzmem i solidarnością społeczną.

Jedynym ratunkiem dla Polski jest stworzenie ugrupowania politycznego w opozycji do dotychczasowych złodziejskich partii, a w Polsce jest wielu mądrych ludzi którzy są do tego zdolni, żeby postawić ten kraj na nogi moralnie, ekonomicznie i politycznie. Ważne jest żeby dać społeczeństwu się bogacić, wtedy jest rozwój i żyć z sąsiadami jak najlepiej.
2014-03-04 14:20:58 83.9.20.* | wartosc dodana
NIC DODAC NIC UJAC !
2014-03-04 12:44:09 193.239.125.* | bodziu727
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabierze głos [0]
Ukraina się rozpadnie po takiej rewolucji jak Rosja 1917 się rozpadła
2014-03-04 12:43:17 164.126.217.* | Michał920
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabrał głos [6]
Putin zdeklasował i obnażył swych oponentów a jednocześnie usprawiedliwił mówiąc, iż język dyplomacji jest po to by ukryć szczere myśli. Klasa, klasa i jeszcze raz klasa a przy tym pewność siebie, luz i poczucie humoru oraz dystans do własnej osoby. Niestety nasi politycy do pięt mu nie dorastają.
2014-03-04 18:23:06 46.204.64.* | coś w tym jest
faktycznie Hitler w czystej postaci, a i zwolennicy równie zaczadzeni
2014-03-04 13:12:48 83.27.229.* | rowery dwa
klasa klasa, bo w razie wojny wystawi wszystkich rosjan, tak jak to zrobił jego wuj pod stalingradem, więc wszyscy pójdą za nim nawet w ogień.
2014-03-04 13:45:05 164.126.217.* | Michał703
nie wiem kim był wuj Putina ale dziadek był kucharzem u Rasputina a to daje do myślenia
2014-03-04 13:12:35 83.12.121.* | etyetyetet
podejrzewam że myślenie polityków rosyjskich jest długofalowe na zasadzie: my zrobimy to, oni zrobią to, wtedy my zrobimy to a oni zrobia to, Jezeli oni nie zrobią tego , to my zrobimy to, wtedy oni zrobia to a my zrobimy to. To jak w szachach. Polscy politycy planuja tak: oni dadza tyle wtedy my zrobimy to, jak oni dołożą tyle to my zrobimy jeszcze to i to i to......
2014-03-04 13:28:59 83.27.229.* | więcej więcej
UE: zamkniemy banki na Cyprze, obetniemy im fundusze
UE: pod pretekstem wolności i demokracji, wprowadzimy nasz system i będziemy mieć piecze nad terminalami na ukrainie,
UE: mamy dość kręcenia kurkiem przez Władimira, zależnie od jego humoru
Rosja: zabrali nam kasę, więc zrobimy sobie krach...po roku
Rosja: pragną odebrać nam "jedyny" chleb jakim jest handel gazem, więc trzeba ruszyć wojskiem na morzu bałtyckim, aby chronić naszej rury, trzeba także ratować biednych rosjan na krymie, przed faszystowskimi europejczykami.
Rosja: trzeba uzbroić się przy ukrainie - nie pozwolimy na utratę strategicznego punktu. trzeba uważać, na to co nasz wuj przeżył, kiedy nazistowskie niemcy, targnęły się na pola naftowe w 1941r.
Potrzebujemy więcej, bo jesteśmy największym krajem na kuli ziemskiej, i nikt nam nie podskoczy.
65 awans
2014-03-04 13:05:36 193.239.125.* | kbx
Putinowi i Ławrowowi mało kto na świecie dorasta do pięt pod względem klasy i strategicznego myślenia. A już z pewnością nie nasze pieski na amerykańskich smyczach.
2014-03-04 12:23:37 94.42.189.* | huragan
wydrukują ukraińcom ten miliard dolarów, niech się cieszą ! [0]
i tak UE im ten miliard niedługo zabierze.
-1 spadek
2014-03-04 11:50:54 83.27.229.* | gas[...]
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabierał głos [27]

Niekonstytucyjny przewrót i przejęcie władzy.

taa...chyba mówi o sobie...
Podstępnie podpisał umowę z Janukowyczem i Kliczko, a później nagle obudził się, bo jest 5 rosjan na krymie, więc trzeba ich ratować. Sam wysłał swoje kgb i zaczął podburzać ukraińców przeciw sobie...

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
2014-03-04 11:57:19 83.12.121.* | ryururyryu
za dużo sie tego gazu nałykałes i bredzisz. Przejęcie władzy przez baderowców było niekonstytucyjne. Gdyby u nas PiS chciał w ten sposób odsunąc Tuska od koryta (koktajlami Mołotowa" to straciłbyś głos od wrzasku o faszystowskim puczu pislamistów.
2014-03-10 03:40:53 83.11.181.* | wiśniowiecki
Przestań o tym zasranym PiSduarze pisać.Gorsi od rudego bo od samego początku wspierają nazistów banderowskich na majdanie i wykazują sie paranoiczną rusofobią.Ich główny meczennik zimny lech wbrew ruskom i poniekąd im na złość kazał lądować na drzewach we mgle.Tak samo roztrzaska Polskę kieszonkowy Napoleon Jarosław jak zdobedzie władzę.Za wywołanie zaognienie i podsycanie całej sytuacji winien jest głównie kłamczyński czarnkowski i jego kolesie z PiDduaru
-2 spadek
2014-03-04 12:12:08 83.27.229.* | gas from putins ass
PiS jest partią, i byłoby to konstytucyjne, tak jak mądry Adolf zrobił to wstepując właśnie do partii.
banderowcy to zwykli nacjonaliści, którzy nie mają swojej partii, a jeśli by mieli, a ich partia nazywałaby się np. "ukraina ukraina" to mieliby konstytucyjne prawo do takiego działania, a skoro nie są partią, to tak jak Putin said: zamieszki niekonstytucyjne. Ale on sam święty nie jest.
2014-03-04 12:36:41 89.70.212.* | xcxvx

Ale on sam święty nie jest.

A Obama to aniołek ?
2014-03-04 12:15:51 83.12.121.* | ghrhetyetyety
który artykuł naszej Konstytucji mówi o tym że zmiana rządu i prezydenta odbywa się w formie strzelania do policjantów i obrzucania ich koktajlami Mołotowa? ja tam kiedys czytałem cos o wyborach powszechnych ale może ja sie mylę. Pewnie się nie znam
2014-03-04 18:17:25 89.77.253.* | franzu
Ciekawe jak bys mial u siebie takiego janukowycza czy tez bys tak bredzil o legalnym odsunieciu go od wladzy ? a bandytow trzeba sie pozbywac wszelkimi metodami i nie ma co przebierac w srodkach
2014-03-04 12:39:41 83.27.229.* | gfpa
PiS jest partią, tak jak i PO czy NSDAP, i przejmują władzę, w powszechnych wyborach.
Dlaczego nie mogli zatrzymać NSDAP? Gdyż ci parlamentarzyści, sami wymyślili system wyborów, więc nie mogli od tak ich usunąć. nie pisałem nic, czy można koktajlem czy zezwala na to prawo dla PiS'u itp.
Banderowcy to bojówka, ale to sprawa ich samych, ukraińców. Putin nie ma nic do gadania w tej sprawie, ale jak zwykle cwanie zwala na walki w Kijowie, manewry u granic ukrainy zatrzymane, ale po co one były? żeby odwrócić uwagę, od podstępnego zajęcia krymu. wszyscy skupili sie na kijowie, a tu nagle krymu nie ma.
2014-03-04 12:31:11 83.27.229.* | gfpa
zaraz...to przejęcie przez banderowców było niekonstytucyjne, więc po grzyba Putin tam się miesza?
Ja pisałem o Krymie a ty chrzanisz coś o Kijowie. Putinowi chodzi o bezpieczeństwo swoich rurociągów, w takim razie skoro było niekonstytucyjne, dlaczego więc nie pojechał do kijowa, a później walnął tam rakietą...przecież on zajał Krym. Jakoś z tego co widać i słychać, rosjanie rozbrajają bazy militarne ukraińców, twierdzisz tym samym, że każdy ukrainiec to banderowiec? jakoś nie ma donosów, że banderowcy, stawiają opór wojskom rosyjskim.
2014-03-04 12:35:34 83.12.121.* | yryyyrty
Putin zrobił to samo co Amerykanie w Panamie- wkroczył z armią do obcego kraju w celu ochrony obywateli rosyjskich zamieszkujących na Krymie.
2014-03-04 12:43:27 83.27.229.* | ytbxda
bzdura, chodziło o szlak handlowy i trzymaniu ręki nad ważnym ośrodkiem handlowym. przed kim putin chroni rosjan? przed nieuzbrojoną armią ukrainy? a co to mordy były tam powszechne na tych rosjanach? raczej nie, wszędzie stoją rosjanie. Jakoś nie stoją tam banderowcy czy ukraińcy i strzelają do nich.
2014-03-04 13:19:41 83.12.121.* | yioyiotiou
w sumie to banda nieuzbrojonych chłopów wyrżeła w pień 200 tys,. naszych obywateli na Wołyniu. Poza tym chciałbym wiedziec do kogo należy ciało z odrąbana głowa zawieszone na haku- fotke można wygoglać wpisując hasło "snajper z majdanu", poza tym chciałbym wiedzieć czy pogłoski o zabijaniu rodzin berkutowców sa prawdziwe, czy 100 deputowanych z parti janukowycza po których slad zaginął się w końcu odnalazło i gdzie ich zakopano. A na koniec napisz mi co takiego zrobiła rosja czego wczesniej nie zrobiło usa? Że chroni szlak handlowy i ważna bazę? A Jankesi w Iraku to demokracje wprowadzali? A Libia? A Syria? A Afganistan? Kur... skąd ty się zerwałeś?
2014-03-04 13:41:44 83.27.229.* | gfpa
to ruszaj na ukrainę za wołyń...czy ja pisałem, że USA jest aniołkiem? czy ja piszę, że USA może to robić? NIE! Jednak wiesz, wolę móc wybierać, niż aby zostało mnie to narzucone...skoro ameryka robi inwazję na bliski wschód to:
1. powód bo żydki tego pragną
2. Jest ropa, jest gaz, energetyka, przemysł...a rosja co wdraża?
Rosja jest ogromny krajem, ale jakoś z tego nie korzysta, tylko zżera nawet swoich obywateli, co oni produkują na dzisiejszy świat. czy ich maszyny podbijają technologię? ciągle im mało...za mało...mają surowce, a nie potrafią nic z nimi zrobić, i wściekają się na zachód, bezpodstawnie myśląc tak jak ty od wiek wieków: amerykanie tak robią to my też, oni są źli to my też...to widać kto kogo wodzi za nos. czemu sami cokolwiek nie wymyślą? car strasznie pojechał na zachód, i jak wrócił, to zażyczył sobie petersburg.
to niech będą dobrzy, a co to broni im ktoś, aha bo ameryka tak nie robi.
co rosja potrafi wywalczyć? nic...po II wojnie światowej zajęła marną polskę, a niemcy swoje uchowali, włosi, anglicy. byli w takiej szczytowej formie jako zsrr to dlaczego nie przetrwali?
2014-03-04 11:56:43 94.42.189.* | huragan
Rosja nie podpisała porozumienia, tylko je parafowała, po to aby nie można było jego zmieniać. Podpisał je Sikorski i jeszcze zszef dyplomacji niemiec i Janukowycz.
2014-03-04 12:06:29 83.27.229.* | gas from putins ass
???a janukowycz, to skąd miał kasę? z nieba? putin pompował w niego, i wystawił go, a teraz strasznie parafował. Bzdura od samego początku to ugrał, ale cwanie się ustawił, żeby to nie rosja wyszła z inicjatywą. ławrow tak płakał, żeby UE i reszta zrobiły coś na ukrainie, a później sami wkroczyli z wojskami. nieważne, czy putin strzelił parfkę, czy nie, i tak zrobiłby swoje, ale to daje mu właśnie "Prawo", że UE i reszta zrąbali całą sytuację, i w razie czego ma "czyste" sumienie.
Teraz kiedu UE chciała przyjąć Ukrainę, nagle zachciało mu się ratować rosjan w liczbie 5 na krymie.
UE pragnęła załatwić to po cichu, ku chwale gazu i ropy aby przejąć terminale na ukrainie, bo mają dosyć kręcenia kurkiem wedle humoru Pana Putina, ale Putin przypomniał sobie incydent z bankami na cyprze, jak go Draghi zamroził, więc jedyne co mógł zrobić to lipny podstęp, i ratowanie krymu.
2014-03-04 12:42:28 46.204.117.* | niegramwszachy
... ławrow tak płakał, żeby UE i reszta zrobiły coś na ukrainie,"

- no, sam widzisz, że UE, jak dziecko, nabrała się na "łzy" - tacy to z nich "dyplomaci".

Stosowny do tej sytuacji będzie chyba stary kawał :

Czym różni się dama od dyplomaty ?

Otóż , gdy dyplomata mówi, że "tak" - zwykle znaczy to tylko : być może'.
Gdy dyplomata mówi ; "być może" - zwykle to znaczy: "nie".
Gdy dyplomata mówi : "nie" - to nie jest dyplomatą!!!

Gdy dama mówi : "nie" - to zwykla znaczy to ; "być może..".
Gdy dama mówi : " być może" - to zwykle znaczy to : "tak".
Gdy dama mówi wprost : "tak" - to nie jest damą!!!
2014-03-04 12:48:28 83.27.229.* | yyyyyyyyyyy
ławrow płakał, po podpisaniu, a zamieszki trwały już wcześniej, chciał tylko wciągnąć w wojnę UE.
Jak się nabrała? stacjonuje tam już wojsko? Nie. Obama coś postraszył, nasz premier, ostrzegł i nic.
Przecież musieli cosik powiedzieć. Unia nie siedzi w Ukrainie, a Rosja siedzi już na krymie, pod pretekstem ratowania rosyjskich ludzi. Więc kto tu sie nabrał? Nikt.
2014-03-04 15:54:56 46.204.117.* | niegramwszachy
Na wstepie swojej wypowiedzi cytuję dosłownie fragment zdania " gas from putins ass", z którego wynika , że płakał Ławrow PRZED tym, jak wielka trójka z UE podpisała jakiś papier - jak było rzeczywiście - nie wiem i nie jest mi to do niczego potrzebne.

Jednak Rosja nie podpisała tego jakiegoś papieru i to wystarcza im teraz, żeby pokazać UE, kto lepirj rozegrał tę partię "szachów".

Pozdrawiam
2014-03-04 12:30:30 94.42.189.* | huragan
rozejrzyj sie po własnym podwórku !

przypomnę ci aferę sprzedaży PZU - EUREKO tu Polskai budżet stracił kilkanaście miliardów zł.
Eureko kupiła /wbrew ustawie/ udziały z pożyczone pieniadze z banku polskiego BIG Bank Gdański /znowu ten Gdańsk/, później spłaciła ten dług pieniedzmi PZU, Póżniej dostała kolejne obiecane 20% akcji i w końcu na rozstanie dostało Eureko kolejne miliardy zł.

Nie wydali centa a zarobili miliardy. BUZEK byl wtedy szefem sprzedaży Polski tj premierem. Jemu tez zawdzięczamy OFE, tu kolejne 18 miliardów wyjechało z Polski.

rób porzadek na swoim podwórku cżłowieku.
2014-03-04 12:50:46 83.27.229.* | gfpa
co ma piernik, do wiatraka, sugerujesz, że można łamać prawo, w takim razie jak PiS czy PO dojda ponownie do władzy po ostrzelaniu sejmu, to i tak się upiecze.
-1 spadek
2014-03-04 12:08:28 83.12.121.* | wrwtwrtw
skąd ty ciołku wziąłes te dane o 5 ruskich na krymie? poczytaj sobie wiki albo inna encykopedię.
2014-03-04 12:14:50 83.27.229.* | gas from putins ass
moze być tam nawet milion rusków, albo jeden co za różnica...w takim razie zgadzam się na inwazję niemiec, gdyż: przed II wojną światową śląsk był cały niemiecki, i mieszka tam wiele ślązaków, posługujących się niemieckim językiem...Więc proszę, aby merkel wysłała wojska, na dawną granicę polsko niemieckiej.
2014-03-04 12:18:40 83.12.121.* | utituituruir
Niemcy już to robią- zamiast dywizji waffen SS utworzyli RAŚ. Powiedz mi czy w przypadku przeprowadzenia referendum na Śląsku i opowiedzenia sie jego mieszkańców za oderwaniem sie od Polski i przyłaczeniem do Niemiec wyniki referendum uznasz za wiążące?
2014-03-04 12:25:08 83.27.229.* | gfps
jeśli referendum zostałoby wyznaczone, przez Rząd Polski, gdyż Śląsk podlega politycznie po tę administrację, to jak najbardziej, zależeć to będzie od decyzji mieszkańców...
Referendum na Krymie, ma być 30 marca 2014, a putin, już to wskakuje z "milionem" wojska aby otoczyć części militarne? ale po co tak ma wyglądać wyzwolenie? a przed kim on się tak zbroi, przed biedną ukrainą? władimir taki posłuszny, poucza, to nie potrafi wytrzymać do 30 marca 2014, tylko siłą strasznie się wdziera...w takim razie ogłaszam referendum z mocy Rządu Polskiego na 30 sierpień 2014, więc Pani Merkel już powinna z wojskiem mijać granicę na Odrze.
2014-03-04 12:41:15 83.12.121.* | ettyeyettyet
a jeżeli rzad polski NIE ogłosi referendum a RAŚ i tak je zrobi? Potem ogłosi że wiekszośc mieszkanców opowiedziała sie za oderwaniem od Polski. Na granicy regiony ustawi szlabany, postawi celników i straż graniczną , rozbroi polskich policjantów i każe wyp... polskiej administracji. Co wtedy wg ciebie powienien zrobić polski rząd?
2014-03-04 13:08:06 83.27.229.* | gfpa
RAŚ jak sam napisałeś zrobi referendum i później ogłosi o "niezależności" - ni jak ma się to do teraźniejszej sytuacji, bo referendum na krymie jest zaplanowane na 30 marca, a putin już wszedł z wojskiem. Jeśli na krymie jest zdecydowana większość Rosjan, to w referendum i tak wygrają, więc po co te wojska teraz? żeby ukazać swoją durną wielkość itd.
2. RAŚ pragnie nie odłączyć sie od Polski ale głównie przestać opłacać zadufaną część wschodnia z warszawą na czele, aby było na wzór USA, byli ale nikt nie pragnie się odłączać.
3. to jest ponadpartyjne stowarzyszenie, a SS to było wojsko niemieckie. Jakoś RAŚ nie nawołuje do podjęcia zbrojeń militarnych.
2014-03-04 13:25:36 83.12.121.* | etertwrtwrtwrt

RAŚ pragnie nie odłączyć sie od Polski

dzis nie pragnie a jutro może zapragnie. Homoseksualiści jeszcze kilka lat temu chcieli "tylko " prawa do "Parad Miłości". Wykluczali w ogóle ze chcieliby małżeństw lub adopcji dzieci. Mineło zaledwie 20 lat.

Nie odpowiedziałes na moje poprzednie pytanie.
2014-03-04 13:59:18 83.27.229.* | gfpa
jaką masz pewność, że do tego dojdzie? opierając się na obecnej sytuacji na krymie?
odpowiedziałem na pytanie, ale najakie pytanie, skoro one nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, a dziś pragnie a jutro może zapragnie, to morze jest szerokie i głębokie, więc jutro może dojść do wtargnięcia wojsk niemieckich, jak i dopiero za 50 lat.
2. założyłeś tylko wersję przemocy, opierając się na ówczesnych wydarzeniach, tak jakby nie było innej możliwości: wg ciebie: referendum, wojsko, wypieprzenie administracji, szlabany i dopiero wtedy warszawa zacznie rozmowy.
3. skoro może to może być:
brak porozumienia ze śląskiem - wojna,
brak porozumienia ze śląskie - brak wojny i zgoda
porozumienie ze śląskiem, ale np. nie płacą daniny dla Polski
porozumienie ze śląskiem i jest jak dotychczas, a np. 30% w sejmie będzie zasiedlana przez ślązaków
może będzie referendum przez RAŚ
może będzie referendum przez Polskę.
geje zdobędą sejm, i ślązacy odlączą się.
będzie wojna, i śląsk przegra
będzie wojna i śląsk wygra.
To co dzieje się na krymie z rosją, to dzieje się realnie.
Skoro porównujesz waffen SS do RAŚ to gratulacje, ja nie wiem, czy oni mordują, wieszają, gazują?
Jeśli pragną nawet odłączyć się, to mają dośc płacenia daniny dla zżeraczy z warszawy i wschodu, a na krymie? karabin, matka rosja najważniejsza. Bieda na ukrainie czy w rosji ta sama...ale ważna tylko głupia ideologia.
2014-03-04 11:49:27 94.42.189.* | huragan
Powiedźcie Ukraińcom co dla nich będzie oznaczało przyjęcie paktu Energetycznego i obowiązujacą redukcję emisji CO2 do 40% ! [0]
Latem 2010 roku Ukraina otrzymała od MFW pożyczkę na prawie 15 mld dolarów. Jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy — rezygnacji z subsydiowania energii, zamrożenia płac i emerytur. W listopadzie 2013 roku Ukraina spłaciła przedostatnią ratę tego kredytu. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapowiedział, że będzie korzystać z kredytu MFW tylko wtedy, gdy Fundusz zmieni swoje wymagania. Media podały, że podczas grudniowego (2013) spotkania z byłymi prezydentami Ukrainy Janukowycz zapowiedział, że dopóki MFW stawia takie warunki jak zamrożenie płac, emerytur czy podniesienie cen gazu, kraj takich pożyczek nie potrzebuje.
W kwietniu 2013 roku MFW opublikował raport, w którym zaleca ograniczenie „subsydiowania energii”. Subsydiowanie energii to nic innego jak ulgi podatkowe na energię i paliwa, czyli utrzymywanie cen dla konsumentów na niskim poziomie. Czyli nic innego jak wzrost cen !

niech sie Ukraińcy dowiedzą o GENDER, o związkach homoseksualnych, o walce z homofobią, o walce z CERKWIĄ.

UE złupie Ukrainę, że dopiero wtedy będą protesty !
2014-03-04 11:45:11 77.253.252.* | TT 388
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabierał głos [0]
Może USA powinna anulować, unieważnić dolary będące w posiadaniu Rosjan. Tj wypłacić je tym, którzy je stracili w Rosji ale nie Rosjanom. Przecież chodzi tylko o nowe banknoty.
2014-03-04 11:28:41 213.62.126.* | tak sobie siedzę i myślę
Rosja niewiarygodna - nie chce spłacać zadłużenia [8]
Jak widać, Rosja może, w przypływie złego humoru Putina, odmówić spłacania długów. Może też przekreślić wszelkie umowy gospodarcze, międzynarodowe. Ostrzeżenie dla międzynarodowego kapitału - czy w ogóle warto inwestować w Rosję, czy udzielać Rosji pożyczek, albo w ogóle prowadzić z Rosją biznes.
Okazuje się że to bardzo ryzykowne.

Pora też, by cała UE uruchomiła w szybkim tempie, projekt uniezależnienia się od surowców z Rosji. Rurociągi z innych kierunków, odpuszczenie sobie samotnej walki z CO2, budowa elektrowni atomowych, modernizacja węglowych, ostre inwestowanie w poszukiwanie i eksploatację złóż z łupków (gaz i ropa), gazoporty, itp. Plus nowe technologie.

Pora też odciąż Rosję od nowoczesnych technologii, zerwać kontrakty zbrojeniowe, a budowane dla nich okręty przyjąć do własnej floty. I niestety, trzeba trochę będzie wydać na zbrojenia.

Jak się ten konflikt nie skończy, za chwilę może być następny. Dobrze byłoby, by ogólnie rozumiany Zachód, był do niego lepiej przygotowany.
2014-03-04 12:07:02 83.12.121.* | tyetyetyetyet
90% ropy przetwarzanej przez nasze rafinerie jest od ruskich. Podobnie jest z gazem. Jak zakręca kurki to większośc naszego przemysłu chemicznego padnie, autkiem tez nie pojeżdzisz. Nie myśł sobie że Zachód doceni twój wkład w dokopanie ruskim i sprzeda ci nadwyżke swojej ropy/gazu za poł darmo. Jestem prawie przekonany że na tej krymskiem awanturze najgorzej wyjdziemy my- mocarstwa sie dogadają a my zostaniemy z reka w nocniku. I Unia i USA robią teraz swoją polityke wobec Rosji za pośrednictwem polskich polityków i polskich mediów. Juz teraz Putin oskarzył Polskę że to ona głownie podgrzewa atmosferę konfliktu. Nie czytałem o wypowiedziach premierów Wegier, Rumunii, Czech, Słowacji, Litwy itp. Tylko naszych słychać. I tylko my dostaniemy po dupsku. Jak nas ruskie wyrzucą ze swoich rynków to na nasze miesjce ochoczo wskocza firmy z Niemiec. założysz się?
2014-03-04 11:54:23 94.42.189.* | huragan
a może chwila refleksji twojej; odpowiedz co dobrego spotka Ukraińców w UE ?

jakie będą ich koszty ograniczenia emisji CO2 o 40% ?
czy godzą się na walkę z Cerkwią ?
czy godzą się na walkę z rodziną ?
czy chcą mieć Gender w swoim domu, przedszkolu, szkole ?

czy na pewno UE uszczęśliwi Ukraińców, Ilu będzie bezrobotnych ? ile milionów ?

Polacy nie pchajcie na siłę Ukraińców do UE, niech najpierw poznają szczegóły i później decydują
2014-03-04 12:15:26 213.62.126.* | mnie tam dobrze w UE
Gender, cerkwia? Co to ma wspólnego z UE? Jakieś ideologiczne brednie, sam "gender" to wymysł Kościoła Katolickiego by mieć zasłonę dymną dla afer pedofilskich z udziałem duchownych. Walka z kościołem i rodziną? To też histeryczne wymysły ludzi, którzy nie mogą sobie poradzić ze zwykłymi zmianami cywilizacyjnymi, i lepiej się czują przy XIX wiecznych układach społecznych niż tych z XXI-wieku. Albo głównie panika niektórych samców którzy tracą swój patriarchalny świat, gdzie mieli przewagę nad samicami, i ten stary układ nazywają "tradycyjną rodziną", "prawem naturalnym" czy "prawem boskim".

Poglądy religijno/ideologiczne są prywatną sprawą każdego, w UE z założenia każdy ma prawo do dowolnych poglądów, o ile nie krzywdzą drugiej osoby. Jak komuś to odpowiada, może w UE być religijnym ultrasem, wyzwoloną feministką, singlem-hedonistą, czy kim mu się żywnie podoba.
A na Ukrainie Janukowicza ludzie byli bici lub szli do więzienia za poglądy. W UE nie pójdą.

Tu chodzi o zwykłe standardy cywilizacyjne. Podejście do korupcji, poziom wolności, poziom PKB na mieszkańca, itp. Zwykły komfort życia, jakość, bezpieczeństwo, a nawet o zwykłą higienę w toaletach. Co by nie mówić, w UE jest o niebo lepiej pod tym względem niż na Ukrainie. W Polsce też się poprawia standard. Ludzie mają prawo wyboru w jakiej cywilizacji chcą żyć.

Czy Ukraińcom byłoby w UE lepiej? Po perturbacjach przy reformowaniu gospodarki, pewnie czekałaby ich lepsza przyszłość. Statystycznie, bo oczwiście byli by tez przegrani.
Czy dla Polaków lepiej? Cóż, niekoniecznie, bo będą konkurowali tańszą siłą roboczą.

Sęk w tym że Rosja (a raczej Putin) chce dyktować, co mają Ukraińcy wybierać.
2014-03-04 12:23:06 83.12.121.* | etetyetyet

w UE z założenia każdy ma prawo do dowolnych poglądów

hehehe - chyba w tej swojej Unii poza zmywak nie wyszedłes. Jak długo chodziłbym po ulicy Brukseli/Paryża/Madrytu z transparentem " Osobiście uważam że homosoksualizm to choroba"?
2014-03-04 11:56:28 83.27.229.* | alu baba
chyba lepiej wybrać genderowca lub, nie, homo lub nie, czy też liberała lub demokratę, niż mieć to zgóry przesądzone...bo to dla matki rosji
2014-03-04 10:45:50 31.174.43.* | edw@
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabierze głos [0]

Moskwa może zrezygnować z dolara jako waluty, w której trzyma rezerwy i odmówić spłacania zadłużenia w amerykańskich bankach.

O co chodziło kagebowskiemu aparatczykowi Glazjewowi?
Przecież bondy amerykańskie w posiadaniu kacapów przewyższają ich zadłużenie w bankach USA.
2014-03-04 10:27:51 87.205.56.* | dydelf
Prezydent Rosji zabierze głos [1]
Starcia ekonomicznego to już na pewno Putin nie wygra. Niech go doradcy pocieszają. Wcale im się nie dziwię, kiedy Angela z Kaźmierczaków podzieliła się swoimi wrażeniami o stanie umysłu Władymira Władymirowicza. Oni widzą to codziennie i wiedzą, co by ich czekało w przypadku niesubordynacji. Może nie od razu gustowna dziurka w potylicy, lecz reedukacja w Norylsku byłaby bardzo prawdopodobna.
2014-03-04 10:42:18 83.12.121.* | fgrtrtwrtwrt
Angela nie powiedziała niczego w tym kształcie. To polskie sprzedajne pieski medialne napisały żeby podgrzać atmosferę. Nie widzisz tego prania mózgów jakie od jakiegos czasu robią nam "niezależne " podobno media?? Brakuje tylko artykułów jak to Putin rozpylił Sarin w złobku w Kijowie a jego żołdacy zgwałcili zakonnice
-1 spadek
2014-03-04 10:27:23 83.27.229.* | hhhhhhhh
Re: Sytuacja na Ukrainie. Prezydent Rosji zabierze głos [0]

Moskwa może zrezygnować z dolara jako waluty, w której trzyma rezerwy i odmówić spłacania zadłużenia w amerykańskich bankach.

prosze jaki żyd...myśli, że może sobie szastać w którą ze stron chce, w końcu ma doświadczenie przy kręceniu kurkiem, w zależności od nastroju...
Rosja jak zwykle największy prowokator, a ich celem jest matka rosja.
2014-03-04 09:26:40 94.42.189.* | rezystor
Sikorski podpisał Traktat i dął nogę z Ukrainy ! teraz chciąłby aby inni za niego załatwiali sprawę. ! [0]
Jedź mądralo do Moskwy, może ciebie przyjmą i negocjuj !
Walcz o sprawy Ukraińskie.
-6 spadek
2014-03-04 09:11:48 81.246.201.* | 1999
Re: Sytuacja na Ukrainie. Moskwa stawia warunki [1]
Z Putinem trzeba rozmawiac.
Rosja jest mocarstwem pod wieloma wzgledami, a nie traktowac jej jak 'Pypydow Dolny'.
2014-03-04 18:39:36 46.204.64.* | wot i korekta traktowania
ba, teraz będzie traktowana, jak to z ruska brzmi, nie tylko, jako Pypydow Dolny, ale jako miejsce, które trzeba z daleka omijać, bowiem zaludnione jest autochtonami z badyckimi inklinacjami.
2014-03-04 08:27:32 46.45.103.* | bsf
Re: Sytuacja na Ukrainie. Moskwa stawia warunki [0]
Jesteśmy biedni i ogołoceni a wszystko przez nieudolne zarządzanie państwem przez Tuska i jego smakoszy win.
W 5-milionowej Finlandii siły zbrojne liczą sobie 60 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych oraz 230 tys. ochotników wojsk obrony terytorialnej. Szwedzka Gwardia Krajowa (odpowiednik wojsk obrony terytorialnej) liczy sobie aż 600 tys. żołnierzy-ochotników... W Polsce projekt budowy armii obrony terytorialnej został zniweczony w 2007 roku, kiedy ministrem obrony narodowej został Bogdan Klich.
2014-03-04 08:18:12 188.47.124.* | luz
Re: Sytuacja na Ukrainie. Moskwa stawia warunki [0]
Już wiem gdzie Rosja uderzy potem,,, Kryzys kubański ,, Kryzys krymski ,, Kryzys ... kurylski ??
2014-03-04 08:11:14 94.42.189.* | Polski Przemyśl
USA ma na swym koncie Afganistan i Iraq . Po latach wojny i ofiar wśród ludności cywilnej nic się nie zmieniło. [2]
Żadne z szumnych zapowiedzi USA o demokracji dla tych narodów nie stały się.
Żyjemy w świecie mocarstwowym, najlepszą odpowiedzią mocarstw na kryzys była zawsze wojna. To napędza przemysł zbrojeniowy. I tu mamy właśnie z taką sytuacją do czynienia. Sami z siebie Ukraińcy by nie wyszli na Majdan i nie siedzieli by tam tak długo.
Mogły tu na Majdanie być zaangażowane w równym stopniu dwie strony obecnego konfliktu. My mało wiemy o grach wojennych wielkich mocarstw, gra wojenna i ekonomiczna.

SIKORSKI I TUSK PRZESPALI 7 LAT !
PARTNERSTWO WSCHODNIE BYŁO PRZEZ NICH ZLEKCEWAŻONE, I ZA ICH PRZYCZYNĄ SKOMPROMITOWAŁO SIĘ !
wtedy kumplowali sie z Putinem i załatwili dla Polski najdroższy na świecie gaz !

SMOLEŃSK to najbardziej jaskrawy przykład współpracy tuska z putinem! ale to jeszcze wyjaśnimy!

i o czym nie zapominajcie drodzy Polacy; wypracowana Strategia Obronna przez dór prezydenta Komorowskiego, BBN i jego doradców Jaruzelski, Kozień, etc stanowiła, że GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA POLSKI JEST ROSJA !
dzisiaj to poukrywano w internecie, ale to są dokumenty, które od lat można było bez problemu odszukać w internecie.
-1 spadek
2014-03-04 10:28:47 89.75.185.* | Puk Warszawski
Chciałbym, żeby była, przynajmniej wtedy o świcie nie załomoczą kolbami do drzwi z rykiem "RAUS".
2014-03-04 11:31:17 83.27.229.* | srebro
taa...pewnie teraz korzystasz z komputera marki Władimir, blendera marki Putin, samochodu marki GAZ, piecyk gazowy firmy gazprom. wy warszwiaki, to jak komunistyczna moskwa, żerujecie na całym Państwie, a jak do was się zawita, to bieda piszczy. Wasz wódz Po Tusk, chcętnie posprzedawałby wszystko rosji, ale firm na śląsku czy wielkopolsce ciężko mu ruszyć. tak ciężko wybudować wam autostradę do waszych wschodnich partnerów, nie wspominając o kontrakcie z komunistycznymi Chińczykami, którzy później was wystawili.
Gdyby granica przebiegała jak przed II wojną, ciekawe co byście produkowali? na wschodzie to same plantacje chmielu, potrzebnego do topienia łez a dla drugich dla zwycięstwa.