Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Radosław Sikorski w ostrych słowach o liderze Kongresu Nowej Prawicy

0
Podziel się:

Sprawa została już oddana przez resort do prokuratury.

Radosław Sikorski w ostrych słowach o liderze Kongresu Nowej Prawicy
(Nowa Prawica JKM)

Dopóki jestem ministrem, noga europosła Janusza Korwin-Mikkego nie postanie na terenie MSZ - oświadczył szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Minister skomentował w ten sposób fakt spoliczkowania europosła Michała Boniego (PO) przez innego europosła Janusza Korwin-Mikkego. Do incydentu doszło w piątek podczas spotkania polskich europosłów, zorganizowanego przez MSZ. Sikorski przyznał, że _ skandaliczny incydent _, w czasie którego _ jeden z europosłów użył przemocy fizycznej wobec innego europosła _ miał miejsce na terenie Pałacyku MSZ.

_ - Jak państwo wiecie, sprawa została już oddana przez MSZ do prokuratury, ale ja mogę zadeklarować w imieniu własnym, że tak długo jak jestem ministrem spraw zagranicznych, noga pana europosła Janusza Korwin-Mikkego tutaj nie postanie _ - oświadczył Sikorski na konferencji prasowej po spotkaniu z szefem węgierskiej dyplomacji Tiborem Navracsicsem. MSZ już w piątek poinformował, że kieruje w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Michał Boni relacjonując incydent napisał w piątek na Twitterze: _ Powiedziałem "dzień dobry" posłowi Korwin-Mikkemu, uderzył mnie w twarz. To nie jest normalne!! _. Zaznaczył, że za różne rzeczy już przepraszał. _ Z pokorą przyjmuję ataki! Ale jest granica! _ - podkreślił.

Korwin-Mikke powiedział, że spoliczkował Boniego, bo tak obiecał. _ Kiedy w czasie debaty ws. ustawy lustracyjnej (w 1992 roku) Boni wypierał się, że był agentem SB i wyzywał mnie od idiotów, dałem mu słowo i go dotrzymałem. Przyznał się potem, że był agentem, od początku miałem rację _ - mówił Korwin-Mikke.

W 1992 roku Boni znalazł się na tzw. liście Macierewicza, czyli liście posłów i wyższych urzędników państwowych, zarejestrowanych jako współpracownicy SB, którą Sejmowi dostarczył ówczesny szef MSW Antoni Macierewicz. Stało się to w wyniku uchwały sejmowej, przyjętej na wniosek ówczesnego posła Janusza Korwin-Mikkego.

Boni w 1992 roku zaprzeczał, że współpracował z SB. Dopiero 31 października 2007 roku, gdy otrzymał propozycję wejścia do rządu Donalda Tuska, poinformował, że podpisał pod wpływem szantażu w 1985 r. deklarację współpracy z SB, choć samej współpracy nigdy nie podjął.

Czytaj więcej w Money.pl
Boni i Korwin-Mikke. Ciąg dalszy afery _ Jeśli prokurator uzna, że dla wzmocnienia działania jest potrzebny mój wniosek, to oczywiście go złożę _ - deklaruje zaatakowany polityk.
Korwin-Mikke spoliczkował Boniego. Sprawa dla prokuratury _ To było symboliczne uderzenie, żeby odebrać mu honor _ - tłumaczy lider KNP.
Korwin-Mikke nie musi prostować słów o... Sąd uznał, że wypowiedź polityka nie była materiałem wyborczym oraz, że nie miała cech agitacji wyborczej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)