Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przepisy Unii Europejskiej. Polska na czele niechlubnego rankingu

0
Podziel się:

Według danych KE pod koniec zeszłego roku przeciwko Polsce toczyły się 82 procedury o naruszenie prawa UE.

Przepisy Unii Europejskiej. Polska na czele niechlubnego rankingu
(Xavier Hape/CC/Wikipedia)

Polska jest w czołówce państw UE, które mają problemy z wdrażaniem unijnych przepisów - wynika z opublikowanej informacji Komisji Europejskiej. Gorzej od nas radzą sobie tylko trzy kraje: Włochy, Belgia i Hiszpania.

Według danych KE pod koniec zeszłego roku przeciwko Polsce toczyły się 82 procedury o naruszenie prawa UE. Najwięcej otwartych procedur miały Włochy - 99, Belgia - 92 i Hiszpania - 91.

Najlepiej z wdrażaniem unijnych przepisów radzą sobie kraje bałtyckie. Na 31 grudnia 2012 r. przeciwko Łotwie toczyło się jedynie 20 spraw o naruszenie prawa Unii. Litwa miała 22, a Estonia 24 otwarte sprawy.

Komisja Europejska podkreśla, że ogólnie państwa członkowskie poprawiły się, jeśli chodzi o wprowadzanie prawa UE. Na koniec zeszłego roku KE prowadziła 1343 procedury o naruszenie unijnych przepisów. To o 25 procent mniej niż na koniec 2011 roku, kiedy było 1775 otwartych spraw.

Najczęściej procedury dotyczą przepisów z dziedziny ochrony środowiska, transportu, podatków oraz rynku wewnętrznego. Zarzuty Komisji Europejskiej wiążą się zaś przede wszystkim z opóźnieniami we wdrażaniu unijnych dyrektyw.

Czytaj więcej w Money.pl
"Jest za wcześnie na dyrektywy łupkowe" Unia potrzebuje teraz niższych cen energii, a to może zagwarantować między innymi wydobycie łupków.
Wzrost gospodarczy w UE mógłby być wyższy Negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu między UE a USA będą się toczyć jeszcze w 2015 r., czyli przeciągną się do powołania nowego składu Komisji Europejskiej - przyznają źródła unijne.
Co z unijnym budżetem? Dziś w parlamencie Głosując w sprawie przyszłorocznego budżetu posłowie nie zgodzą się na cięcia proponowane przez państwa członkowskie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)