Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poseł vs. policja. KGP już wie, kto ma rację

0
Podziel się:

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

Poseł vs. policja. KGP już wie, kto ma rację
(Adam Guz/Reporter)

Wersja zdarzenia z posłem, przedstawiona przez Komendę Stołeczną Policji, nie budzi zastrzeżeń komendy głównej - powiedział rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Sokołowski. KGP przekaże informację w tej sprawie marszałek Sejmu i szefowi MSW.

Sokołowski powiedział, że stwierdzono tak na podstawie zebranego materiału dowodowego w sprawie zdarzenia z udziałem posła Wiplera - czyli zeznań świadków oraz nagrań z kamer monitoringu na ul. Mazowieckiej. Podkreślił, że postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury. _ W tej chwili możemy mówić o naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz o utrudnianiu czynności przez nich wykonywanych _ - powiedział Sokołowski.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Sokołowski poinformował, że komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński prześle do marszałek Sejmu Ewy Kopacz i ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza informację dotyczącą zdarzenia z udziałem posła Wiplera.

Dopytywany o szczegóły powiedział, że w informacji, o którą prosiła marszałek Sejmu, będzie opis ogólnego przebiegu zdarzenia z udziałem posła. _ W naszym interesie jest całościowe wyjaśnienie tej sprawy i ukaranie tych, którzy dopuścili się łamania prawa _ - zaznaczył Sokołowski.

_ Wszystkie materiały zgromadzone w tej sprawie przekazujemy do prokuratury. Potem zgodnie z prawem za pośrednictwem prokuratora generalnego występujemy do marszałek Sejmu o uchylenie immunitetu osobie, która popełniła przestępstwo _ - powiedział rzecznik KGP. Poinformował, że w Komendzie Stołecznej Policji prowadzone jest postępowanie kontrolne prowadzone pod nadzorem Biura Kontroli Komendy Głównej Policji. _ To standardowa procedura w tego typu sytuacjach _ - podkreślił.

_ Na podstawie zeznań świadków i nagrań z monitoringu wersja tego zdarzenia, przedstawiona przez Komendę Stołeczną Policji, nie budzi naszych zastrzeżeń _ - powiedział rzecznik KGP. Wipler twierdzi, że w środę rano po wyjściu z lokalu w centrum Warszawy został brutalnie pobity przez policję, a policja, że to poseł był agresywny. Wipler podał, że miał 1,4 promila alkoholu we krwi.

Czytaj więcej w Money.pl
Są nagrania z pobicia posła Wiplera Polityk twierdzi, że został _ brutalnie pobity przez policję _. Według mundurowych, mężczyzna zachowywał się agresywnie, wulgarnie, chciał im wydawać polecenia.
Policja nie zapobiegła ustawce kibiców 15 pseudokibiców zostało zatrzymanych po bójce, do której doszło wczoraj pod stadionem piłkarskim w Lubinie.
MSW ostrzega demonstrujących narodowców W odpowiedzi na powtarzające się zarzuty o zbytnią łagodność lub też zbytnią brutalność polskiej policji, minister uznał, że jest ona umiarkowana
Będzie raport z zajść z posłem Wiplerem Jeszcze dziś szef policji ma przedstawić ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi raport ws. interwencji stołecznej policji z udziałem posła
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)