Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pastusiak twierdzi, że w Senacie jest spokojnie i merytorycznie

0
Podziel się:

- W czasie obrad nie było awantur, a dochodziło jedynie do merytorycznej wymiany poglądów - przekonuje Longin Pastusiak.

Pastusiak twierdzi, że w Senacie jest spokojnie i merytorycznie
(MSF/Reporter)

Longin Pastusiak, marszałek izby wyższej polskiego parlamentu w latach 2001-2005, twierdzi, że w przeciwieństwie do obrad Sejmu w Senacie jest spokojnie i prowadzona jest merytoryczna dyskusja. Zwrócił uwagę, że kiedy był marszałkiem, to też funkcjonowała opozycja.

Zapewnił jednocześnie, że gdy przygotowywała ona projekty, to on się z nimi zapoznawał i zapraszał jej przedstawicieli do swojego gabinetu, by dyskutować. - _ Dlatego w czasie obrad nie było awantur, a dochodziło jedynie do merytorycznej wymiany poglądów _ - przekonywał w Polskim Radiu 24.

_ - Między 2001 a 2005 rokiem uchwalono 26 ustaw, które zaproponował Senat. Poza tym izba wyższa zgłosiła ponad 7000 poprawek do propozycji Sejmu, z czego ponad 6000 uwzględniono _ - wyliczał Pastusiak.

- _ W ten sposób Senat przyczynia się do poprawy jakości polskiej legislacji _ - dodał. Przywoływał też sytuację, gdy jako marszałek Senatu otrzymał z Sejmu propozycję ustawy o udogodnieniach dla niewidomych, w której wpisano darmowe przejazdy pociągami dla opiekunów niepełnosprawnych, a pominięto niepełnosprawnych. - _ Szkolny błąd, jakich było więcej _ - podsumował Pastusiak.

Dziś do godziny 16 zwiedzić można między innymi salę posiedzeń, obrad komisji, czy kuluary. Dziś dzień otwarty Senatu, który wczoraj obchodził 25-lecie odrodzenia. Na gości w Senacie do godziny 16.00 będą czekały liczne atrakcje. Oprócz zwiedzania, o godzinach 12.30 i 14.00 zostanie zaprezentowany film dokumentalny _ Wyrwaliśmy się na wolność” w reżyserii Piotra Morawskiego, zrealizowany w oparciu o rozmowy z senatorami I kadencji. Oprócz tego będzie można obejrzeć wystawę fotografii _Polskie przemiany w obiektywie Erazma Ciołka” oraz ekspozycję poświęconą, niedawno zmarłemu, wicemarszałkowi Senatu VII kadencji Zbigniewowi Romaszewskiemu. W Senacie swoje stoisko ustawi też Poczta Polska. Wydała ona w związku z 25. rocznicą odrodzenia Senatu okolicznościową kartę pocztową, stemple i walory filatelistyczne.

Z kolei na stoisku Wydawnictwa sejmowego będzie można nabyć m.in. książkę poświęconą senatorom I kadencji pt. _ Łączyła nas chęć rozwoju _.

Czytaj więcej w Money.pl
Senat za ochroną znaku Polski Walczącej Senatorowie podczas wczorajszej debaty nad ustawą o ochronie znaku Polski Walczącej nie zgłosili poprawek.
Wybory uzupełniające do Senatu odbęda się 7 września Po Eurowyborach wygasły mandaty Bolesława Piechy i Beaty Gosiewskiej. Wybory muszą odbyć się także po śmierci Henryka Górskiego.
Krótsza praca niepełnosprawnych. Senat za Nie więcej niż 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. Tyle będzie wynosił czas pracy dla osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności.
Sejm pomoże pracownikom upadłych firm Obecnie pracownicy nie są chronieni, gdy zagraniczny sąd wszczął postępowanie upadłościowe, a ponowne postępowanie ogłosi sąd w Polsce - projekt ma to zmienić.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)