Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Partie polityczne w samorządach są obciążeniem

0
Podziel się:

Partie polityczne w samorządach nie gwarantują skuteczności - wręcz
przeciwnie - są ich obciążeniem - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy Piotr Guział. W
sobotę odbyła się konwencja Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, z ramienia której kandyduje
Guział.

Partie polityczne w samorządach są obciążeniem
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

- Partie polityczne w samorządach nie gwarantują skuteczności - wręcz przeciwnie - są ich obciążeniem - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy Piotr Guział. Dziś miała miejsce konwencja Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, z ramienia której kandyduje Guział.

Podczas konwencji zaprezentowano m.in. hasło kampanii WWS: _ Rządzić poprawnie to za mało - Warszawa zasługuje na więcej _. Guział jest szefem WWS; w 2013 r. próbował zagrozić obecnej prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz organizując referendum ws. jej odwołania.

_ - Nie odmawiam obecnej prezydent sukcesów, nie możemy powiedzieć, że w Warszawie nic się nie wydarzyło przez osiem lat, ale bardzo wiele nam obiecano, a zrealizowane zostało jedynie 10 proc. tego co zostało obiecane _ - powiedział Guział podczas swego wystąpienia na konwencji.

Dodał, że aby skutecznie zarządzać dużym miastem _ trzeba poświęcić się więcej niż na jeden etat _. Tymczasem - jak zaznaczył - jego kontrkandydaci, to albo osoby nieznane z działalności społecznej, albo działacze partyjni. _ Trudno dopilnować warszawskich spraw będąc wiceprzewodniczącą partii mającej spore wewnętrzne problemy i jednocześnie sprawując funkcję szefowej tej partii w Warszawie _ - mówił kandydat WWS o Gronkiewicz-Waltz.

_ - Partie w samorządach nie są gwarantem skuteczności, bycie partyjnym prezydentem jest ogromnym obciążeniem, bo bardzo często interes partyjny nie idzie w parze z interesem samorządowym _ - podkreślił Guział.

Najbardziej palącym problemem w Warszawie jest - według Guziała - tzw. dzika reprywatyzacja. _ Tracimy parki, place zabaw, szpitale, szkoły, kamienice (...) jest to przykład, jak partie są nieskuteczne w Warszawie _ - zaznaczył.

Dlatego polityk proponuje _ małą nowelizację _ przepisów wyłączającą ze zwrotów w naturze miejsca publiczne. _ Jeśli parlamentarzyści z Warszawy nie podpiszą się pod tym projektem, nie zawaham się przed uruchomieniem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej _ - zapowiedział.

W programie wyborczym Guziała - który prezentowano w połowie października - znalazły się też m.in.: objęcie planem zagospodarowania przestrzennego jednej trzeciej części miasta w ciągu czterech lat, obniżka cen biletów miejskiej komunikacji o połowę, zlikwidowanie Straży Miejskiej i powołanie w jej miejsce straży obywatelskiej, _ parkowanie za złotówkę _ oraz budowa podziemnych parkingów w centrum i podwojenie długości ścieżek rowerowych w dwa lata.

Podczas sobotniej konwencji WWS Guziała poparł m.in. muzyk i aktywista społeczny Paweł Kukiz. _ - Jest to człowiek, któremu warto zaufać. Chodzi o wyższy cel (...) należy natychmiast przywrócić państwo obywatelom i zabrać władzę partiom politycznym _ - mówił Kukiz.

W zaplanowanych na 16 listopada wyborach samorządowych o fotel prezydenta Warszawy ubiegać się będzie 11 kandydatów. Jeśli prezydent miasta nie zostanie wyłoniony w pierwszej turze, wówczas druga tura odbędzie się 30 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS jedzie w Polskę. "Słuchać Polaków" Według wiceprezesa Adama Lipińskiego, PiS ma dużą szansę na dobry wynik i przejęcie władzy w kilku sejmikach.
Kiedy druga linia metra? Prezydent odpowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz odnosi się też do postulatów darmowej komunikacji miejskiej w stolicy.
Schetyna optymistą. "Porozumienie możliwe" Szef MSZ Grzegorz Schetyna ocenił, że piątkowy zarząd PO daje szansę na porozumienie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)