Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oszuści podatkowi mają powody do obaw. Policja przechwyciła dane

0
Podziel się:

Przynajmniej część z nich pochodzi z filii szwajcarskiego banku Coutts - spółki zależnej od brytyjskiego Royal Bank of Scotland.

Oszuści podatkowi mają powody do obaw. Policja przechwyciła dane
(Gerard/REPORTER)

Służba celna w Hamburgu zarekwirowała w tamtejszym porcie kontenery zawierające najprawdopodobniej dane niemieckich podatników, którzy w zagranicznych bankach ukryli pieniądze przed fiskusem - pisze w najnowszym numerze tygodnik _ Welt am Sonntag _.

Celnicy skonfiskowali dwa kontenery znalezione pod koniec maja. Wewnątrz znajdowało się ponad tysiąc kartonowych pudeł z danymi klientów, którzy założyli konta w zagranicznych bankach, aby uniknąć płacenia podatków.

Przynajmniej część tych danych pochodzi z działającej na Kajmanach filii szwajcarskiego banku Coutts, spółki córki brytyjskiego Royal Bank of Scotland (RBS). Ładunek miał trafić z Hamburga do Genewy.

Rzeczniczka Coutts potwierdziła, że obecnie odbywa się _ transport dokumentów z Kajmanów do centralnej bazy danych _ oraz że _ jest to normalna procedura _. Bank współpracuje obecnie z niemieckimi władzami, aby przejęte dokumenty jak najszybciej ruszyły w dalszą drogę - podkreśliła.

Sprawą zajmuje się prokuratura i służba celna w Duesseldorfie.

Nie po raz pierwszy bank Coutts trafił na łamy prasy w kontekście unikania podatków przez jego klientów. W 2012 roku władze niemieckiego kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia kupiły za 9 mln euro cztery płyty CD z danymi podatników, którzy ukryli przed niemieckim fiskusem pieniądze w szwajcarskich bankach. Według przecieków na jednym z dysków znajdowały się dane ok. 1200 niemieckich klientów Couttsa.

Również w 2012 roku brytyjski nadzór finansowy FSA oskarżył szwajcarski bank o to, że pomaga prać brudne pieniądze przestępcom i autokratycznym reżimom, m.in. z Libii, Syrii czy Zimbabwe.

Najbardziej znaną klientką RBS, do którego należy Coutts, jest królowa brytyjska Elżbieta II.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto, co będzie mógł zrobić z nami fiskus Eksperci podatkowi nie pozastawiają na tym pomyśle suchej nitki.
Zatrzymano tam ponad 50 osób. Za łapówki To największe śledztwo w sprawie afery korupcyjnej od zakończenia wojny w Bośni z lat 1992-1995 - napisała prokuratura w komunikacie.
Dzień Wolności Podatkowej. Co oznacza? 165 dni pracował w tym roku statystyczny Polak, by opłacić wszystkie daniny na rzecz państwa. Symbolicznie od tego dnia statystyczny Kowalski zaczyna zarabiać na siebie i rodzinę.
podatki
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)