Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MPiPS: Ponad milion wniosków o Kartę Dużej Rodziny

0
Podziel się:

Ta liczba to najlepszy dowód na to, że karta jest potrzebna i stanowi pomoc dla rodzin - ocenia szef MPiPS Władysław Kosiniak-Kamysz.

MPiPS: Ponad milion wniosków o Kartę Dużej Rodziny
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

_ - Ta liczba to najlepszy dowód na to, że karta jest potrzebna i stanowi pomoc dla rodzin _- ocenia szef MPiPS Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny została wprowadzona w czerwcu ubiegłego roku - najpierw na mocy rządowego programu, a od początku tego roku na podstawie ustawy. Honoruje ją ponad 500 firm i instytucji w całej Polsce.

Jak poinformowało w środę MPiPS, kartę odebrało już ponad 836 tys. osób, a do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która jest producentem kart, wpłynął właśnie milionowy wniosek o wydanie dokumentu.

_ - Przekroczyliśmy barierę miliona złożonych wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny. To najlepszy dowód na to, że program jest potrzebny i stanowi realną pomoc dla dużych rodzin _ - podkreśla Kosiniak-Kamysz.

Do programu dołącza coraz więcej firm i instytucji, które oferują zniżki dla dużych rodzin. Karta honorowana jest przez 500 partnerów w 5 tys. miejsc w całej Polsce. Daje zniżki przy zakupach, obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.

Jak mówią użytkownicy karty, korzystają z niej np. podczas robienia codziennych zakupów czy wizyt w muzeach. Jednym z najbardziej cenionych przez nich przywilejów są zniżki na przejazdy.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest rodzinie, która utrzymuje przynajmniej trójkę dzieci. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka.

Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

MPiPS przypomina, że aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny, trzeba złożyć wniosek w gminie, w której się mieszka. Wniosek, w imieniu rodziny, może złożyć każdy pełnoletni jej członek.

Karta uprawnia do zniżek w instytucjach publicznych i firmach prywatnych. Do tej pory do programu włączyły się m.in. PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Koleje Małopolskie, banki, sieci telefonii komórkowych, księgarnie, kina, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce.

Więcej informacji oraz pełną listę zniżek można znaleźć na stronie rodzina.gov.pl/duza-rodzina.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni będą zwolnieni z opłat skarbowych W Sejmie przegłosowano zmiany w prawie, które dotknął ponad pół miliona Polaków.
Tatrzański Park Narodowy za darmo. Ale nie dla wszystkich W polskiej części Tatr jest 275 km znakowanych szlaków turystycznych o różnych stopniach trudności.
Duża rodzina podróżuje taniej 1 stycznia 2015 r. weszła w życie ustawa o _ Karcie Dużej Rodziny _ a wraz z nią zmiany w uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.
Ulgi i zniżki dla dużych rodzin Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Zyskają rodziny w których jest troje lub więcej dzieci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)