Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo ostrzega przed próbą wprowadzenia w błąd

0
Podziel się:

Spółka o nazwie łudząco podobnej do agendy ministerstwa rozsyła do firm pisma sugerujące konieczność wniesienia opłaty.

Ministerstwo ostrzega przed próbą wprowadzenia w błąd
(dscott/iStockphoto)

Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega przed _ pismami informacyjnymi _ będącymi zarazem wezwaniem do wniesienia opłaty aktywacyjnej na rzecz spółki infoPLAYER, która używa nazwy Biura Zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego. Resort ocenił na swojej stronie internetowej, że wspomniane pisma mogą być próbą wprowadzenia w błąd adresatów i zasugerowania im, że jest to dokument urzędowy, za który przedsiębiorca musi uiścić opłatę.

Ministerstwo Sprawiedliwości podkreśla, że Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego, które działa w jego strukturach, nie jest autorem pisma informacyjnego sygnowanego przez podmiot używający nazwy:

  • Biuro Zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego, z siedzibą przy ul. Czerniakowskiej 71 w Warszawie (infoPLAYER Sp. z o.o.).

Ministerialne Biuro Rejestru przygotowuje zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez wymieniony podmiot. Resort przypomina, że Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego, wchodzące w skład Ministerstwa Sprawiedliwości z siedzibą przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie, jest jedyną instytucją wykonującą zadania związane z prowadzeniem Krajowego Rejestru Karnego, określone w ustawie z 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym (Dz. U. z 2012 r., poz. 654 t.j.) i wydanych na jej podstawie przepisach wykonawczych oraz w ustawach odrębnych

Tylko Biuro Informacyjne KRK oraz jego punkty, działające przy sądach powszechnych (ich wykaz znajduje się na stronie internetowej ministerstwa) są uprawnione do udzielania informacji o osobach oraz o podmiotach zbiorowych na podstawie danych zgromadzonych w Krajowym Rejestrze Karnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Udając maklera wyłudził miliony. Zapadł wyrok Cztery lata więzienia w zawieszeniu, dozór kuratora i nakaz naprawienia szkód, czyli zwrot pieniędzy - taką karę orzekł Sąd Okręgowy w Opolu wobec Rafała S., który udawał maklera.
Milionowe zasiłki? Teraz za to odpowiedzą Pięć osób podejrzanych o wyłudzenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 8 mln zł zatrzymali funkcjonariusze ABW ze Szczecina.
Wyłudzili w internecie pieniądze od 600 osób Mężczyźni sprzedawali doładowania telefoniczne, za które nie płacili.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)