Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mężczyźni są dyskryminowani w Polsce. Winne prawo i stereotypy

0
Podziel się:

76 procent spraw rozwodowych z orzekaniem o winie kończy się przypisaniem jej mężczyźnie. Tylko co 20-temu ojcu jest przyznawane prawo do wychowywania dzieci. Zaledwie 3 na 100 mężczyzn w Polsce dobrze ocenia pracę sądów rodzinnych.

Mężczyźni są dyskryminowani w Polsce. Winne prawo i stereotypy
(PAP/EPA)

76 procent spraw rozwodowych z orzekaniem o winie kończy się przypisaniem jej mężczyźnie. Tylko co 20-temu ojcu jest przyznawane prawo do wychowywania dzieci. Z badań, przeprowadzonych przez portal tata.pl, wynika, że zaledwie 3 na 100 mężczyzn w Polsce dobrze ocenia pracę sądów rodzinnych.

Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Joanna Kluzik-Rostkowska, przyznaje że ojcowie w Polsce są dyskryminowani. Jej zdaniem, przyczyn należy szukać nie tylko w źle działających przepisach prawnych, ale także zakorzenionych w społeczeństwie stereotypach.

Prezes Fundacji Akcja i założyciel portalu _ W stronę ojca _, Robert Kucharski, podkreśla, że największym problem ojców po rozwodzie cywilnym jest luźne traktowanie postanowień sądu przez matki. Sprawą priorytetową jest więc usprawnienie egzekucji prawa.

Prezes stowarzyszenia Ojcowie.pl, Krzysztof Gawryszczak, nie ma wątpliwości, że w Polsce ojcowie są traktowani jako rodzice drugiej kategorii. Jego walka o widzenie z synem trwa już osiem lat.

Według badań przeprowadzonych przez portal tata.pl aż 65 procent rozwiedzionych kobiet utrudnia ojcom kontakt z dzieckiem.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
prawo
wiadmości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)