Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec hazardu w sieci. Ustawa podpisana

0
Podziel się:

Nowelizacja zakłada m.in. zakaz organizowania i uczestnictwa w grach hazardowych w internecie.

Koniec hazardu w sieci. Ustawa podpisana
(ChodHound/CC/Flickr)

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o grach hazardowych. Zakłada ona m.in. zakaz organizowania i uczestnictwa w grach hazardowych w internecie. W sieci będzie za to można zawierać tzw. zakłady wzajemne.

Ustawa uwzględnia różnicę między tzw. grami cylindrycznymi, grami w karty, grami na automatach - a zakładami wzajemnymi. Pierwszy rodzaj gier to tzw. _ hard gambling _, czyli gry, które w internecie niosą ze sobą zarówno niebezpieczeństwo szybkiego uzależnienia, jak i możliwość oszukiwania przez urządzającego gry, np. przez odpowiednie programy - czego grający, a często też kontrolujący, nie mogą sprawdzić. Będą one zakazane.

Wszystko o ustawie hazardowej - czytaj w Money.pl.
W przypadku _ zakładów wzajemnych _ internet jest tylko kanałem dystrybucji. Gracz zawiera zakład, a wynik nie jest generowany elektronicznie, zależy od współzawodnictwa czy zdarzenia. Takie zakłady będą mogły być organizowane w internecie.

Zgodnie z ustawą, służby (np. celne) będą mogły kontrolować organizowanie gier hazardowych i dokonane transakcje finansowe, a także ścigać osoby, które organizują nielegalne gry. Służby celne będą miały możliwość zapoznania się z danymi telekomunikacyjnymi osób, które organizują nielegalne gry hazardowe oraz w nich uczestniczą.

W przypadku podejrzenia, że firma lub osoba popełniała przestępstwo skarbowe związane z nielegalnym organizowaniem gier hazardowych, Służba Celna będzie mogła blokować rachunki bankowe.

Ustawa wprowadza też pewne ułatwienia, zgodnie z którymi zamiast pozwolenia na zorganizowanie loterii, np. przez szkoły, parafie czy domy dziecka, wystarczy zgłoszenie takiego przedsięwzięcia Służbie Celnej.

Chodzi o loterie, w których pula wygranych nie przekracza kwoty bazowej - 3,4 tys. zł. Dzięki temu nie trzeba będzie występować o pozwolenie na zorganizowanie loterii do organów służby celnej, co jest długotrwałą procedurą, a jedynie na 30 dni przed jej zorganizowaniem zgłosić ją do tych organów.

Takie loterie są powszechnie organizowane przez instytucje dobroczynne i placówki oświatowe. Urządzający taką grę działa z reguły w interesie publicznym, przeznaczając uzyskane środki na cele społeczne.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t124016.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/miskiewicz;rzad;nie;chce;milionow;woli;zakazy,234,0,812010.html) Miskiewicz: Rząd nie chce milionów. Woli zakazy Uchwalimy i niech się dzieje co chce - tak można streścić strategię ustawodawcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t135816.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/ekspert;zakaz;hazardu;ma;chronic;ludzi;ale;,242,0,798450.html) Ekspert: Zakaz hazardu ma chronić ludzi, ale... Zakaz hazardu w internecie sprawił, że Polacy są gorzej chronieni. Nie mogą korzystać z zarejestrowanych i bezpiecznych ofert gier.
internet
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)