Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koalicja PO-PSL powinna upaść? Bo premier Tusk rządzi źle

0
Podziel się:

Życzę temu rządowi, żeby upadł. Ale nie dlatego, żeby były przyspieszone wybory, tylko żeby Tusk został zmieniony.

Koalicja PO-PSL powinna upaść? Bo premier Tusk rządzi źle
(PAP/Radek Pietruszka)

Włodzimierz Czarzasty z SLD, komentując napięcia w rządzie PO-PSL, wyklucza możliwość stworzenia koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Platformą.

Szef mazowieckich struktur SLD mówił w _ Salonie politycznym Trójki _, że PO, której po raz drugi udało się wygrać wybory, rządzi źle. Według Czarzastego najlepszym scenariuszem byłby upadek rządu Donalda Tuska i przejęcie władzy przez Grzegorza Schetynę:

_ - Uważam, że PO rządzi źle. Życzę temu rządowi, żeby upadł. Ale nie dlatego, żeby były przyspieszone wybory, tylko żeby Tusk został zmieniony. Niech władze przejmie Schetyna, który jest twardy i mądry _ - uważa Włodzimierz Czarzasty.

POSŁUCHAJ WŁODZIMIERZA CZARZASTEGO:

(źródło: IAR)

Włodzimierz Czarzasty komentował też na antenie Radiowej Trójki trudną sytuację finansową mediów publicznych. Zdaniem przedstawiciela SLD, jednym z trafnych pomysłów jest idea rezygnacji z reklam u nadawców publicznych, pod warunkiem, że TVP i Polskie Radio będą miały zapewniane stabilne źródło finansowania.

_ - To jest dobry pomysł, pod warunkiem, że będzie finansowanie pełne z budżetu lub innego źródła. Zabranie mediom publicznym reklam da to, że media przestaną się ścigać komercyjnie i zabiorą się za robienie dobrych programów - _ powiedział Czarzasty.

POSŁUCHAJ WŁODZIMIERZA CZARZASTEGO:

(źródło: IAR)

Władze mediów publicznych podkreślają, że sytuacja w spółkach jest dramatyczna. Wczoraj odbyło się pilne posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Członek KRRiT Witold Graboś podkreślał, że w Polskim Radiu i TVP poczyniono ogromne oszczędności, ale i one mają swoje granice.

Czytaj więcej o mediach publicznych w Money.pl
Minister kultury: Ratujmy media publiczne Bogdan Zdrojewski uważa, że państwo powinno podjąć wysiłek w celu ratowania mediów publicznych.
Będą cięcia u publicznych nadawców? Jeszcze 10 lat temu 68-70 procent źródeł finansowania radia publicznego stanowiły dochody z abonamentu. Dziś jest to zaledwie 52 procent.
Wielki sukces. Nie obsadzili zarządu rodziną W przekonaniu Jana Dworaka, przewodniczącego KRRiT, w mijającym roku można mówić o osiągnięciach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)