Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Polska potrzebuje władzy, która sięga do tradycji

0
Podziel się:

Polska potrzebuje władzy, która sięga do tradycji i i dobrych
doświadczeń, także europejskich - przekonywał w niedzielę w Kolbuszowej (woj. podkarpackie) prezes
PiS Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, potrzebna jest władza, która będzie odwoływała się do polskiej
godności i siły.

Kaczyński: Polska potrzebuje władzy, która sięga do tradycji
(Witold Rozbicki/Reporter)

_ - Polska potrzebuje władzy, która sięga do tradycji i i dobrych doświadczeń, także europejskich _ - przekonywał dziś w Kolbuszowej w województwie podkarpackim prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, potrzebna jest władza, która będzie odwoływała się do polskiej godności i siły.

Kaczyński jest dziś na Podkarpaciu, gdzie w ostatni weekend kampanii wyborczej, wspiera kandydata PiS w wyborach uzupełniających do Senatu Zdzisław Pupę.

_ - Musimy pamiętać, że Polska potrzebuje władzy, która nie będzie ogłaszała, że nie będzie klękać przed księżmi, tylko takiej, która sięga do tradycji i dobrych doświadczeń, także tych europejskich _ - powiedział Kaczyński na spotkaniu w Kolbuszowej.

Według niego, chodzi o to, czy Polska będzie krajem kryzysu, gdzie właściwie wszystkie dziedziny życia społecznego wyglądają źle, czy też będzie krajem, który wykorzysta swój największy zasób, czyli _ wartości i kulturę _: gotowość służenia ojczyźnie, gotowość do pracy i służenia własnym rodzinom. _ - To ogromna siła w krajach, które potrafiły z biedy i nędzy dojść do wielkiego sukcesu, bogactwa, wielkiej siły i znaczenia _ - powiedział prezes PiS.

Jako przykład podał Bawarię, która w latach 40-tych była najbiedniejszą częścią zachodnich Niemiec, a - jak mówił - szybko stała się częścią najbogatszą. - _ Połączenie tradycji i nowoczesności, tego nam potrzeba. Władzy, która będzie potrafiła to uczynić, która nie będzie się wszędzie kłaniała i wszystkich przepraszała, która będzie odwoływała się do polskiej godności, siły, do tego co piękne i wielkie w nasze tradycji _ - mówił Kaczyński.

Zdaniem szefa PiS, w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu - mimo że to tylko wybór jednego senatora - chodzi o Polską przyszłość. _ - Historia biegnie tak, że czasem jej szeroki nurt się zwęża i gdzieś w jakimś jednym miejscu się koncentruje i to co najważniejsze dzieje się właśnie tam, dzisiaj jest tak tu, na tej ziemi, m.in. na ziemi kolbuszowskiej _ - powiedział.

Szef PiS stwierdził też, że ci, którzy chcą podtrzymać _ chory, niewydajny system _ w Polsce bronią się rozbijając prawicę oraz _ mieszając dobro i zło _. Jak dodał, kłamstwem jest wmawiania ludziom, że wszyscy politycy są źli, że i ci, którzy walczą ze złym systemem i ci którzy go umacniają, _ żyją z niego jak pączki w maśle _.

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu nr 55 obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty z PSL.

O mandat senatora w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 ubiegają się, Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (SP), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Czytaj więcej w Money.pl
Politycy PiS zabiegają o poparcie Pupy Klub parlamentarny PiS zaapelował do wszystkich środowisk, którym droga jest Polska i które nie zgadzają się na obecne rządy, by w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu poparły kandydata PiS Zdzisława Pupę.
Drzwi PiS-u są dla Godsona otwarte? Konflikt na prawicy. PiS wzywa Solidarną Polskę do niedzielenia głosów na prawicy i nie wystawiania kandydata do senatu.
Adam Hofman zdradza plany prezesa PiS Jesienna ofensywa PiS już we wrześniu. Na forum gospodarczym w Krynicy Zdroju partia i jej prezes mają przedstawić założenia programu gospodarczego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)