Na skróty

Money.plPrawoAktualnościWiadomości

Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan kiedyś w Auschwitz?"

2014-02-27 07:59

Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan kiedyś w Auschwitz?"

Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan kiedyś w Auschwitz?"
[fot: Reporter]

Nazistowski skandal z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego - tak niemiecki dziennik Bild zatytułował artykuł na temat incydentu z udziałem Jacka Protasiewicza, europosła Platformy Obywatelskiej i szefa dolnośląskich struktur PO. Premier Donald Tusk stwierdził, że takie zachowanie polityka jest nie do zaakceptowania. Opozycja atakuje.

[Aktualizacja 14:57]

Protasiewcz został zatrzymany wczoraj wieczorem na lotnisku we Frankfurcie. Miał być pod wpływem alkoholu. Według gazety wykrzykiwał Heil Hitler i pytał celnika, czy był kiedyś w Auschwitz. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, która zakuła polityka w kajdanki i zabrała na posterunek.

Protasiewicz na zwołanej dzisiaj w Strasburgu konferencji prasowej wyjaśniał sytuację, która miała miejsce wczoraj na niemieckim lotnisku. Tłumaczył, że w drodze na posiedzenie Parlamentu Europejskiego miał przesiadkę na lotnisku we Frankfurcie nad Menem, gdzie został wezwany do kontroli bagażowej; poproszony o wylegitymowanie się pokazał paszport dyplomatyczny.

On (celnik) zaczął go przeglądać. Miał obowiązek wiedzieć z kim miał do czynienia. Gdy oddawał mi ten paszport, usłyszałem raus. Zrobiłem dwa kroki w kierunku wyjścia i przepraszam, rzeczywiście zagotowałem się. Odwróciłem się i powiedziałem: Raus brzmi bardzo źle w kraju, z którego tutaj przyjechałem - relacjonował europoseł.

Według Protasiewicza niemiecki celnik ponownie zwrócił się do niego, mówiąc raus. Ja mu powiedziałem, że raus w kraju, w którym mieszkam kojarzy się z takimi słowami jak Heil Hitler czy Haende hoch - relacjonował europoseł PO.

Wtedy ten mężczyzna mnie pchnął. Powiedziałem mu: zanim po raz drugi użyjesz siły jedź do Auschwitz, żebyś zobaczył, jakie są skutki, jak ludzie w uniformach używali siły. Pchnął mnie po raz drugi - dodał Protasiewcz.

Jak mówił, celnik zadzwonił po policję; policjanci po przyjeździe zakuli go w kajdanki. Po wejściu do pojazdu - jak to określił polityk - dostał solidnego kuksańca. Protasiewicz zapewnia, że w żadnym momencie nie stawiał fizycznego oporu. W radiowozie - według polityka - doszło do rozmowy z funkcjonariuszami. Tam został zapytany o to, czy zna Jurija Łucenkę.

Jego rozmówcy mieli oświadczyć, że wcześniej właśnie pobili tego ukraińskiego opozycjonistę. Protasiewicz relacjonował, że potem zawieziono go na komendę, gdzie zamknięto go w celi. Tam kazano mu zdjąć spodnie, żeby sprawdzić, czy nie ma broni w bieliźnie. Następnie - jak mówił polityk - do celi przyszedł starszy policjant, który go przeprosił i powiedział, że nie chcą mieć żadnych problemów. Potem go zwolniono.

Polityk zapytany o to, czy był pod wpływem alkoholu, powiedział, że pił w samolocie czerwone wino do mięsa. Mówił, że wypił dwie buteleczki o pojemności około 150 mililitrów. Protasiewicz podczas konferencji prezentował też nagranie zarejestrowane za pomocą telefonu komórkowego. Polityk deklarował, że wkrótce zostanie ono oczyszczone z szumów.

Według posła PiS Mariusza Antoniego Kamińskiego, Jacek Protasiewicz kręci i mataczy. Dodaje, że tak doświadczony polityk jak europoseł PO, powinien wiedzieć co robić, jeżeli zostaje zatrzymany. Jego zdaniem, natychmiast po opuszczeniu komisariatu należy udać się do szpitala i zbadać krew na zawartość alkoholu.

Wtedy - jak tłumaczył polityk PiS - zamiast kompromitować się na konferencji prasowej, Protasiewicz mógłby pokazać dokumenty potwierdzające trzeźwość. Nie zrobił tego mając 20 lat doświadczenia (w polityce), a więc kręci i mataczy - ocenił polityk Prawa i Sprawiedliwości. Krytycznie ocenia on także wysyłanie niemieckiego celnika do Auschwitz i używanie zwrotu heil Hitler.

Również Janusz Palikot nie wierzy w wyjaśnienia Jacka Protasiewicza. Jego konferencję określił jako zwykłą błazenadę. Lider Twojego Ruchu dodał, że gdy popełnia się fundamentalne błędy, najlepiej jest milczeć. Upadł na dno, po czym okazało się, że będzie jeszcze przez wiele dni spadał niżej.

Protasiewicz zapewnia, że nie zostawi tak tej sprawy

Polityk powiedział, że nie odpuści celnikom. Wspomniał, że nagrał ten incydent telefonem komórkowym i zamierza go upublicznić. O całej sprawie poinformował nie tylko szefa Parlamentu Europejskiego, ale także władze parlamentarne, którym przedstawił nagrania.

Donald Tusk zapowiedział, że teraz czeka na wyjaśnienie tej sytuacji. Wtedy podejmie decyzje w sprawie politycznej przyszłości Protasiewicza. - Niezależnie od tego, ile winy w prowokowaniu tej sytuacji leży po stronie niemieckich urzędników, czy policjantów, to tak czy inaczej zachowanie Jacka Protasiewicza jest tez nie do zaakceptowania- mówi premier. Dodał, że człowiek, który pełni tak ważne role w życiu publicznym i międzynarodowym, musi umieć powstrzymać nawet najbardziej uzasadnione emocje i nerwy.

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że Jacek Protasiewicz będzie musiał złożyć wyjaśnienia w tej sprawie. Jak zwróciła uwagę, znamy dwie wersje wydarzeń - jedną przedstawioną przez niemiecką gazetę, a drugą przez Jacka Protasiewicza. Trzeba to sprawdzić i wyjaśnić - oceniła. Małgorzata Kidawa-Błońska dodała, że o wyjaśnienia Jacka Protasiewicza poprosił premier. Mówiła, że muszą być szybkie i przedstawione nie tylko w Polsce, ale także w Parlamencie Europejskim, bo Jacek Protasiewicz pełni tam ważną funkcję.

To nie pierwszy skandal na niemieckim lotnisku z udziałem polskich polityków. W 2009 roku były poseł PO Jan Maria Rokita został zatrzymany przez policję po awanturze, do jakiej doszło na pokładzie samolotu linii Lufthansa. Według załogi polityk zachowywał się agresywnie i odmawiał zapięcia pasów bezpieczeństwa. Tymczasem Rokita twierdził, że to on został nieodpowiednio potraktowany.

Czytaj więcej w Money.pl
Protasiewicz zakłopotany i zawstydzony
Chodzi o postępowanie wyjaśniające w sprawie doniesienia o korupcji politycznej, do której miało dojść w związku z wyborami szefa dolnośląskiej PO.
Dojdzie do rozpadu Platformy Obywatelskiej?
Walka między Donaldem Tuskiem a Grzegorzem Schetyną przybiera postać samonapędzającej się paranoi. - uważa socjolog Jarosław Flis.
Nikt nie chciał wyrzucać Schetyny z PO
Politycy Platformy zgodnie zapewniają, że podczas posiedzenia zarządu krajowego partii nie było o tym mowy.
(ANA), (IAR), (PAP), (DM)

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


2014-03-03 15:34:42 46.171.31.* | BANAN571
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Myślę, że nie ma dymu bez ognia. wygląda to na prowokację zarówno teraz jak kiedyś z Rokitą. Personel Lufthansy znany jest z nieładnych zachowań typu rzucanie bułkami, a zachowanie celników niemieckich i austriackich wielokrotnie opisywane było jjako niewłaściwe. Jesteśmy słabui jako naród i nasza dyplomacja nijak ma się do siły izraelskiej ,a i prasa jest u nas niemiecka. A jak widać na naszych przyjacielskich policjantach niemieckich polaczkowy paszport dyplomatyczny jest gówno wart i można rzeczywiści popychać i prowokować polaczka odzywkami typu Raus, Szkoda , Protasiewicz to nie żołnierz AK, albo Żegoty.
Kto rozsądny uwierzy brukowcowi jakim jest Bild ,jak widać tylko chyba Tusk. Czy robili by Protasiewiczowi wstręty gdyby to napisał Fakt?
2014-03-01 22:14:22 217.92.14.* | AWar
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Dla ludzie, którzy szkodzą dobrym stosunkom pomiędzy Polską i jej sąsiadami, którzy stawiają Polskę w złym świetle na płaszczyźnie europejskiej, na odpowiedzialnych stanowiskach nie powinno być miejsca.
Ludzie przypadkowi, ludzie małego formatu, im wyżej się im uda wdrapać, tym więcej szkód są w stanie (krajowi) wyrządzić.
Na pytanie, dlaczego się takich ludzi do ważnych funkcji politycznych dopuszcza, nasuwa się odpowiedź: bo na bezrybiu i rak ryba...
2014-02-28 10:01:53 80.150.85.* | funio
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Niemcy to nie Polska jezeli ktos rozrabia i nawet jest politykiem to jest traktowany jak kazdy jeden.
Pan Protasiewicz sie POprostu przeliczyl i oto sa tego skutki. Tylko w Polsce wolno im wszystko!!!
-63 spadek
2014-02-27 20:46:50 Jorg45
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [1]
Po powrocie do kraju zacznie mataczyć, jak kiedyś, jemu podobny osobnik dwojga imion. Powinien zostać zdegradowany do poziomu szarego obywatela, z dożywotnim zakazem udziału w życiu publicznym. Na arenie międzynarodowej przyniósł ogromny uszczerbek Polsce.
2014-02-27 20:09:47 81.190.62.* | .tak,tak ...
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [4]
Niemcy Polaka sponiewierali,a Polacy u siebie w domu jeszcze mu dokopią ...
[...] a swojego zadepczą.



### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

2014-02-28 13:39:49 rembert2  [ Tysiącznik na forum ]
I nic dziwnego ,Protasiewicz sam kopal nawet swoich-nosil wilk razy kilka....
2014-02-28 12:20:35 37.47.154.* | bukajj2
Dobrze mu tak niech się nie zadaje z partiami które nie są Polskie , już został skarcony przez swojego pryncypała
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

2014-02-27 22:27:34 89.70.212.* | dfgdsfg
Nie Polacy ale śmiertelni wrogowie Polski i Polaków.
2014-02-27 19:29:59 79.189.218.* | ACdeusz
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [6]
" -Gdy oddawał mi ten paszport, usłyszałem raus. Zrobiłem dwa kroki w kierunku wyjścia i przepraszam, rzeczywiście zagotowałem się.
- Na miejsce zdarzenia przybyła policja, która zakuła polityka w kajdanki i zabrała na posterunek.
- Tam kazano mu zdjąć spodnie, żeby sprawdzić, czy nie ma broni w bieliźnie. Następnie - jak mówił polityk - do celi przyszedł starszy policjant, który go przeprosił i powiedział, że nie chcą mieć żadnych problemów. Potem go zwolniono. "
Tak traktują Niemcy polskich dyplomatów - "RAUS". Pan Tusk jednym słowem nie ujął się za Protasiewiczem.
Potraktowano polskiego posła Parlamentu Europejskiego jak menela! Rząd nie śle not protestacyjnych, nie wzywa ambasadora Niemiec na dywanik, nie żąda wyjaśnień od niemieckiego rządu.
Jak się sami nie szanujemy to jak inni mają nas szanować?!!!
No i co że miał humorek ! Niemcom wara od humorku, lub nie polskiego posła!
Rząd nie może tolerować tego, by jak dawniej, Niemcy znieważali Polaków pod byle pretekstem!!
Tusk to tchórz I tyle.
Jestem za Protasiewiczem!! / chociaż nie cierpię PO/
Polacy muszą być za sobą ! Najpierw musimy obronić posła a dopiero potem dywagować czy zachował się z klasą czy nie.
2014-03-03 15:40:10 195.136.226.* | BANAN571
Racja kolego ja też nie znoszę PO, ale bardziej stosunku policjantów obcych do nas polaczków.
A właśnie sejm przegłosował ustawę potwierdzajacą to co już dano było czyli udział niemieckiej policji w polskich demonstracjach (jako wsparcie braterskie dla naszej niezłomnej aczkolwiek nieco wystraszone policyjki.
Niedłgo PO poprosi policję rosyjską albo Berkut , żeby im pomagali w ochronie.
2014-03-01 22:30:13 217.92.14.* | AWar
Sprawy nie należy widzieć w perspektywie Polak - Niemiec.
Pijany, prowokujący, arogancki polityk takim jest niezależnie od narodowości.
Niemcy mają na lotniskach pomontowane dobrej jakości kamery i rejestrują również zachowanie własnych urzędników. I ci o tym wiedzą.
Ujawnienie ich nagrań mogłoby być dla Protasiewicza bardzo niemiłym rozczarowaniem.
2014-02-28 13:42:10 rembert2  [ Tysiącznik na forum ]
Gdyby Protasiewicz byl trzezwy brzmialo by to bardziej wiarygodnie
2014-02-27 20:29:23 87.205.153.* | bsf
Protasiewicz jako poseł europarlamentu zachował się jak prymitywny cham i nie ma tu co dywagować na ten temat. Nalezy obowiązkowo wprowadzić ustawę aby każdy poseł PO miał przy sobie ALKOMAT jeśli go nie ma przy sobie niech siedzi w domu. Od cygar i win za pieniądze podatnika pomieszało się co niektórym w głowach !
Wyobraź sobie taką samą sytuację z posłem PiS u co wtedy powiedział by Tusk i sam Protasiewicz. Posłuchaj jego wypowiedzi u M. Olejnik w radiu ZET a jeszcze kilka dni temu oskarżał PiS o podpalenie Ukrainy.
2014-03-03 15:42:02 195.136.226.* | BANAN571
Oglądnij film z LIndą
"Co ty kolego wiesz o zabijaniu".
2014-02-27 19:03:17 213.158.222.* | jeszcze wiecej pełowcy, nie krępujcie się
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
było zatrzymanie, będzie zapewne wniosek o ukaranie. Porządek musi być. Trzeba przyznać, że pełowcy mają wpadki, jedną po drugiej i co ciekawe sprowadzają na siebie te wszystkie plagi, które innym przypisują. Niejaki Jacek używający języka nienawiści - sam cymes dla duszy. Co do słowa "nazista", to pełowcy ostatnio tak nim szastali na lewo i prawo, że nie dziwno, że zostało użyte w stosunku do jakiegoś biednego celnika. Mianem tym obdarzono już przecież pół Polski.
2014-02-27 18:52:50 46.204.78.* | 103545
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Niemieckie poszanowanie prawa. Wielu politykierom wydaje się że są pępkiem świata.. A tutaj się nie patyczkują. Kajdanki i do p******. Brawa dla prawa. Uczmy się. Alle jaja.
-7 spadek
2014-02-27 18:03:56 83.7.105.* | ryweryt
"Czy był pan... [0]
wyrafinowania sa ci PEOWSCY politycy . Kóocic sie z celnikiem i wycigac takie atuty. Dureń;- Tusku przejrzyj w koncu na oczy.
2014-02-27 17:54:27 rembert2  [ Tysiącznik na forum ]
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Bardziej wiarygodny bylby trzezwy Protasiewicz,no ale jak za darmo dawali....-w Polsce sluzby traktuja politykow jak swiete krowy,boja sie z nimi zadrzec no bo i prace mozna stracic.A swoja droga to kolejny raz polityk z PO pokazuje prostactwo czwartaka spod budki z piwem,,-naprawde uwazaja sie za klase panow?
2014-02-27 16:14:25 83.23.186.* | drgdg
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Taki platformiany standardzik. Czas wreszcie na nowych ludzi, czas na zmiany w tym zatęchłym rządzie. KNP ma szanse zmienić coś na lepsze w tym kraju
2014-02-27 15:03:31 78.131.154.* | rozbiegane oczy rudego
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Protasiewicz jest skończony, ma problemy z sensownym skleceniem zdania złożonego.
Wybierają kuźwa do Europarlamentu pijaków i głąbów.
Mam nadzieję, że Niemcy wytoczą mu proces i tym samym nauczą naszych pozostałych (p)osłów odrobiny kultury.
w normalnym kraju juz by bylo po dymisji
a u nas standardowo idzie sie w zaparte i obwinia caly swiat.
koles kasuje po parenascie tys. euro co miesiac, z naszych podatkow i jeszcze smieje nam sie w twarz
oto unia, 0 kontroli nad tymi baranami… i o to im chodzilo, zeby przyspawac sie do cieplych posadek.
2014-02-27 14:35:16 31.174.60.* | Jeszcze myślący
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Co z kamerami na lotnisku. One w znacznym stopniu powinny rzucić "światło" na całe zajście. Teraz w związku z zagrożeniami terrorystycznymi systemy CCTV są mocno rozbudowane (z fonią - czyli głosem- włącznie). Jeśli wina będzie udowodniona, to nie ważne czy poseł czy celnik, kara powinna być szczególnie surowa. To mimo wszystko są osoby pełniące ważne funkcje. Nie powinny być obrażane ani same obrażać. Kanada - tu na podstawie monitoringu CCTV można było wyjaśnić sytuacje na lotnisku, gdzie zabito polskiego obywatela. Jeśli Niemcy nie posiadają takich urządzeń to moim zdaniem horror i powinni jak najszybciej uzupełnić braki.
2014-02-27 13:58:34 89.71.99.* | Francopilot
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
a ja myślałem,ze 'nazistowskie skandale" i język' nienawiści' to polska specjalność i to wyłącznie przeciwników PO....a tu Niemcy i to w stosunku do swojego eurosojusznika.....niespotykane!Tusk powinien interweniować u p.Merkel!
trzeba jeszcze sprawdzić czy to było tak jak przedstawia euroPOseł---wszak to przedstawiciel dolnosląskich struktur PO-tam przy wyborach partyjnych też były jakieś'skandale'......może inaczej nie POtrafią?
185 awans
2014-02-27 13:38:56 83.6.5.* | B_7
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [1]
Prostak i tyle... Schetyna by nas tak nie ośmieszył tak mi się pomyślało..
2014-02-27 14:04:11 89.71.99.* | starża
czyli wiceprzewodniczący PE z 'klasą"!
55 awans
2014-02-27 12:19:17 79.190.151.* | arnold
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Prostakiewicz - Niemcy to nie Polska. Tu możecie wszystko - tam póki co nie.
2014-02-27 12:17:03 82.145.221.* | lok2001
sorry tacy są politycy platformy najwyższy czas przestać głosować na tę partię!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-02-27 12:33:40 79.191.56.* | debos

sorry tacy są politycy platformy najwyższy czas przestać głosować na tę partię

Jesteś bezmyślnym politykierem. Partia tu nie ma nic do rzeczy. Ja przypomnę pisiaka Karskiego który po pijaku demolował wszystko co miał na drodze jeżdząc wózkiem golfowym chyba w Turcji. Zastanawia tylko ja się patrzy na kalotechnikę Karskiego co on może mieć wspólnego z golfem? Kija to on raczej używa na zabawie w remizie będąc u łojców bo przecież nie na polu golfowym.
2014-02-27 13:39:10 83.7.105.* | rywert
wozek golofowy to w stanie opilstwa dobra meska zabawa. Ale plesc takie głupoty to potrafi tylko posterpowy PO-owiec. To jerst wasze kolego oblicze.
2014-02-27 14:13:11 79.191.56.* | debos

wozek golofowy to w stanie opilstwa dobra meska zabawa.

Jaki mężczyzna taka zabawa. No ale jeśli już mamy mówić o mężczyźnie to mężczyzna za takie zabawy płaci a nie czmycha do Polski i zasłania się immunitetem oskarżając przy okazji tych którym narobił strat o niecne intencje. Więc nie mówmy raczej o mężczyźnie tylko o drobnym pijaczku. No w każdym razie Ty nie mów jeśli chcesz się utrzymać w granicach przyzwoitości.
2014-02-28 10:33:18 80.150.85.* | webi11

zasłania się immunitetem oskarżając przy okazji tych którym narobił strat o niecne intencje

tak jak wyzej wymieniony posel PO Protasiewicz....swieta racja a i posel Rokita byly pelowiec to samo nam zaserwowal.
2014-02-27 11:52:26 77.103.48.* | Pablo1313
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [17]
Niestety kolejne nieporozumienie, w duzym stopniu zapewne spowodowane mierną znajomością języka angielskiego Pana Posła parlamentu EU. Gdyby dobrze potrafił się porozumieć sprawy pewnie by nie było. Fakt, niektórzy Niemcy czy Anglicy nie są nastawieni przyjaźnie do Polaków, bywają sytuacje ekstremalne, ale gdy zacznie się rozmowę, poda argumenty, wyjaśni sytuację w znakomitej większości przypadków jest opcja rozwiązania sprawy dyplomatycznie, grzecznie, z klasą i uśmiechem. Takich umiejętności najwyraźniej nasz Pan Poseł nie posiada, ogólnie śmieszne to jest, a zarazem troche smutne, bo pokazuje jacy ludzie nas reprezentują, bez ogłady, bez odpowiedniej znajomości języka i kultury europy zachodniej. O tym kto tam trafia decyduje tylko przynależnośćdo kliki partyjnej i znajomości, potem takie są efekty.
2014-02-27 13:12:16 89.70.212.* | ddgdg

gdy zacznie się rozmowę, poda argumenty, wyjaśni sytuację w znakomitej większości przypadków jest opcja rozwiązania sprawy dyplomatycznie, grzecznie, z klasą i uśmiechem.

Masz całkowicie racę. Gdy by Polacy zastosowali się do twoich rad to na Wołyniu ukraińcy nie wymordowali by 60.000 tys Polaków tylko co najwyżej 2 a może mniej. Gratuluje inteligencji.
2014-02-27 12:25:46 81.210.106.* | na_temat
A skąd mieli się nauczyć.Przecież posłowie PO reprezentują najmniej wykształcony i populistyczny elektorat.Dlatego też nie odbiegają od niego poziomem w górę.Chamstwo w ich pojęciu jest czymś normalnym,można powiedzieć normą.Nie bez powodu Tusk i przedstawiciele jego rządu są wyśmiewani w Europie.Szkoda że nie przytacza się opinii na ich temat w mediach.Cytuje się tylko opinie o Tusku postkomunistycznej prasy z obszaru postsowieckiego.To za mało.Przypomina to opinie o Jaruzelskim w TVP w stanie wojennym.Nie na tym polega demokracja.
2014-02-27 12:39:43 79.191.56.* | debos

A skąd mieli się nauczyć.Przecież posłowie PO reprezentują najmniej wykształcony

I to jest akurat prawda. Intelektualnie są OK i właśnie dlatego są jedynymi którzy mają kwalifikacje do rządzenia Polską- dużym krajem w centrum Europy. Ale jednak mają korzenie te same co większa część ludu naszego. Niestety to widać po manierach, chociaż te i tak daleko lepsze niż innych wybrańców narodu.
2014-02-27 15:24:44 83.7.105.* | rywert
Kolego nie zyj złudzeniami. Walory intelektualne najlepiej weryfikuje czas. A w zyciu narodu nie one sa najwazniejsze .( vide król St. August Poniatowski i jego wyczyn).
2014-02-27 13:09:28 81.210.106.* | wolne słowo
Stara powtarzana śpiewka że jedynie komuniści mają kadry do rządzenia i tow.Tusk godnie kontynuujący idee Lenina może poprowadzić naród do pomyślności.Takie poglądy są kuriozalne w XXI wieku ale jak widać ich zwolenników nie brakuje.Dla nich idee Lenina czy Stalina są wiecznym natchnieniem i Tusk który nie klęka przed bankierami i biskupami ale kłania się dziedzictwu Lenina jest traktowany jak bóstwo.Mówi to wiele o poziomie jego elektoratu.
2014-02-27 14:02:03 77.88.138.* | Adam222
Jakiś ty głupi. Nie widzisz różnicy między Leninem i Stalinem. Nie widzisz różnicy między bezideowym złodziejem a prawdziwym komunistą. Tusk nie ma nic wspólnego z komunizmem, to zwykły bezideowy karierowicz. On i jego kolesie wykorzystają każdą ideologię aby dorwać się do koryta. To jest ich ideologia. Nie porównuj ich, więc do żadnych ideologii bo to nie ma sensu.
-21 spadek
2014-02-27 14:00:48 79.191.56.* | debos
PO tym co potrafiła robić będąc przy władzy udowodniła, że jest jedyną siłą której można powierzyć rządzenie państwem. Bo jak nie to pozostaje tylko PIS. Co PIS wyprawiał podczas tych swoich rządów to pamiętamy.[...] Tylko co miałaby ze sobą zrobić zdrowa tkanka narodu? Patrzeć jak dewastują Ojczyznę? W tej chwili nie ma lepszej alternatywy dla PO. I dlatego PO wygra następne wybory. Problem w tym aby uzyskali ze 40% głosów. I tylko o to się martwię. Oczywiście nie w bez przerwy w każdej minucie mojego życia.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
2014-02-28 10:16:20 80.150.85.* | webi11
N O C O M M E N T !!!!!!!!!!!!!!!
-61 spadek
2014-02-27 12:08:06 79.191.56.* | debos

Niestety kolejne nieporozumienie, w duzym stopniu zapewne spowodowane mierną znajomością języka

Protasiewicz jest ostatnim z europarlamentarzystów polskim któremu można zarzucić słaby angielski. Radzę szukać przyczyn gdzie indziej. Uprzedzenie do Polaków to też nie jest słuszna droga.
Nieśmiało podpowiem, że może chodzi o to, że Polak który klnie wszędzie, pluje, harcze, opakowanie po tym co zeżre rzuci na ulicę podobnie zachowuje się w samolocie lub pociągu. A przywołany do porządku wybucha bo kompleksy się w nim odzywają.
2014-02-27 12:37:10 77.103.48.* | Pablo1313
Jeżeli on jest ostatnim, któremu można zarzucić słabą znajomość angielskiego, to ja nawet nie chcę wiedzieć w jakim stopniu angielskim władają nasze pozostałe "Orły Parlamentu Europejskiego" i piszę to tylko na podstawie konferencji prasowej Pana Posła, na której to, dał solidny pokaz swoich iście oksfordzkich umiejętności. Nie twierdzę, że traktowanie Polaków w niemczech czy w UK nie jest problemem. Natomiast często niestety, jak widać w poniższym przypadku, sami się o to prosimy. Brak umiejętności komunikowania się, czyli język ang., kompleksy, brak dystansu do siebie i ogłady w zachowaniu Protasiewicza spowodowały, że ci celnicy w życiu by nie wpadli na to, że taki klient może być posłem, bo przecież gdyby mieli choć cień podejrzenia, to logiczne, że nie robili by sobie kłopotów.
-48 spadek
2014-02-27 12:58:12 79.191.56.* | debos

Brak umiejętności komunikowania

Ale przecież ta umiejętność nie jest do niczego potrzebna. Można przelecieć świat dookoła nie znając języków. Pod warunkiem, że nie będziemy szukać kłopotów. Celnikowi jest dokładnie obojętnie kogo przepuszcza. Polaka, Niemca posła czy europosła który zna niemiecki, angielski czy ani me ani be. Każdego obsługuje tak samo. Ma ileś tam godzin pracy, ma wykonać to co do niego należy a najważniejsze podjąć raz na miesiąc z kasy wypłatę. I celnik który pracuje na dużym lotnisku przewala grube tysiące pasażerów jest przyzwyczajony do takich też sytuacji jak z Protasiewiczem ( bez wyrokowania oczywiście na razie ) i dotyczą te przypadki podróżnych różnych nacji. Bo ludzie to ludzie. Tylko w starej Unii z większą ogładą, kulturą którą Polacy mają kontrastowo inną. Jeśli o kulturze w przypadku znacznej części Polaków można w ogóle mówić. No ale czas leczy. Jeszcze ze dwa pokolenia i będzie dobrze. To już niestety nie za mojej kadencji. Ale i tak było gorzej. Za komuny stojąc na lotnisku od razu się poznawało kto Polak a kto inostraniec. Różnica była tak uderzająca.
2014-02-27 12:13:54 192.193.116.* | pr rpr
Porównujesz polaków do świń chlewie?
Nie wiesz, że "nie sra się w swoje gniazdo"
17 awans
2014-02-27 11:41:09 192.193.116.* | pr rpr
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Nie ma to jak niemiecki portal informujący polską opinię publiczną o skandalu jaki wydarzył się na ich terytorium z udziałem polskiego polityka.

- czy polak był pijany w sztok (a Polacy mają słabość do alkoholu) powinny rozsądzić to kamery na lotnisku i testy alkomatem (bo jeżeli istnieje ryzyko, że pasażer jest pod wpływem powinno się zrobić testy na promile)

- czy celnik był agresywny? To powinny rozsądzić nagrania z kamer.

- jeśli chodzi o słowa to niestety tutaj musimy polegać na słowach świadków zdarzenia

Nie ważne czy artykuł zgadza się z rzeczywistością czy nie, czy napiszą sprostowanie czy nie.
W świat poszła informacja: Polak, Nazizm, alkohol.

Podobnie jak Polskie Obozy Śmierci.

Niedługo okaże się, że dzieci w książkach do historii wyczytają, że to Polska była agresorem w II Wojnie, że mordowała Żydów w Polskich Obozach Śmierci, że powstańcy w Warszawie to terroryści a naród niemiecki i Rosja wkroczyli na terytorium naszego kraju by bronić ludność cywilną przed nazistami.
2014-02-27 11:01:32 81.190.62.* | T.
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [5]

Według gazety wykrzykiwał Heil Hitler i pytał celnika, czy był kiedyś w Auschwitz.

Nieprawda,Protasiewicz twierdzi,że zaczęło się od zwykłej utarczki słownej.

Według załogi polityk Rokita zachowywał się agresywnie i odmawiał zapięcia pasów bezpieczeństwa.

Nieprawda,zaczęło się od tego ,że Rokita położył swój płaszcz na wolnym fotelu,na co stanowczo zareagowała stewardesa.
Można tylko podsumować,że Niemcy zawsze byli wredni w stosunku do Polaków i tego nikt nie zmieni.
-4 spadek
2014-02-27 11:09:43 83.31.152.* | debos

Można tylko podsumować,że Niemcy zawsze byli wredni w stosunku do Polaków i tego nikt nie zmieni.

I to byłoby podsumowanie prymitywne. Akcja powoduje, bo musi powodować reakcję. Są przepisy które obowiązują wszystkich do których egzekwowania zobowiązany jest personel samolotu.
2014-02-27 13:13:28 89.70.212.* | tetet
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
2014-02-27 11:13:58 81.190.62.* | T.
Ale nie jest to powód,aby człowieka szarpać,popychać, kajdanki na ręce zakładać i wzywać policję.
Tylko ludzie wredni tak postępują.
2014-02-27 11:23:15 83.31.152.* | debos

Ale nie jest to powód,aby człowieka szarpać,popychać, kajdanki na ręce zakładać i wzywać policję.

Jeśli dobre słowo nie wystarcza to jest. Przecież nie ma powodu aby personel poddawać testowi ile jest w stanie znieść. A przecież wystarczy zachowywać się przyzwoicie. Tylko jak zachowywać się przyzwoicie jak łojce tego nie nauczyły bo same nie łumiały?
2014-02-27 10:48:26 93.154.143.* | 124156454645465454564
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [1]
No tak, na chamskie zachowanie niemca w mundurze powinien reagować wyłącznie skamleniem o litość!!!
2014-02-27 10:54:16 83.31.152.* | debos

No tak, na chamskie zachowanie niemca w mundurze powinien reagować wyłącznie skamleniem o litość!!!

Spokojnie. Są pewnie nagrania z całego przebiegu akcji. Dopiero po obejrzeniu przyjdzie czas na wnioski.
2014-02-27 10:41:07 83.7.105.* | ryszardw
oto ludzie Platformy Obywatelskij [0]
Oto typowy obraz tzw kulturalnego europejczyka z PO.
Oby wszczynac awanture o walizke to trzeba byc po prostu nieokrzesany m
glupekiem.- I te dramatyczne, tak dramatyczne argumenty uzywane w takich sytuacjach sa obraza dla ludzi ktorym Niemcy chcieli odebrac godnosc a czest udawalo sie im tylko odebrac zycie.- Rokita,Protasiewicz i kilkunast innych np Kutz. Koniec z PO
2014-02-27 10:39:25 46.45.103.* | bsf
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Jacuś awanturnik i smakosz win za takie słowa Sikorskiego nominował go do nagrody Nobla to takie typowe zachowania dla PO. Kolejny raz państwo Tuska zdało egzamin z arogancji.

„Jeżeli nie podpiszecie porozumienia, będziecie mieli stan wojenny i wojsko na ulicach. Wszyscy będziecie martwi”.
-42 spadek
2014-02-27 10:33:24 JanuszPOlikot  [ Tysiącznik na forum ]
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
POd sąd POwskiego prostaka za propagowanie POzdrowień faszystowskich.......POwskie hamstwo jak widać nie zna granic
2014-02-27 10:31:04 83.10.128.* | EFEx312
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [3]
Nie dziwię mu się . Ten język brzmi jak tak samo jak przemówienia Hitlera
2014-02-27 11:21:31 192.193.116.* | pr rpr
NAWET MODLITWA PO NIEMIECKU BRZMI STRASZNIE :)
2014-02-27 11:04:53 83.31.152.* | debos

Nie dziwię mu się . Ten język brzmi jak tak samo jak przemówienia Hitlera

Gdyby prawdziwą okazała się wersja celnika ( a to bardzo prawdopodobne ) to byłby naturalny dla Polaków wypuszczających się w świat eksport chamskich obyczajów wyniesionych z rodzinnych domów.
2014-02-27 09:59:40 83.8.166.* | S.O.
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Cytat : ,,Protasiewcz został zatrzymany wczoraj wieczorem na lotnisku we Frankfurcie. Miał być pod wpływem alkoholu. Według gazety wykrzykiwał Heil Hitler i pytał celnika, czy był kiedyś w Auschwitz. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, która zakuła polityka w kajdanki i zabrała na posterunek''. I Cóż w tym dziwnego ?
2014-02-27 09:37:23 213.158.217.* | wiolettadall
no to teraz strażnicy na lotnisku we Frankfurcie dostaną unijny zakaz mówienia po niemiecku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-02-27 09:37:11 31.6.145.* | Sdziadek 666
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Ciekawe czy media tez przez 2 tygodnie beda o tym mowic ? jak o tym ze Hofman o godz.4 nad ranem wysikal sie kolo smietnika.... Wice szef UE nachlal sie z rozpaczy, bo jak powiedzial u Pochankie godz.19.40 TVN24 ;;PROPONOWANY RZAD NA UKRAINIE NIE BEDZIE RZADEM JEDNOSCI NARODOWEJ BO NIEMA W NIM NIKOGO Z PARTI REGIONOW...'' .,.,.Myslal ze Janukowicz bedzie w nim chociaz ministrem sprawiedliwosci..OJ maja oni pozadnego pietra.. Polakom tez cierpliwosc sie konczy,,duzo sie naucztli od ukraincow i wezma od nich ,,wzorce'' -jak to sie wyrazil nasz prezydent..
2014-02-27 09:18:34 89.229.17.* | humer
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
Panu POsłu P. nerwiki puszczajo, a Niemcy się na tym nie znajo.
POlskich celników to pan POseł POrozstawiałby PO kątach, jeno by furczało, a niemieckich się nie da.
-4 spadek
2014-02-27 09:16:05 31.182.68.* | wieslaw szelejak
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [1]
No cóż ---imunitecie--- raussss i koniec. Podstawowe pytanie dotyczy momentu sprzed słowa raus ,bo co takiego spowodowało że celnik kategorycznie wyganiał Protasiewicza
2014-02-27 09:28:13 89.75.185.* | mason 666
No proszę analfabeci na forum
2014-02-27 08:49:18 81.210.106.* | focus2014
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [9]
Dlaczego afera?Przecież to typowe zachowanie rządzących komunistów.Nie można wymagać aby partia której kadra i elektorat to głównie ludzie niewykształceni,typowi dla awansu z PRL-u mieli ludzi na poziomie.Niby skąd? To przecież nie on jeden.Palikot,Tusk,Niesiołowski,Chlebowski,Sawicka i wielu innych. Polskie społeczeństwo musi nauczyć się demokracji.Nie można tak jak w PRL-u wybierać ludzi których kwalifikacje polegają na wierze w idee marksizmu i Leninizmu.Niestety media postkomunistyczne mielące mózgi w orwellowskim stylu nie ułatwiają budowania demokracji.
2014-02-27 10:56:18 193.239.125.* | kbx
Jak nie jesteś stetryczałem dziadkiem, który po prostu bredzi ze starości to udałbym się do specjalisty. Tusk, Palikot i Protasiewicz komunistami? ; - ) Gazeta Polska tak napisała i się wzorujesz?
2014-02-27 09:12:44 79.186.79.* | m54
Aleś ty głupiutki człowieczku ze styropianu co ma wspólnego protasiewicz z komunistami Tusk,Niesiołowski,Chlebowski,Sawicka ,Kaczyński Ziobro,Kurski,Kowal to wytwory tej nowej "wspaniałej,uczciwej i pełnej zasad" Solidarności
2014-02-27 09:19:22 31.182.68.* | wieslaw szelejak
Inwektywy inwektywa i tp rzeczy czy nie pojmujesz NICZEGO co było i co jest i jak ton się stało że komunizm tak zagnieździł się w Polsce i u kogo?
-2 spadek
2014-02-27 09:40:02 79.186.79.* | m54
A gdzie ten komunizm zagnieździł się w Polsce i w jakim okresie? prawda jest taka że w Polsce komunizmu nigdy nie było
2014-02-27 11:08:18 81.190.62.* | T.
A skąd młodzi mogą wiedzieć ,jak ich wówczas na świecie nie było.
Młodzi mają już mózg wyprany przez wszechobecne media.
2014-02-27 11:07:01 81.210.106.* | to tyle
Oczywiście że nie było.Ludziom strzelali w tył głowy,wyrywali paznokcje i dręczyli torturami okrutni imperialiści spod znaku USA i Watykanu.Teraz też komunistów nie ma, ani w mediach ani gdzie indziej. Ludzie z SB i WSI z którymi współpracuje Tusk to agenci amerykańscy i watykańscy. Macie towarzyszu głowę nie od parady na miarę Lenina.
2014-02-27 11:09:59 81.190.62.* | T.
Tobie lub Twojej rodzinie wyrywali paznokcie i kiedy ?
2014-02-27 08:42:35 178.183.133.* | taki tam
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [1]
Typowy przedstawiciel PO. Wyszło chamstwo, buractwo i słoma z butów.
2014-02-27 09:12:32 31.2.22.* | POL23
To wyjątkowo mierny polityk i co tam może wnieść UE ??
2014-02-27 08:37:58 194.242.62.* | polikol
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [1]
NIech wreszcie Polacy się obudzą i przestaną wybierać takich ludzi do sejmu i innych tego typu insytucji.
2014-02-27 08:48:03 88.199.162.* | 776767667
Przzeważnie takie chłystki tam się pchają - chleb łatwy tylko trzeba do czasu trochę itu pitu do kamery.
2014-02-27 08:22:09 212.14.47.* | soho 1987
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [1]
Polacy którzy nie wiedzą że aktualni Niemcy to po prostu dzieci nazistów są naiwni. Tylko że oni potrafią starannie ukrywać swoje sentymenty i sympatię do Nazizmu. jednak w sytuacjach emocjonalnych odsłaniają swoją przyłbicę i wtedy ukazują się Nazistowskie gęby pełne nienawiści do Polski i Polaków.
2014-02-27 08:35:20 77.12.68.* | mister wygnany
To polacy myślą że są pępkiem świata i zachowania po pijaku są karygodne przede wszystkim za granicą .przynoszą wstyd to jest chyba spuścizna komuny.?? Uzywane słów WULIGARYZMU jest nagminne !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-02-27 08:17:07 94.42.189.* | antre
co się dziwicie, taka jest Platfoma ! znany jest jej rodowód, a dzisiaj widac jakie były i są jej cele polityczne; doprowadzić Polske do bankructwa a Polaków zasypać bieda i nędzą ! [0]
ludzie PO to arogancka ferajna, której się wydaje, że są poza prawem i wszystko im wolno. No ale tak było ustalone w Magdalence, Jaruzelskiego chronić, Kiszczaka chronić / na Ukrainie list gończy za Janukowiczem/ a Polskę doić do samego dna !
I taki element się przypałętał do PO i zasiada w Sejmie. Dzięki PO mamy palikota w Sejmie i pana/nią grodzką, który zajmuje sie sexem analnym na posiedzeniach plenarnych i ustawowymi przywilejami dla gejów.
Polak jednak jest głupi ! traci ojczyznę i wybiera tych , ktorzy do tego doprowadzają.
2014-02-27 08:15:17 marian_grzyb
Re: Jacek Protasiewicz zatrzymany na niemieckim lotnisku. "Czy był pan... [0]
PO zamienił porządnego człowieka (Schetyna ) na tego buraka (Protsiewicz ).
10 awans
2014-02-27 08:08:52 46.45.103.* | bsf
Re: "Czy był pan kiedyś w Auschwitz?". Skandal z udziałem Jacka Protasiewicza [4]
Kłamie raz piwo raz dwa kieliszki wina a gdzie cygaro ?

Hitler! Nazista! Heil Hitler! - tak według niemieckiego "Bilda" miał krzyczeć na celnika lotniska we Frankfurcie, europoseł Platformy Obywatelskiej, Jacek Protasiewicz. Według pisma, polityk był bardzo pijany i próbował zasłaniać się mandatem europoselskim.
2014-02-27 09:30:48 46.205.170.* | oli4242
TO JEST POPROSTU SKANDAL. PANIE PROTASIEWICZ OPRÓCZ PIĘKNYCH BIAŁYCH ZĘBÓW ???RESZTE MA PAN CZARNE A ROZUM PTASI.///
2014-02-27 10:39:09 89.75.185.* | mason 666
Na Boga aleś się rozwrzeszczał, że ktoś się spytał czy celnik był w Auschwitz, i to do tego niemieckiego celnika. Rozumiem, że jesteś wielbicielem kultury niemieckiej, polegającej na gazowaniu sąsiadów, robienia mydła z ich trupów, rozbijania niemowląt o ścianę, palenia wsi z mieszkańcami, żeby tworzyć przestrzeń życiową dla kulturalnych niemców. Współczesnie niszczyć Polskę opłacając niemieckie słupy w rządzie no i wyludnić, a wtedy "Drang nach Osten".
2014-02-27 12:54:25 Floyd  [ Tysiącznik na forum ]

Na Boga aleś się rozwrzeszczał, że ktoś się spytał czy celnik był w Auschwitz, i to do tego niemieckiego celnika.

Też rżniesz głupa?
Trzeba być burakiem by zadawać takie pytania z podtekstem. Nie zdziwił bym się gdyby nawet dostał w gębę za takie pytanko, a należało by mu się.
Najnowsze wiadomości
Podobne artykuły