Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Imigracja do UE. Papież w obronie przybyszów z Afryki

0
Podziel się:

Emigracja pozostaje wyrazem pragnienia nadziei, przyczyną jej bowiem są ubóstwo, przeludnienie, katastrofy naturalne, wojny i prześladowania - zauważył.

Imigracja do UE. Papież w obronie przybyszów z Afryki
(CPP / Polaris/East News)

Obecność imigrantów ujawnia nierówności, niesprawiedliwości i nadużycia i przyczynia się do wykorzenienia tego zła w krajach ich osiedlenia. Papież Franciszek mówił o tym dziś do uczestników zorganizowanego przez Watykan siódmego światowego kongresu duszpasterstwa imigrantów.

Emigracja pozostaje wyrazem pragnienia nadziei, przyczyną jej bowiem są ubóstwo, przeludnienie, katastrofy naturalne, wojny i prześladowania - zauważył papież. Mówił on następnie o korzyściach, jakie czerpią z tego zjawiska zarówno kraje pochodzenia, jak i kraje przeznaczenia imigrantów, stwierdzając, że kraje, które ich przyjmują, korzystają z zatrudnienia imigrantów dla zachowania swego dobrobytu. często też wypełniają oni próżnię, jaką stwarza tam niż demograficzny.

Z kolei kraje, z których wyruszają emigranci, mogą w ten sposób załagodzić bezrobocie, a przede wszystkim korzystają z pieniędzy, jakie wysyłają oni do rodzin pozostałych w ojczyźnie.

Papież Franciszek zauważył, że imigranci zaznają często rozczarowań, niezadowolenia i samotności i w tym właśnie stara się pomóc im Kościół katolicki.

Czytaj więcej w Money.pl
Burmistrz Rzymu w konflikcie z kurią. Powód Kuria biskupia w Rzymie uznała za "afront instytucjonalny" i prowokację inicjatywę władz Wiecznego Miasta o przepisaniu do akt stanu cywilnego związków homoseksualnych, zawartych poza granicami Włoch.
Arcybiskup w areszcie. "Grom z jasnego nieba" Watykan ogłosił, że 66-letni arcybiskup Wesołowski trafił do aresztu domowego za Spiżową Bramą w związku z powagą postawionych mu ciężkich czynów wykorzystywania seksualnego nieletnich.
Papież: Albania to kraj męczenników W samolocie lecącym z Rzymu do Tirany papież, pozdrawiając dziennikarzy, powiedział im, że pokojowa koegzystencja religii w Albanii jest pięknym znakiem dla świata.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)