Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Handel w internecie. Sprzedaż na portalach aukcyjnych to też działalność gospodarcza

0
Podziel się:

Kobieta, która sprzedawała w internecie odzież dla małych dzieci oraz zabawki, będzie musiała rozliczyć się z fiskusem.

Handel w internecie. Sprzedaż na portalach aukcyjnych to też działalność gospodarcza
(ssuni/iStockphoto)

Podatnik nie może twierdzić, że sprzedaje rzeczy osobiste, jeżeli w ciągu trzech lat dokonał ponad 1600 transakcji. O niedawnym orzeczeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Jak czytamy w gazecie, trzy sprawy dotyczyły kobiety, która sprzedawała odzież dla małych dzieci oraz zabawki za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Przez trzy lata dokonała ponad 1600 transakcji. Oprócz ubranek i zabawek kobieta sprzedawała także odzież damską i męską. Nie zapłaciła podatku, gdyż utrzymywała, że wszystkie sprzedawane przedmioty były jej prywatnymi rzeczami.

Urząd skarbowy stwierdził jednak, że sprzedaże te były dokonywane w ramach działalności gospodarczej i uznał, że nieopodatkowane zostało ponad 15 tysięcy złotych przychodu - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Pełnomocnik kobiety zaskarżył tę decyzję. Oddaliła ją Izba Skarbowa w Łodzi. Takiego samego zdania był Wojewódzki Sad Administracyjny. Ich zdanie podzielił w końcu także Naczelny Sąd Administracyjny.

Jak wyjaśnił sędzia Jan Rudowski w ustnym uzasadnieniu wyroku, liczba transakcji wskazuje na to, że podatniczka prowadziła swoją działalność w sposób zorganizowany i ciągły. Nie była to więc, jak podkreślił NSA, działalność osobista.

Czytaj więcej w Money.pl
75 proc. podatku? Ministerstwo ma projekt Państwo będzie bezlitosne, Trybunał Konstytucyjny dał zielone światło.
Polska firma sprzedawała podrobione konsole Do wczoraj w poznańskiej hurtowni handlującej sprzętem elektronicznym kwitł w najlepsze nielegalny biznes. Sprowadzane z Chin konsole można było kupić w tradycyjnych i internetowych sklepach na terenie Polski i Czech.
Stare sklepy wygrywają tam z hipermarketami Tradycyjny handel w stolicy Portugalii przetrwał obalenie monarchii, 40-letnią dyktaturę i demokratyczną rewolucję.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)