Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Francuska fotoreporterka zamordowana w Republice Środkowoafrykańskiej

0
Podziel się:

Camille Lepage miała 26 lat i pracowała jako wolny strzelec.

Francuska fotoreporterka zamordowana w Republice Środkowoafrykańskiej
(AP/FOTOLINK/East News)

26-letnia francuska fotoreporterka Camille Lepage, która przez wiele miesięcy dokumentowała konflikt w Republice Środkowoafrykańskiej, została zamordowana - poinformowało biuro prezydenta Francji Francois Hollande'a.

Camille Lepage, pracująca jako wolny strzelec i publikująca prace w głównych dziennikach francuskich i amerykańskich, jest pierwszym zachodnim dziennikarzem, który zginął w Republice Środkowoafrykańskiej od grudnia, gdy Francja wysłała tam wojsko. Fotoreporterka miała bazę w Sudanie Południowym od lipca 2012 roku.

Zwłoki Lepage wykrył patrol francuskich sił pokojowych, _ kiedy w rejonie Bouar zatrzymał się samochód, którym jechali członkowie chrześcijańskich bojówek Anti-balaka _ - podała kancelaria prezydenta.

W ostatnim tweecie sprzed tygodnia Lepage informowała, że jeździ z bojownikami znanymi jako Anti-balaka (_ przeciwko maczetom _), którzy zwalczają rebeliantów znanych jako Seleka.

W Republice Środkowoafrykańskiej głównie muzułmańscy rebelianci z koalicji Seleka przejęli władzę w marcu 2013 r., co wywołało zbrojną kontrakcję milicji chrześcijańskich. W styczniu bieżącego roku Seleka musiała oddać władzę w następstwie utraty kontroli nad falą przemocy, która według ekspertów ONZ ściągnęła na kraj groźbę ludobójstwa. Seleka grasują teraz w wielu częściach kraju, głównie na północy.

Prace Lepage pojawiały się w dziennikach _ The New York Times _, _ Wall Street Journal _, _ Washington Post _, sprzedawała także zdjęcia do francuskich _ Le Monde _ i _ Liberation _.

Francuskie władze zapowiedziały, że _ zrobią wszystko, by poznać okoliczności tego zabójstwa i wytropić jego sprawców _.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarze bez Granic zamordowani w Afryce Polska wyśle tam 50 osób, głównie żandarmów.
Konflikt religijny zdominował szczyt w Brukseli W rozmowach uczestniczy między innymi premier Donald Tusk.
Polski zakonnik nie może wrócić do kraju To reakcja polskiego zakonnika z Republiki Środkowej Afryki (RŚA) Benedykta Pączka na ofertę polskiego MSZ ewakuacji z kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)