Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Finansowanie mediów. Co na to Zdrojewski?

0
Podziel się:

Minister kultury jest zdania że nikogo w Polsce nie stać na finansowanie mediów publicznych w dotychczasowym kształcie.

Finansowanie mediów. Co na to Zdrojewski?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister kultury jest zdania że nikogo w Polsce nie stać na finansowanie mediów publicznych w dotychczasowym kształcie. Bogdan Zdrojewski, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia powiedział, że obecnie opracowywane są trzy różne koncepcje rozwiązania tego problemu.

Żadna z nich nie przewiduje całkowitej rezygnacji z reklam. W ciągu kilku tygodni sprawa ma trafić do premiera.

_ - Pan premier ma wolną rękę oczywiście i może podjąć decyzję, że wybiera z tych koncepcji, które będą mu proponowane. Wiem natomiast, że nie ma zgody na to, aby opodatkowywać dodatkowo obywateli, aby budować projekty, które komplikują system podatkowy w Polsce, że nie ma zgody na to, aby z budżetu państwa były jakieś gigantyczne środki finansowe. Nas po prostu na to nie stać _- mówił.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BOGDANA ZDROJEWSKIEGO:

Źródło: IAR

Minister kultury powiedział również, że ewentualne dofinansowanie misji publicznej przez poszczególne rosorty w bardzo niewielkim stopniu wpłynie na funkcjonowanie mediów.

_ - Wydaje mi się, że sa to projekty skromne, że nie należy liczyć tu na rewolucję. A też my mamy pewne oczekiwania jako obywatele, nie tylko jako politycy, aby publiczne radio i publiczna telewizja troszkę się, że tak brzydko powiem, obkurczała _ - dodał.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BOGDANA ZDROJEWSKIEGO:

Źródło: IAR

Zdrojewski tłumaczył, że rynek reklam w polskich mediach szacuje się na 3,5 miliarda złotych. Podatek nie mógłby być wyższy niż 20 procent. To oznacza, że do TVP trafiłoby ok 700 milionów złotych rocznie, podczas gdy wpływy telewizji to około miliarda złotych rocznie. Oznaczałoby to dziurę w budżecie w wysokości 300 milionów. Nie ma zgody rządu na to, aby tę sumę pokrywano z budżetu państwa albo z kieszeni obywateli.
W ciągu kilku tygodni premierowi mają zostać przedstawo trzy koncepcje finansowania mediów publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki sukces. Nie obsadzili zarządu rodziną W przekonaniu Jana Dworaka, przewodniczącego KRRiT, w mijającym roku można mówić o osiągnięciach.
Muszą przepchnąć tę ustawę. Na szybko Jeśli nie zdążą do czwartku, rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne nie będą musiały płacić koncesji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)