Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Epidemia wirusa Eboli. Lekarz z Sierra Leone nie żyje

0
Podziel się:

Dr Modupeh Cole, renomowany lekarz, który walczył w epidemią Eboli w
szpitalu Connaught w Freetown. To drugi lekarz, który padł ofiarą epidemii w Sierra Leone.

Epidemia wirusa Eboli. Lekarz z Sierra Leone nie żyje
(PAP/EPA)

Dr Modupeh Cole, renomowany lekarz, który walczył w epidemią Eboli wszpitalu Connaught w Freetown. To drugi lekarz, który padł ofiarą epidemii w Sierra Leone.

_ - Jesteśmy tym głęboko zasmuceni _ - powiedział lekarz naczelny kraju Brima Kargbol. _ Dr Cole był filarem środowiska medycznego i bardzo znacząco przyczynił się do walki z Ebolą _ - dodał.

50-letni Cole jest drugim, po Omarze Khanie, lekarzem w Sierra Leone, który zmarł zaraziwszy się Ebolą. Khan, jedyny specjalista wirusolog w kraju, zmarł 29 lipca. Rząd nazwał go _ bohaterem narodowym _ i złożył hołd jego _ wielkiemu poświęceniu _ dla kraju.

Czytaj więcej [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/109/316269_mny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/wirus-ebola-zabil-dotad-blisko-2-3-tys-osob-ale-wciaz-nie-ma-na-niego-leku-bo-nie-on-jest-katem-afryki,0,1597601.html) *Ebola bez szczepionki, bo ginęło za mało ludzi * Dopiero gdy wśród chorych znaleźli się Amerykanie, przyspieszyły prace nad stworzeniem serum.

W Sierra Leone kwarantannę przechodzi obecnie grupa 24 lekarzy i pielęgniarek, którzy leczyli pacjentów chorych na Ebolę i byli narażeni na zarażenie się wirusem.

Ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa Eboli w Afryce Zachodniej Komisja Europejska postanowiła w ubiegły piątek przeznaczyć na walkę z epidemią kolejne 8 mln euro. W sumie od stycznia 2014 r. UE wyasygnuje tym samym na walkę z wirusem 11,9 mld euro.

Środki pomocowe wyasygnowane przez UE będą po części w gestii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która dostarcza krajom dotkniętym epidemią sprzęt medyczny i koordynuje nadzór epidemiologiczny; kolejne organizacje, które rozdysponują środki unijne, to Lekarze bez Granic oraz Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Obecna epidemia Eboli rozpoczęła się w marcu w Gwinei i rozprzestrzeniła się do Sierra Leone i Liberii. Przypadki zachorowań odnotowano też w Nigerii. Od początku roku epidemia spowodowała śmierć ponad 1000 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny kraj boi się Eboli. Zamyka granice O tymczasowym zamknięciu granic poinformował Rimy Lamah, minister zdrowia w Gwinei.
Ebola dostanie się do Europy? KE uważa, że... Od początku roku epidemia spowodowała śmierć prawie 1000 ludzi.
Zarażony Ebolą trafił do szpitala w USA Kent Brantly, który pomagał w opanowaniu epidemii gorączki krwotocznej w Liberii, został przetransportowany do USA samolotem sanitarnym.
GIS uspokaja. W Polsce nie ma wirusa Ebola - _ Minęło już dwa tygodnie od ich powrotu, więc możemy być na pewno spokojni, że wszyscy z tej grupy młodzieży są zdrowi _ - podkreślił Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)